4. 6. 2021
6 min. čtení

Zimní olympijské hry 2022 | 22 faktů o ZOH v Pekingu

Česko má za sebou oficiální přihlašovací proces na Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu a tak je na čase podívat se na tento hokejový svátek trošku blíž. Jaké prvenství drží nastávající zimní olympijské hry? A na jaké sporty se můžete těšit? Na tyto a další otázky si odpovíme v následujícím článku.

Kdy a kde se konají Zimní Olympijské hry 2022?

Zimní Olympijské hry 2022 se budou konat v čínském Pekingu a to od 4. února do 20. února 2022.

Kde sledovat Zimní Olympijské hry 2022?

Práva na vysílání Zimních olympijských her pořádaných v roce 2022 drží Česká televize. Přenosy ze ZOH 2022 tak budeme moci sledovat na kanálech ČT Sport a ČT 2.

Další možností sledování závodů a zápasů na ZOH 2022 budou již známé streamy sázkových kanceláří. Nejspolehlivější live streamy a nejzajímavější sázkové příležitosti nabízejí sázkové kancelář TipsportChance všem svým zákazníkům. Pokud chcete streamy ze ZOH sledovat i vy, stačí dokončit registraci a vsadit si alespoň za 30 korun. Pro nové sázkaře má Tipsport a Chance přichystané peníze na ruku, pouze za registraci. Využijte je, zaregistrujte se a sledujte přenosy na ZOH zdarma!

Protože v čínském Pekingu je o 7 hodin více, než v Česku (SEČ), přenosy budou začínat v brzkých ranních hodinách a končit někdy během odpoledne.

chance-banner-na-sirku-uzky

Češi na ZOH 2022

Česká republika bude mít na Zimních olympijských hrách 2022 jako vždy početné zastoupení. V naší výpravě určitě najdeme biatlonisty, hokejisty, lyžaře i bruslaře.

Mezi největší favority na výhru medaile přitom samozřejmě patří Ester Ledecká, Eva Samková, Martina Sáblíková a biatlonová výprava.

Zimní olympijské hry – hokej

Celý český národ bude jistě zvědavý také na výkony české hokejové reprezentace, ovšem tam bude hodně záležet na tom, v jakém složení se dostaví ostatní týmy. Česko bohužel už delší dobu nepatří mezi nejlepší hokejové výběry na světě a na tom se hodně pravděpodobně nic nezmění ani v následujících pár letech.

Více informací o hokeji na Zimních olympijských hrách 2022 vám přineseme blíž k začátku turnaje.

Pozor! Olympijských her 2022 (stejně jako Olympijských her 2026) se zúčastní hokejisté NHL. Hokej na této olympiádě tedy opět bude na té nejvyšší kvalitě. Máme se na co těšit!

Jaké sporty budou na Zimních olympijských hrách 2022?

Zimní olympijské hry 2022 přinesou celkem 15 sportovních disciplín:

 • Akrobatické lyžování
 • Alpské lyžování
 • Biatlon
 • Boby
 • Běh na lyžích
 • Curling
 • Krasobruslení
 • Lední hokej
 • Saně
 • Severská kombinace
 • Short track
 • Skeleton
 • Skoky na lyžích
 • Snowboarding
 • Rychlobruslení

ZOH 2022 poprvé v historii přinesou severskou kombinaci žen stejně jako smíšené týmové závody na lyžích a Big Air ve freestyle lyžování (ženský i mužský závod). Dále mají přibýt závody na saních a bobech a některé snowboardingové disciplíny jako například snowboard cross smíšených týmů. Celkově bude na pořadu 109 různých závodů.

Zimní olympiáda – kurzová nabídka

Zimní olympijské hry v Pekingu jsou velkou událostí, a proto je jasné, že na ni budou vypisovány kurzy ve všech sázkových kancelářích a to ve velkém množství. O konkrétní nabídce českých sázkovek, hlavně co se týče celkového počtu medailí a kurzů na výhru českých sportovců, vás bude informovat, jakmile kurzy budou k dispozici.

Jak sázet na ZOH 2022?

Sázení na ZOH je ve většině případů velmi specifické, snad s výjimkou sázení na biatlonhokej. Na ZOH vám doporučujeme sázet hlavně podle vašich znalostí a na sportovce, které dobře znáte, nebo které jste vysledovali během jejich dosavadního působení na ZOH 2022. Sázení je totiž hrou informací, pokud jich budete mít více, nebo pokud je dokážete vyhodnotit lépe než bookmakeři, dokážete sázet se ziskem.

Inspiraci pro vaše sázení najdete také v Tipsport největší komunitě sázkařů, kde vám se správnými sázkami poradí například i úspěšný tipař Bouchal1, který nám poskytl rozhovor.

Zimní olympijské hry 2022 – pořadatelská země

Peking je prvním městem na světě, ve kterém se odehrály Letní olympijské hry i Zimní olympijské hry. LOH v Pekingu byly v roce 2008.

Peking se zároveň stane jedenáctým místem na světě, ve kterém se Olympijské hry odehrály 2×.

Čína kvůli Zimním olympijským hrám poslala národní hokejový tým na zkušenou do třetí české hokejové ligy, zde ovšem Číňané žádnou slávu nepředvedli. Čínská hokejová reprezentace ve třetí lize působila v sezóně 2019/20. V rámci 42 zápasů základní části získala jediný bod za prohru v prodloužení a zapsala celkové skóre 76:406 (viz obrázek).

cinska-hokejova-reprezentace-ve-treti-lize

Čína si nicméně nechce uříznout ostudu a tak se vydá cestou Jižní Korey na Zimních olympijských hrách 2018, to znamená, že si stáhne do své země především Kanadské hokejisty, kterým pak udělí občanství, aby ji mohli reprezentovat.

Zimní olympijské hry 2022 – zajímavosti

Maskotem ZOH 2022 se stane panda velká, národní symbol Číny. Maskotem paralympijských her se potom stane lampionové dítě:

zoh-2022-maskoti
Panda velká, maskot ZOH 2022, a lampionové dítě, maskot paralympijských her 2022.

Tradiční analýza společnosti Gracenota předpověděla, že Česko na Zimních olympijských hrách 2022 získá 4 medaile. Konkrétně by se mělo jednat o dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou.

Nejúspěšnější výpravou podle této analýzy by mělo být Norsko, kterému společnost Gracenota předpověděla 41 medailí včetně 25 z toho nejcennějšího kovu.

Olympijská vesnička v Pekingu byla po Letních olympijských hrách v roce 2008 obydlena místními obyvateli, a proto pro ZOH musela být vystavěna nová vesnička.

Výdaje na uspořádání Zimních olympijských her 2022 budou asi 10× nižší, než výdaje na uspořádání LOH 2008 (3,9 miliardy vs 43 miliard amerických dolarů).

chance-banner-na-sirku-uzky

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách