dvojtip-dvojita-sance-neprohra-tipsport
24. 5. 2021
9 min. čtení

Dvojtip neboli dvojitá šance | využijte při sázení pojistku!

Dvojtip neboli dvojitá šance dává sázkařům možnost pokrýt dva různé výsledky a zvýšit tak šanci na výhru. Dvojtip je mezi sázkaři velice populární a proto vám přinášíme článek, který vám tuto sázku blíže přiblíží. V článku najdete také strategie sázení a další rady pro zvýšení vaší úspěšnosti s tímto tipem sázky!

Co to znamená dvojtip neboli dvojitá šance?

Dvojtip neboli dvojitá šance funguje jako taková pojistka. Tato sázka vychází ze základní sázky na výhru zápasu (tedy na výhru domácích-remízu-výhru hostů, neboli 1-0-2). Dvojtip přitom pokrývá dva z těchto tří výsledků, tedy 10, 02 a nebo 12. Dvotip je nabízený před zápasem i během live sázení.

Dvojtip 10

Dvojtip 10 (někdy označováno také jako 1X) pokrývá sázku na výhru domácích a remízu. Prohrát tedy můžete pouze v případě, že vyhrají hosté. Tato sázka se v některých sázkových kancelářích označuje jako sázka na „neprohru domácích“.

Dvojtip 02

Dvojtip 02 (někdy označováno také jako X2) pokrývá sázku na remízu a výhru hostů. Prohrát tedy můžete pouze v případě, že vyhrají domácí. Tato sázka se v některých sázkových kancelářích označuje jako sázka na „neprohru hostů“.

Dvojtip 12

Dvojtip 12 pokrývá sázku na výhru domácích a výhru hostů, prohrát tedy můžete pouze v případě, že zápas skončí remízou. Tato sázka se v některých sázkových kancelářích označuje také jako sázka na to, že „nebude remíza“.

Ve výpisu sázkových kanceláří budou jednotlivé dvojtipy vypadat takto:

Příklad – zápas Ligy mistrů mezi Manchester City a Chelsea

neprohra-tipsport1
Zobrazení neprohry na stránkách sázkové kanceláře Tipsport po rozkliknutí zápasu.
neprohra-tipsport
Zobrazení neprohry v kurzové nabídce sázkové kanceláře Tipsport v přehledu zápasů.
  • Sázka na neprohru Manchesteru City (10, případně 1X) má kurz 1,22.
  • Sázka na to, že nebude remíza (12) má kurz 1,36.
  • Sázka na neprohru Chelsea (02, případně X2) má kurz 1,80.

Jak se dvojtip liší od sázky na výhru jednoho týmu bez remízy (nebo od sázky na výhru jednoho z týmů s AH0)?

Začínající sázkaři si sázku na dvojitou šanci občas pletou se sázkou bez remízy či na výhru některého z týmů s AH0. Pokud si vsadíte dvojtip na výhru domácích či remízu a zápas skončí remízou, berete výhru v závislosti na kurzu, za který jste vsadili. Pokud si ovšem vsadíte na výhru domácích bez remíz či na výhru domácích AH0, potom se vám v případě remízy vrací pouze vklad (tzn. nevyhráváte, ani neprohráváte).

Neprohra Tipsport

Vzhledem k tomu mezi těmito sázkami bývá také rozdíl v kurzech. Zpět k modelovému příklad mezi Manchesterem City a Chelsea.

  • Na neprohru Manchesteru City (tedy na dvojtip) je vypsaný kurz 1,22.
  • Na výhru Manchesteru City bez remízy (tedy na výhru Manchesteru City AH0) je vypsaný kurz 1,40.

Jak vidíte v příkladu výše, na neprohru je u sázkové kanceláře Tipsport (ale i u jiných sázkových kancelářích, pokud neudělají výraznou chybu) vypsaný řádově nižší kurz, než na výhru daného týmu bez remízy. Je to z toho důvodu, že sázka na neprohru vyplácí peníze (výhru) i v případě remízy. Sázka na výhru daného týmu bez remízy vyplácí peníze pouze v případě, že daný tým vyhraje. V případě remízy se vrací vklad.

Neprohra tedy v podstatě rozšiřuje vaše možnosti výplaty. Tudíž by se měla používat hlavně v situacích, kdy jste si naprosto jistí, že jeden z týmů neprohraje, ale nemůžete přitom vyloučit remízu.

Dvojitá šance Fortuna

Jak jsme zmínila na začátku článku, dvojitá šance je v jednotlivých sázkových kancelářích označovaná jinak. Zatímco Tipsport dvojitou šanci zobrazuje dvojím způsobem – tedy v přehledu zápasů jako 10 / 02 / 12 – a po rozkliknutí zápasu na samostatném řádku jako neprohru jednoho z týmů či remízu (viz obrázek výše), Fortuna využívá pouze klasického zobrazení za pomoci zmiňovaných zkratek 10 / 02 / 12. Dvojitá šance Fortuna je tedy zobrazena v jednom řádku společně s kurzy na výhru / remízu / prohru, na posledních třech místech (viz obrázek níže).

dvojita-sance-fortuna

Strategie sázení na dvojtip / dvojitou šanci

Sázka na dvojitou šanci se může používat v mnoha různých situacích.

Pojistka pro favority zápasu

Za pomoci dvojtipu se můžete pojistit proti případům, kdy favorit zápasu kvůli dnu volna, neplánované červené kartě nebo velké smůle zápas nedotáhne do vítězného konce, ale pouze remízuje.

Remíza hrozí především v případech, kdy velcí favorité hrají s velice motivovanými týmy (například derby), či s týmy disponujícími dobrými obranami.

Pojistka pro favority zápasu se obzvláště hodí při tvorbě delších akumulátorů, kde vždycky hrozí, že jeden ze zápasů těsně minete. Při tvorbě delších akumulátorů si ovšem dejte pozor! Čím více zápasů na tiketu, tím se risk, že přijde neočekávaný výsledek, zvyšuje.

Sázení na neprohru outsiderů

Sázení na outsidery patří mezi několik málo dlouhodobě úspěšných strategií sázení, samozřejmě při dodržování určitých zákonitostí. Jednou z nevýhod této strategie sázení je vysoká variance výsledků – kurzy na outsidery jsou vysoké a sázky na ně tudíž vycházejí méně často, než sázky na favority. Sázkou na neprohru outsiderů tak výrazně zvyšujeme naši šanci na výhru a to obzvláště ve fotbalu.

Zápasy, které se hodí pro dvojtip na neprohru outsidera, identifikujete poměrně jednoduše, často jen na základě své intuice – stačí, když narazíte na velkého favorita, nad kterým se vznáší různé otazníky (ať už se jedná o jeho aktuální formu, o jeho špatné venkovní výsledky, nebo třeba o skvělou formu druhého týmu atd.). V tomto případě se vyplatí vsadit proti tomuto favoritovi a zvýšit své šance na výhru dvojtipem. Tato strategie sázení se protíná se strategií sázení proti veřejnosti.

Velká pravděpodobnost remízy

Sázení na dvojtipy se obzvláště vyplatí při sázkách na fotbal, který je hodně nepředvídatelný, a ve kterém kvůli malému počtu celkových gólů vždycky hrozí také remíza. U některých zápasů je přitom pravděpodobnost remízy natolik vysoká, že je lepší nepokoušet své štěstí a raději remízu zahrnout do tipu na vítěze.

Malá pravděpodobnost remízy

Tato strategie se vyplatí v zápasech, kde vstupuje do hry zápasová matematika, tzn. kde jde o všechno a oba týmy musí z nějakého důvodu (například setrvání v lize, dosažení místa pro postup do evropských lig atd.) prostě vyhrát. V těchto zápasech se dá očekávat, že oba týmy pro zisk výhry budou více riskovat. Remíza je proto méně pravděpodobná, proto se vyplatí sázet na dvojtip 12, tedy na výhru domácího nebo hostujícího týmu.

Samozřejmě remíza je méně pravděpodobná také v zápasech, které přináší velký počet očekávaných gólů (nebo které mají velkého favorita). Tyto zápasy najdeme ve vysoce gólových ligách, jako jsou australské fotbalové ligy, některé nižší německé fotbalové ligy, estonské fotbalové ligy a pak hokejové ligy jako je OHL, AHL, EBEL atd. Jak identifikovat vysoce gólový zápas jsme psali v článku o sázení na over/under.

I z těchto sázek přitom můžete sestavit delší tiket.

Dvojitá šance – výhody

✅Eliminuje riziko ztráty vkladu v případě remízy (či výhry druhého týmu – tip na 12), tj. rozloží váš risk na dva ze tří možných výsledků a tím zvýší vaši šanci na výhru

✅Rozšiřuje vaše možnosti při sestavování akovek

Dvojitá šance – nevýhody

❌Protože pokrývá dva ze tří možných výsledků, snižuje kurzy

Dvojtip – závěr

Sázení na dvojtipy je tzv. win – win situace, nemůžete s ní tedy nic ztratit, pouze získat. Musíte však při tom dodržovat jednu z nejdůležitějších zásad ziskového sázení a to sázet za kurzy vyšší, než jaké vzhledem k pravděpodobnosti mají být, tedy na výhodné kurzy.

Tipy na sázky na dvojtipy získáte v naší sekci tipů na sázení (ať už value betů nebo preview), případně v Tipsport komunitě sázkařů.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách