26. 5. 2021
7 min. čtení

Tipbank | co to je a jak ho (vy)hrát?

Tipbank je jedna z nejoblíbenějších sázkařských soutěží provozovaných na našem území. Pravidelně ji vyhlašuje sázková kancelář Tipsport, respektive Chance. Jak se Tipbank hraje a jak byste měli sázet, abyste v něm vyhráli nějaké peníze? Na tyto otázky si odpovíme v dnešním článku.

Co to je Tipbank?

Tipbank je sázkařská soutěž, která se váže k vybraným sportovním událostem, jako je například Mistrovství světa v hokeji, EURO, Mistrovství světa ve fotbale, Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open atd.

Jak se Tipbank hraje?

Na začátku každého Tipbanku mají všichni účastníci soutěže stanovený základní bank (například 300 korun). Cílem hry je tento bank do konce soutěže co nejvíce rozšířit a to sázkami, které se vážou k dané soutěži. Tak například pokud se chcete účastnit Tipbanku k MS v hokeji, musíte si vybrat sázku na některý ze zápasů zmiňovaného mistrovství.

Poslední podmínkou pro účast v Tipbanku je, abyste každý z vámi vybraných tiketů do Tipbanku zařadili ručně v prostředí tvorby tiketu a to výběrem Tipbanku z rozbalovacího menu u položky „zařadit do soutěže“ (viz obrázek).

tipbank-zarazeni-do-souteze
Tikety do soutěže Tipbank se zařazují ručně, skrze rozhraní pro tvorbu tiketu.

Tipbank – další pravidla

Jak bylo řečeno, každý Tipbank má určený startovní bank. Tento bank je pochopitelně čistě imaginární, pokrýváte ho tedy svými penězi, respektive sázkami.

Je čistě jenom na vás, jak s bankem naložíte. Můžete celý bank vsadit najednou a doufat, že daná sázka vyjde. Můžete si ho rozdělit na více menších sázek podle zásad správného bankroll managementu atd. V tomto případě je limitující pouze aktuální výše banku. Pokud vsadíte více, než v banku aktuálně máte, do hry se započítává pouze výška sázky pokrývající zbytek vašeho banku. Tak například, v banku máte díky předchozí dobré sázce 400 korun. Na další tiket vsadíte 1000 korun, do hry se vám ovšem započítá pouze daných 400 korun.

Pokud se vám sázka podaří vyhrát, peníze se přičtou k vašemu hráčskému účtu, ale také k soutěžnímu banku. Tudíž když se vám daří, v banku máte stále více peněz a vzhledem k tomu můžete sázet větší a větší sázky a bank rozmnožovat.

Některé Tipbanky přicházejí s tzv. druhou šancí. Druhou šanci můžete aktivovat v případě, že o celý svůj bank přijdete. Druhá šance na vaše soutěžní konto připíše další imaginární peníze, s nimiž můžete hrát stejně jako s původním bankem.

Výhry v Tipbanku se vypočítávájí podle prosázených peněz v dané sportovní události, postupem času tedy obvykle rostou.

Tipbank – jak poznám, že se hraje?

Tipbank bývá vypisován prakticky ke všem významnějším sportovním událostem. Všechny aktuální Tipbanky, stejně jako jakékoliv další probíhající soutěže, najdete na stránkách Tipsportu a Chance, v záložce „Soutěže“.

Pokud si vsadíte na zápas nebo závod, k němuž se Tipbank váže, v políčku pro přípravu tiketu v záložce „Přidat do soutěže“ najdete možnost přidat tiket do Tipbanku (viz obrázek výše).

Tipbank – jak ho vyhrát?

Protože Tipbanku se obvykle účastní velké množství sázkařů, vyhrát, nebo se alespoň umístit na vyšších místech této soutěže může být opravdová výzva. V zásadě existují tři základní strategie pro výhru Tipbanku:

Sázka all-in v každém kole

Toto je přístup ve stylu „buď a nebo“. Princip tkví v tom, že si vybereme jednu sázkovou příležitost, které v daném dnu maximálně věříme a vsadíme celý bank. Pokud vyhrajeme, pokračujeme další sázkou, opět ve výšce celého aktuálního banku. Tzn. pokud v prvním kole vsadíme 300 korun na kurz 3,00 a vyhrajeme, v dalším kole vsadíme 900 korun atd.

Tato sázková strategie pro Tipbank vychází ze sázkové strategie 15 sázek v řadě.

Sázka menších částek na delší akovky

U této sázkové strategie si počáteční bank rozdělíme například na 6 stejných částek (300 korun = sázka 50 korun). V průběhu turnaje potom sestavíme odpovídající počet akumulátorů, kdy každý z nich vsadíme za předem vyčleněnou sázku.

Při této strategii se ideálně snažíme trefit takový kurz, který nám zajistí jedno z předních míst v soutěži. To znamená, že sázíme delší akumulátory, kdy konečný kurz a vsazená částka má potenciál dostat se na první místo soutěže. Na druhou stranu však výšku celkového kurzu zbytečně nepřeháníme. Pokud první místa soutěže zaujímají hráči, kteří mají na kontě například 10 tisíc bodů, není třeba připravovat akumulátory s možnou výhrou 10 milionů (kde je menší pravděpodobnost výhry).

Sázení value betů podle zásad správného bankroll managementu

Tato metoda vychází ze základů správného value bettingu a bankroll managementu. Cílem je identifikace co největšího počtu value betů, na které pak sázíme stejně velké částky, například ve výšce 5% z našeho banku. Při této sázkové strategii doufáme v pozitivní varianci, protože Tipbank je spíše krátkodobá soutěž, v jejímž rámci se naše výhoda nemusí projevit.

Tipbank – tipy a rady

  • Nefixujte se na nízké kurzy – nízké kurzy nejsou zárukou výhry a především v prvních fázích soutěže vám moc nepomohou, samozřejmě pokud nevyužíváte strategii all-in.
  • Do soutěže zařazujte opravdu pouze sázky, u kterých jste si jistí buď jejich hodnotou, nebo vysokou pravděpodobností. Nesázejte jenom proto, že „to chcete zkusit“, samozřejmě pokud není konec turnaje a vy se nepotřebujete dostat o pár pozic výše.
  • V pozdějších fázích zvažte pojistku jako například dvojtipy nebo sázky bez remízy, abyste zbytečně neriskovali v případech, kdy máte nahráno a pouze chcete upevnit svou pozici.
  • Pokud jste přišli o téměř celý bank, zkuste sestavit delší akumulátor a vsaďte zbytek banku. Tímto způsobem si připravíte šanci na postup v žebříčku a zároveň se připravíte na resetování banku (přidání nových herních peněz).

Tipbank – závěr

Tipbank je zajímavá soutěž, která vám dává šanci vyhrát peníze nad rámec svých klasických sázek. Tipbank může být poměrně zábavný, nepočítejte však s tím, že byste na něm nějak moc zbohatli. Jedná se spíše o doplňkovou soutěž, jejímž cílem je zvýšit prvek zábavy, nikoliv o soutěž s život měnícími výhrami.

Tipbank si mohou zdarma zahrát všichni registrovaní uživatelé sázkových kanceláří Tipsport a Chance.

chance-banner-na-sirku-uzky

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách