3. 6. 2021
12 min. čtení

Jak překonat ztrátové série? 11 tipů, které vám pomohou

Prohry bolí. A když vás stojí těžce vydělané peníze, bolí ještě víc. Pokud na sport sázíte delší dobu, velice pravděpodobně narazíte na ztrátovou sérii. Nemůžete se jim vyhýbat, ale můžete je zlomit a vrátit se zpět k výhrám. Přinášíme vám 11 tipů jak překonat ztrátové série. Řiďte se jimi a vraťte se na vítěznou vlnu!

Zaměřte se na proces, ignorujte výsledek

Ignorovat výsledky v odvětví, ve kterém jsou výsledky na prvním místě, nejspíš zní bláznivě. Z dlouhodobého hlediska je výsledek, celkový poměr vyhraných a prohraných peněz samozřejmě rozhodující, nicméně mnohem důležitější než výsledek vždycky bude způsob, jakým jste se do tohoto bodu dostali.

Do sportovních sázek samozřejmě promlouvá štěstí. Někdo se může vézt na vítězné vlně a jen slepým sázením dosáhnout obrovského zisku. Přejte mu to, ale nenechte se tímhle příběhem nahlodat a držte se nadále své sázkové strategie. Je těžké držet se jí, když se vám nedaří a ostatním se daří, aniž by pro výhry cokoliv udělali. Jenže buďte si jistí, že každý šťastný výherce, který vyhrává čistě jenom náhodně, všechny vyhrané peníze brzy zase vrátí. A to i s úroky.

Jestliže je vaše sázková strategie správná, jestliže pečlivě vytváříte sázkové analýzy a děláte správné rozhodnutí, výsledek se musí projevit – dřív nebo později. Toto je umění ziskového sázení. Vítězové vznikají právě během ztrátových sérií. Schopnost přečkat sérii proher vychází z dobrých postupů a schopnosti vkládat vaše peníze na ty nejlepší příležitosti. Ostatní je v rukou sportovních bohů. Někdy jsou krutí, jindy vám zase přejí, ale celkově dosáhnete zisku.

Projděte si historii sázek

Jedním z nejdůležitějších kroků při snahách o prolomení sázek je důkladné projití předešlých výsledků. Položte si otázku, co se pokazilo? A zkuste si na ni upřímně odpovědět.

Online sázkové kanceláře uchovávají informace o všech vašich sázkách a to i několik let dozadu (v některých sázkových kanceláří dokonce umožňují stáhnout si vaši historii do počítače a exportovat ji do běžného tabulkového softwaru jako je Excel nebo Google sheets). To vám umožní podívat se detailně, na co jste v předešlých dnech, měsících a letech sázeli a co vám vycházelo a co ne. Můžete si díky tomu všimnout trendu nebo několika různých trendů, které vás dostaly do tohoto bodu.

Díky historii sázek třeba zjistíte, že většina vašich ztrát pochází z jednoho konkrétního typu sázky, nebo sportu. Možná přijdete na to, že o peníze přicházíte hlavně ve středu, kdy nemáte dostatek času na vytváření předzápasových analýz kvůli vašim povinnostem v práci. Mohlo by to být dokonce ještě snadnější. Třeba přijdete na to, že příliš pozornosti věnujete sázení dlouhých akumulátorů, které sice mají potenciál vysokých výher, ale které přinášejí také dlouhé období sucha.

Některé negativní návyky mohou do vašeho sázení vklouznout zcela nenápadně, aniž byste si toho všimli. Kontrola historie sázek vám umožní tyto návyky identifikovat a okamžitě se jich zbavit. Vyhrávat je dost těžké i bez toho, abyste se věnovali metodě, která zjevně nefunguje.

Výhodou zpětného hodnocení podaných tiketů je, že i v případě nejhorších možný výsledků vždycky narazíte alespoň na malé fragmenty a trendy, které fungují, a které vám dávají naději na lepší výsledky. Pokud narazíte na trend, který vám vychází, držte se ho. Třeba už příští tiket díky němu vyhrajete!

Zaměřte se na své oblíbené zápasy

K prolomení ztrátové série pomůže také snížení počtu sázek a zaměření se pouze na vaše oblíbené zápasy či sporty. Většina sportovních sázkařů se specializuje na jeden či dva sporty. Může to být fotbal, hokej, tenis, biatlon, Formule 1 nebo MMA. Ať už je vaše specializace jakákoliv, zaměřte se tímto směrem.

Upustíte-li od sázení na sport, kterému moc nerozumíte, snížíte potenciální ztráty. Kromě toho budete mít víc času na analyzování zápasů s vyšším potenciálem zisku. Ani nemluvě o faktu, že svůj bankroll nebudete rozptylovat na desítky zápasů, ale pěkně si ho ušetříte na skutečně dobré příležitosti, na které pak budete moci vsadit více peněz najednou. Důvěra je v sázení zcela zásadní a vrátíte-li se do známých vod, vrátí se k vám.

Stanovte si krátkodobé cíle

Všichni odjakživa slýcháme, že pokud nechceme ztratit směr, musíme se zaměřit na cíl. Pro spoustu z nás je největším životním cílem, abychom už nikdy nemuseli mít žádné cíle (povinnosti).

Nicméně abyste prolomili ztrátovou sérii, je dobré stanovit si cíl. Ignorujte skutečnost, že váš bankroll klesl o 40% a namísto toho se zaměřte na to, abyste ho tento týden o několik procent navýšili. Stanovte si malý a dosažitelný cíl a pracujte na tom, abyste ho dosáhli. Celkové ztráty vás na první pohled mohou děsit, nicméně vrátit se zpět na původní hodnotu bankrollu nemusíte během jediného dne.

Jedno staré přísloví říká: „Jak sníte slona? Jedno sousto po druhém.“ Držte se tohoto přísloví a budete úspěšní!

Zůstaňte v klidu

Umět zachovat klid je pro sázkaře vždycky klíčové. Během série proher je tato schopnost ještě důležitější. Pokud se přestanete ovládat, budete dělat špatná rozhodnutí, což vás bude stát spoustu peněz navíc. Párkrát se zhluboka nadechněte a než budete jednat, všechno si dobře rozmyslete.

Pokud to je potřeba, dejte si delší pauzu. Buďte několik dní úplně od sázení, soustřeďte se na jiné činnosti a vraťte se teprve ve chvíli, kdy vás vaše prohry tolik nebolí. Pomůže vám to vyhnout se špatným rozhodnutím a dost možná dalším nepříjemným prohrám.

Vyberte si vstupní bonus

Pokud jste přišli o značnou část bankrollu, není nic jednoduššího než zalepit svoji ztrátu výběrem vstupního bonusu u některé sázkové kanceláře. Vstupní bonusy se u jednotlivých sázkovek liší, obecně se však jedná i o několik tisíc. Níže najdete přehled českých sázkových kanceláří a jejich bonusů.

tipsportmale-1 500 Kč za registraci Až 50 000 Kč k prvnímu vkladu Získat bonus!
chance-male 200 Kč za registraci Až 2000 Kč k prvnímu vkladu Získat bonus!

Najděte respektované online tipaře (zdarma)

Ale pozor! Myslíme skutečně respektované tipaře, nikoliv sázkové podvodníky, kteří ze svých zákazníků mámí peníze, aby jim pak nabídli spekulativní tipy, nebo jim v lepším případě ani žádné tipy nedodali.

Z našich zkušeností vyplývá, že ty nejlepší sázkové tipy můžete získat zdarma, protože skutečně ziskoví tipaři nemají potřebu vydělávat peníze na ostatních lidech. Vydělávají si je sázením. Zaměřte se na tipaře, kteří mají k dispozici dlouhou historii sázení. Kromě našich stránek můžete využít tipy ze stránky Blogabet či z dalších verifikačních serverů.

Pokračujte ve vzdělávání

Jedna ztrátová série by vás neměla položit. Ztrátovou sérii jednou za čas prožijí všichni sázkaři. Abyste mohli překonat ztrátové série, musíte se i nadále zlepšovat, neustále se učit a neustrnout na jednom místě.

O sportovním sázení nevyšlo mnoho knížek (tím spíš ne v češtině), ale existuje celá řada stránek se sportovním zpravodajstvím a sázkařskými články, které vám ke vzdělání pomohou. Najděte si jednu či dvě takové stránky a ponořte se do vzdělávání, nasajte nové informace, které vám pomohou načerpat sebevědomí a stát se lepším sázkařem. Brzy zjistíte, že se vám studium vyplácí.

Držte si sílu přesvědčení

Na proherních sériích je vůbec nejhorší překonat ochromující pochybnost o sobě a svých schopnostech. Jakkoliv se překonání série může zdát obtížné, nesmíte se vzdávat. Udržujte si důvěru ve své schopnosti. Špatné krátkodobé výsledky neznamenají, že jste o své znalosti a dovednosti přišli. Jedná se pouze o projev nepříznivé variance.

Pochopte, že výsledky jednotlivých událostí na sobě nejsou závislé

Psychiku během ztrátových sérií může nabourat také myšlenka, že sázky (a potažmo prohry) spolu souvisí. Uvědomte si, že skutečnost, že vám několik předchozích sázek nevyšlo, ještě neznamená, že vám nevyjdou následující sázky.

Každá sázka je samostatná jednotka, která stojí nezávisle na další sázce. Dokonce i pokud byste v ruce měli proherní sázkovou strategii, nebude se to projevovat sérií proher. I se špatnými strategiemi sázení tu a tam vyhráváte. Prohry jsou tedy těžké, ovšem nedělejte si je ještě těžší tím, že budete paranoidní a že uvidíte strašáka i tam, kde ve skutečnosti není.

Nedaří se vám překonat ztrátové série? Dejte si pauzu

Tohle je taková záchranná brzda, která pomůže vždycky a v jakémkoliv rozpoložení. Pokud se dostanete do stavu, kdy vám sázení nedělá radost, a pokud nevíte kudy z toho ven, prostě si dejte pár dní volno. Nemusíte se bát, sázení vám neuteče. Sázkové příležitosti tu byly, jsou a vždycky budou. Proto nemusíte být vždycky aktivní, naopak. Někdy je lepší nic nedělat.

chance-banner-na-sirku-uzky

Jak překonat ztrátové série – 3 chyby, kterým se musíte vyhnout!

❌Začnete se bát, že přijdete o peníze

Sportovní sázení je o přijímání risku. Vkládáte svoje peníze na budoucí události, takže není nikdy nic jisté. Pokud budete dělat dobrá obchodní rozhodnutí, peníze postupně rozmnožíte. I když zažijete některé nepříjemné ztrátové série.

Faktem je, že pokud peníze nevsadíte, nic nevyhrajete. Vyrovnat se s riskem, tedy s možností, že o svou sázku přijdete, vám přitom pomůže bankroll management. A také vědomí, že nehrajete o peníze, které si nemůžete dovolit.

❌Budete se snažit prohrané peníze vrátit zpět jedinou sázkou

Zdaleka nejhorší, co během ztrátové série můžete udělat, je pokoušet se všechny peníze dostat zpět jedinou sázkou. Samozřejmě můžete uspět, ale měli byste si uvědomit, že i ti nejlepší sportovní sázkaři dosahují úspěšnosti pouze něco málo nad 50%. Vzhledem k tomu existuje také velká pravděpodobnost, že neuspějete a o všechno přijdete.

Dodržovat zásady správného bankroll managementu je pro přežití ztrátových sérií nezbytné, znovu to zdůrazňujeme. Podívejte se, jak byste s bankrollem měli nakládat!

❌Obviníte ze svých proher celý svět

Hněv a sebelítost vám nepomůže změnit výsledek žádného prohraného tiketu. Výmluvy poslouží tak maximálně k prodloužení bolesti. Zamyslete se, přehodnoťte své smýšlení a připravte se vrátit zpět v plné síle. Hlavně však svými nervovými výlevy neobtěžujte ostatní lidi!

11 tipů jak překonat ztrátové série – závěr

Proherní série jsou nepříjemné ale ne neobvyklé. Přečkejte je. Bojujte s nimi den za dnem. Jakmile je překonáte, budete ještě lepším sázkařem!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách