29. 10. 2020
2 min. čtení

Hokejová AHL znovu odkládá svůj start

Další ročník nižší kanadsko-americké soutěže AHL započne až napřesrok, konkrétně 5. února. V noci na dnešek o tom informovala Rada guvernérů této soutěže. Plánovaná sezóna 2020/21 by se tak měla odehrát pouze v roce 2021.

Důvodem pro odklad začátku soutěže je pochopitelně stále nepříznivá pandemická situace okolo nákazy Covid-19 a to jak ve Spojených státech, tak i v Kanadě.

AHL byla přerušena 12. března tohoto roku a na rozdíl od NHL se už nedohrávala. Nová sezóna AHL obvykle začíná zkraje října, jenom pár dní po startu NHL. Nově by se ovšem rozestup mezi startem těchto soutěží měl výrazně zvětšit, protože vedení NHL za start soutěže nedávno označilo 1. ledna, což je termín o více jak měsíc předcházející plánovanému termínu pro start AHL.

Ovšem nakonec je třeba zdůraznit, že tyhle informace nelze brát jako bernou minci. Nikdo neví, jak se situace okolo koronaviru bude nadále vyvíjet a jak to s Covid-19 bude vypadat za pár týdnů, natož pak měsíců. Ostatně AHL už jedno plánované datum hodila přes palubu. První vize rady guvernérů AHL totiž byla, že soutěž začne 4. prosince 2020.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách