hokej-zive-online-streamy-zdarma
27. 4. 2021
5 min. čtení

Hokej živě | online přenosy zdarma i u vás doma (návod)

Patříte mezi vášnivé hokejové fanoušky a chtěli byste své kluky vidět v akci i mimo stále vzácnější televizní zápasy? Žádný problém! V tomto článku vám dáme návod na to, jak sledovat hokej živě i u vás doma, v některých případech navíc zcela zdarma a v HD kvalitě.

Tímto článkem navazujeme na sérii návodů, ve kterých jsme vám poradili:

Hokej živě v nabídce TV

Pokud člověk hledá možnost, jak sledovat hokej živě, jako první mu na mysli určitě vyskočí veřejnoprávní televize. Veřejnoprávní televize je snadno dostupná a navíc je k dispozici zdarma a v HD kvalitě. Veřejnoprávní televize stále drží práva na vysílání všech zápasů Mistrovství světa v hokeji, nicméně o práva na vysílání české Extraligy se dělí s O2 TV. V praxi to znamená, že nabídka extraligových zápasů na ČT Sport značně prořídla a trefit se do toho „svého“ zápasu se poštěstí jenom výjimečně.

Všechny zápasy české Extraligy jsou potom vysílány na O2 TV, za tyto přenosy se ovšem musí platit a to nemalé peníze. Placené jsou také přenosy na Nova Sport, která se zaměřuje na zápasy NHL. Ale nezoufejte, pokud se vám nechce platit, existují i další alternativy.

Live streamy sázkových kanceláří

Jak jistě víte, sázkové kanceláře umožňují svým zákazníkům sázet nejen před zápasem, ale také tzv. live, tedy naživo. Live sázky jsou přitom často doplňovány živými přenosy, čímž se sázkovky snaží pozvednout atraktivitu live sázení.

Live streamy v nabídce sázkových kanceláří doprovází prakticky všechny sledovanější hokejové zápasy včetně zámořské NHL, ruské KHL a švédské SHL. Někdy jsou ovšem k dispozici i streamy z okrajovějších soutěží jako je běloruská Extraliga, MHL, VHL, nebo aktuálně velmi populární ruská Liga Pro (hraje se na 3×10 minut).

Samostatnou kapitolou jsou potom live streamy z Extraligy. Tyto streamy jakožto hlavní partner soutěže přenáší společnost Tipsport (a potažmo také Chance) a to exkluzivně v HD kvalitě.

Přenosy z ostatních soutěží jsou kvůli licencím přenášeny v mnohem menším rozlišení (288p, tj. 512×288px). Především na velké televizi to moc úspěchů nesklidí, ovšem na druhou stranu máte u sázkovky veškeré pohodlí a přístup ke stovkám online přenosů denně. To vše za minimální poplatek – tedy za dokončení registrace a potom za alespoň 30 vsazených korun měsíčně.

hokej-zive-uvodni

Live streamy na externích webech

Tato možnost je sice z etického hlediska lehce za hranou, ovšem pokud vám chceme dát vyčerpávající informace o tom, kde a jak sledovat hokej živě, nemůžeme ji opomenout. Problém live streamů na externích webech je ten, že jsou vysílány bez potřebných licencí. Sledování takových live streamů se tedy podobá tomu, jako byste poslouchali muziku nebo hráli hru ze stažených torrentů (pirátských kopií stahovaných přímo do vašeho PC).

Odhlédneme-li od etické stránky věci, live streamy na externích webech nabízejí širokou paletu hokejových přenosů. Existují stránky, kde najdete i ty nejnicotnější zápasy a ligy, kde byste ani nečekali, že na stadionu budou mít kamery. V současné chvíli je na sledování hokejových přenosů pravděpodobně nejspolehlivější stránka Livetv393.me. Něco najdete také na stránkách streamhunter.net, streamshunters.com a sportstreamtv.live, s těmito stránkami ovšem v poslední době bývá trošku problém. Přenosy na nich jsou totiž značně nespolehlivé, ani nemluvě o reklamně, která často úplně zahltí počítač/mobil.

Z pohledu českého hokejového fanouška určitě nepotěší ani fakt, že na těchto stránkách nemají Tipsport Extraligu a Chance ligu. Na druhou stranu, u většiny zápasů je k dispozici větší množství různých streamů, a pokud si dáte tu práci, dost možná objevíte přenos v HD a s kvalitním komentářem.

Hokej živě – závěr

Hokejový fanoušek má v současné chvíli hned několik skvělých možností, jak sledovat hokej naživo. Online streamy nabízejí internetové stránky veřejnoprávních televizí, stejně jako většina sázkových kanceláří. Pokud navíc nemáte problém s etickou stránkou věci, vaše možnosti se rozšiřují i na externí streamovací stránky. Z toho vyplývá, že být hokejovým fanouškem ve 21. století je naprostá slast.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách