fantasy-liga-muze-byt-zdrojem-zisku-i-pokud-nesazite
26. 6. 2021
8 min. čtení

Fantasy liga | Tipy a triky, jak postavit nejlepší tým!

Fantasy liga, ať už se jedná o fantasy fotbal nebo fantasy hokej v našich končinách není tak oblíbená, jako například v USA. Díky „fantasy“ soutěžím přidruženým k velkým sportovním událostem jako je Mistrovství světa v hokeji či Mistrovství světa ve fotbale však nabývá na popularitě i u nás.

Aby také ne, Fantasy Liga mistrů, Fantasy MS v hokeji, Fantasy EURO a Fantasy MS ve fotbale a další Fantasy ligy přidružené k velkým sportovním událostem jsou zcela zdarma a přitom v nich můžete inkasovat velmi pěkné ceny. V tomto článku vám vysvětlíme, co jsou to Fantasy ligy. A dále vám poradíme, co dělat, abyste v nich byli úspěšní.

Co je Fantasy liga?

Ve Fantasy lize se stáváte sportovním manažerem, který se s omezeným rozpočtem snaží sestavit co nejlepší tým. Úspěšnost týmu se hodnotí na základě toho, kolik bodů jeho hráči celkem získají v následujícím ligovém kole, či například v následujícím turnajovém dni.

fantasy-liga-muze-byt-zdrojem-zisku-i-pokud-nesazite

Fantasy fotbal

Ve Fantasy fotbale si obvykle vybíráte z jednoho až dvou brankářů a dále deseti hráčů do pole. Přitom musíte dodržet daný počet obránců, záložníků a útočníků.

Fantasy fotbal můžete hrát zdarma na stránkách Ligy mistrů a EURO/MS ve fotbale, případně na stránkách anglické Premier League. Na stránkách Ligy mistrů a EURO/MS ve fotbale můžete vyhrát hodnotné ceny. Fantasy Premier League je pouze o poměřování znalostí se svými přáteli či kolegy v práci, případně o soupeření s neznámými lidmi.

V současné době lze hrát Fantasy Premier League, Fantasy Ligu mistrů, Fantasy EURO a Fantasy českou fotbalovou ligu. V těchto ligách přitom můžete vyhrát finanční odměny nebo hodnotné ceny. Všechny tyto soutěže jsou zcela zdarma, bez nutnosti vkládat peníze.

fantasy-fotbal-euro-2020
Po výběru hráčů můžete jednomu z nich přidělit roli kapitána. Kapitán vám vydělá 2× více bodů. Zde Fantasy fotbal k EURO.

Fantasy hokej

V současné době si fantasy hokejoví fanoušci mohou zahrát fantasy hokej na TipsportuChanci a nebo fantasy hokej během probíhajícího MS v ledním hokeji.

Fantasy hokej – Tipsport/Chance

Fantasy hokej na Tipsportu je součástí Největší komunity sázkařů. Ve Fantasy hokeji do svého týmu většinou vybíráte jednoho brankáře a jednu pětku do pole plus dva náhradníky pro případ, že by vaši původní hráči do zápasu nenaskočili. Fantasy hokejová liga na Tipsportu je určená pro Tipsport Extraligu a NHL a rozjíždí se v pravidelných intervalech – denních, týdenních i měsíčních. Ceny v denních kolech jsou samozřejmě řádově nižší než ceny pro vítěze dlouhodobějších soutěží.

Za výhry ve Fantasy lize na Tipsportu získáváte ceny v podobě Netů. Za výhry ve Fantasy lize na Chanci zase Goldeny. Nety a Goldeny lze použít na sázení. Vyhrané peníze ze sázek jsou vaše bez jakékoliv podmínky.

Fantasy-hokej-tipsport-vyber-tymu

Fantasy hokej – MS v hokeji

V poslední době je pravidlem, že Fantasy hokej přináší také Mistrovství světa v hokeji. Tato soutěž je ovšem časově omezená, probíhá pouze v době konání turnaje.

Fantasy liga – jak ji hrát?

Abyste mohli hrát Fantasy ligu, stačí přejít na stránky nabízející požadovanou Fantasy soutěž (odkazy na dostupné soutěže výše v textu) a zaregistrovat se. Registrace do většiny Fantasy lig může proběhnout skrze facebookový či gmailový účet a vzhledem k tomu je velice rychlá. I pokud však daná liga registraci skrze Facebook či Gmail nepřináší, registrace vám nezabere více než pár minut.

Po registraci stačí kliknout na odkaz v potvrzovacím emailu (pokud to registrace vyžaduje) a pak se jen přihlásit svým jménem a heslem (přes Facebook/Gmail to probíhá automaticky). Nakonec vložíte jméno svého klubu. Případně si zvolíte, s kým či jakou chcete hrát Fantasy ligu a už si vybíráte hráče.

Fantasy liga v některých soutěžích vyžaduje (například v anglické Premier League), abyste se ji účastnili pravidelně každý hrací týden. Body se totiž sčítají a pokud na víkend nesestavíte svůj tým, mohou vám na konci ligy chybět. Proto vám doporučujeme v prostředí dané ligy nastavit, aby vám přicházeli notifikační emaily. Ty vás vždy s předstihem upozorní na to, že je třeba vytvořit nový tým.

fantasy-hokej-pro-ms-v-hokeji-2022
Fantasy liga pro MS v hokeji.

Fantasy liga – tipy, triky a strategie

Protože ve Fantasy ligách jsou obvykle nabízeni všichni hráči v nominaci, případně v týmu, tedy včetně těch, kteří jsou momentálně zranění nebo mimo základní sestavu, vždycky si předem zjistěte, kdo půjde na hřiště a kdo bude chybět.

Ve Fantasy lize je každý bod klíčový. Proto si nemůžete dovolit dávat do sestavy hráče, o kterém je předem jasné, že se k bodům nedostane. Aktuální soupisky týmů najdete na stránkách daných klubů, případně na Livesportu (v rozpisu posledních zápasů, v sekci „Sestavy“). Na něm se cca půl hodinu předem vždy dozvíte nahlášenou sestavu přímo pro daný zápas.

Vytipujte si zápasy, ve kterých budou mít některé týmy jasně navrch. Z nich si potom zformujte jádro sestavy. To následně můžete doplnit dalšími hráči, ideálně opět ze zápasu, kde bude mít jeden z týmů jasně navrch.

Nestřílejte jen tak od boku, každý pes jiná ves. To vyplývá už z předchozího bodu. Ve Fantasy lize je vždycky lepší soustavná práce. Tzn. vytipovat si zápas, kde jeden z týmů může dát spoustu gólů (například Kanada vs Itálie v hokeji) a potom z tohoto týmu sestavit klidně polovinu, nebo dokonce i celý tým. Volit své hráče pouze na základě zvučných jmen není ideální. Takoví hráči se se svými týmy totiž zrovna mohou postavit silnému celku, a tak nemusíte získat ani bod.

Kombinace levných a nadějných hráčů s velkými hvězdami je klíč k úspěchu!

Abyste se vešli do rozpočtu, zkuste si vedle velkých hvězd vytipovat také levnější hráče, kteří jsou aktuálně ve formě a za své celky střílejí góly, nebo například skvěle brání. Může se jednat o takové ty nenápadné pracanty, jako byl delší dobu například Tomáš Souček (ve fotbale) nebo Jakub Flek (v hokeji).

Sledujte Fantasy týmy samotných hráčů či sportovních odborníků. Fantasy ligu hraje například spousta fotbalistů, televizních komentátorů atd. Samozřejmě ne každý fotbalista dokáže sestavit vítězný fotbalový tým, ale pokud si vyberete správného koně, můžete se jeho týmem inspirovat.

Fantasy liga – závěr

Fantasy liga je perfektní varianta ke klasickému kurzovému sázení, pro mnoho hráčů je zábavnější a navíc vás nic nestojí. Můžete jenom získat. Pokud jste Fantasy ligu ještě nikdy nehráli, doporučujeme vám ji alespoň vyzkoušet. Uvidíte, třeba vás také chytí.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách