21. 4. 2021
12 min. čtení

Jak na live sázky? Tipy, triky, strategie pro live sázení

Live sázky jsou jedním z nejobjevnějších vynálezů v historii kurzového sázení. Můžeme díky nim sázet v průběhu zápasů (případně v průběhu voleb či jakékoliv jiné události), což nám dává do rukou naprosto dokonalou zbraň v boji proti bookmakerům. Live sázky jsou totiž velice rychlé a bookmakeři navíc musí zpracovávat velkou spoustu informací v reálném čase. To pochopitelně dává velký prostor chybám, platí to však i obráceně.

Pokud sázkaři nemají dostatečné zkušenosti a pokud při live sázení nejsou maximálně pozorní, v mžiku oka o všechno přicházejí. Abyste se dokázali vyhnout všem nástrahám, které s sebou live sázení přináší, připravili jsme pro vás tuto příručku. Věříme, že vám pomůže uzavřít tu správnou live sázku!

Co jsou to live sázky?

Live sázky jsou takové sázky, které jsou uzavřené až po začátku zápasu (v jeho průběhu) či jiné události. Vzhledem k vysoké technické náročnosti a rychlosti, s níž se mění aktuální dění na hřišti (a potažmo i kurzy) mohou být live sázky uzavírány pouze online.

Kde najdete live sázky?

Live sázky najdete v nabídce všech online sázkových kanceláří. V sázkové kanceláři mají pro live sázky obvykle samostatnou sekci. Tato sekce je označována jako „LIVE“. V rámci této sekce se pak můžete dívat také na live streamy:

Tipsport live sázky

Tipsport live sázky zahrnují možnost sázení během utkání prakticky v jakémkoliv okamžiku. V nabídce Tipsportu najdete live streamy a možnost sázení během zápasu na většinu běžných sportů (fotbal, hokej, tenis, basketbal, baseball, Formule 1, MotoGP, biatlon, rugby, stolní tenis, esporty, volejbal a spousta dalších) a lig.

Tipsport live sázky navíc mají velice příjemné uživatelské prostředí. Zápasy, na které si vsadíte během hry (tzv. live), se vám automaticky označí jako “oblíbené” a přichytí se vám ve výpisu zápasů úplně nahoru. Díky této skutečnosti se v live sekci této sázkové kanceláře dobře pracuje i s různými live strategiemi sázení (viz níže).

Chance live sázky

Jedná se v podstatě o takový malý, zeleno-oranžový klon Tipsportu, proto u ní platí úplně to samé, jako v předešlém případě. Chance má příjemné uživatelské prostředí a live sázky u ní můžete uzavřít stejně dobře večer, jako v noci nebo nad ránem. Chance live sázky jsou navíc doplněny také živými přenosy, které vám pomohou uzavřít informované sázky.

Fortuna live sázky

Žluto-černá Fortuna je jedna z největších sázkových kanceláří v České republice. Fortuna v současné době vlastní práva na nejvyšší českou fotbalovou ligu, takže pokud chcete sázet live na český fotbal, doporučujeme vydat se právě sem. Fortuna live sázky mají taktéž velice příjemné uživatelské prostředí, které vám mimo jiné umožňuje označit si sledované zápasy (velmi užitečné při praktikování některých sázkových strategií).

Live sázky – základní tipy a triky

 • Vždy dodržujte zásady správného bankroll managementu – live sázení je ještě obtížnější, než sázení před zápasem, proto se důležitost správného bankroll managementu ještě zvyšuje. Dodržování správného bankroll managementu vám také pomůže udržet nervy na uzdě.
 • Nikdy, ale opravdu nikdy se při live sázení nesnažte dohánět ztráty – pokud sázkaři ujedou nervy a rozhodne se dohánět ztráty, live sázení je jeho nejčastějším cílem. Mějte to na paměti a nepřidávejte se k tomu zástupu lidí, kteří tímto způsobem dennodenně přicházejí o své bankrolly. Pokud ucítíte toto nutkání, raději se rychle odhlaste ze svého sázkového účtu a jděte se projít se psem (kočkou, papouškem).
 • Nesázejte příliš sázek najednou – čím více sázek vsadíte, tím spíše se v tom ztratíte (to znamená tím spíše uzavřete nevýhodnou sázku, případně sázku, kterou již máte uzavřenou).
 • V nastavení sázkové kanceláře si vždycky povolte pouze možnost automatického přijímání vyšších kurzů – spousta sázkových kanceláří má defaultně přednastaveno také automatické přijímání nižších kurzů, což je naprosto špatně. Kurzy se během live sázení zvyšují a propadají klidně i o několik desetin, takže při automatickém přijímání nižších kurzů se vám klidně může stát, že uzavřete zcela nevýhodnou sázku.
 • Využívejte možnost cash outucash out, neboli předčasné vyplacení peněz, vám může zachránit nemalé množství peněz.

chance-banner-na-sirku-uzky

Live sázky – základní strategie

1) Začněte analýzou

Úspěšné live sázení začíná už před zápasem. Udělejte si analýzu obou týmů (hráčů), vyhodnoťte podle ní, kdo má větší šanci na vítězství, nebo kolik gólů by toto utkání mělo přinést na základě statistik. Díky takové analýze lépe naleznete odchylky v live kurzech.

Většina sázkařů věří, že se v televizi podívají, jak jim to „lepí“ a z fleku vyseknou hodnotnou sázku. Takto snadné to bohužel není. Zápas se totiž minutu po minutě mění, a i když v pětiminutovém výseku vidíte, jak se hráči „plouží“, za dalších pět minut se hra může rozhýbat. Proto je stále potřeba vycházet ze základních pravděpodobností. Bez nich budete v live sázení úplně ztracení.

Ze statistik před zápasem navíc můžete vyčíst spoustu zajímavých detailů. Některé týmy například většinu gólů dávají 15 minut před koncem zápasu. Pokud takovou statistiku objevíte, máte napůl vyhráno. Bookmakeři při live sázení takové detaily nezohledňují – mnohem spíše upřednostňují dění na hřišti a samozřejmě také aktuální skóre.

2) Dívejte se na utkání

Utkání, na které chcete sázet live, byste měli pečlivě sledovat. A teď rozhodně nemyslíme sledování infografiky, ze které se dozvíte maximálně to, že jeden z týmů má právě „nebezpečný útok“. Nebezpečný útok v infografice může ve skutečnosti znamenat ušmudlanou střelu bezpečně zachycenou v rukavicích brankáře. Dokonce ani podle přesnějších statistik na Livesportu nedokáže přesně rozluštit tempo hry, agresivitu na hřišti, postoj rozhodčích atd.

3) Sázku si správně načasujte

Kurzy se během zápasu rychle mění, jejich pohyb přitom reflektuje samotné dění na hřišti. Tak například, pokud bude odpískán přímý volný kop z nějaké nebezpečné pozice, ve vteřině se sníží kurz na over (a naopak). Kurzy se dále mění také směrem k ubíhajícímu času. Tak například pokud se budete chystat na zápas týmů s vysokým gólovým potenciálem, před zápasem bude na over 2,5 gólu kurz 1,45, ale ve 30. minutě zápasu bude kurz při stavu 0:0 již dosahovat hodnoty 1,65 atd.

Díky těmto zákonitostem můžete lehce poupravovat sázené kurzy. Možností je nebývalé množství včetně již zmíněného postupu, kdy při sázení na over počkáte až do 30. minuty. Pokud do té doby nepadne gól, kurz na over se o něco zvýší, zároveň však před vámi bude ještě dostatek času, aby se over naplnil.

Live sázky – pokročilá strategie

Sázení proti veřejnosti

Tato strategie se typicky využívá ve fotbale a pro sázení na over/under. Stačí si počkat na takové ty okamžiky, kdy po sobě rychle padnou dva góly. V takové chvíli se sázkaři utrhnou a hromadně sází na over. Vždyť jeden, dva nebo tři góly přece ještě musí padnout, no ne? Ne! Pokud víte, že zápas má nízký nebo průměrný gólový potenciál, je stejně dobře možné, že v něm už nepadne ani jeden gól. V této chvíli je proto výhodné vsadit si proti veřejnosti (tedy na under), která vám pomohla tím, že ještě zvýšila už tak dost lákavé kurzy.

Live sázení na karty

Možnost uzavřít live sázky s sebou přináší skvělou příležitost prohlédnout si, co se bude dít na hřišti. Toho se dá typicky využít při sázení na počet karet ve fotbale (nebo počet vyloučení v hokeji), kdy už zkraje utkání můžeme díky pár zákrokům dobře odhadnout, zdali hráči chtějí hrát agresivně a jak se k těmto tendencím staví rozhodčí.

Sázení na under v závěru utkání

Tato sázková strategie vychází z Martingale, nejznámější sázkové strategie na světě, a je založená čistě na sázení live. Tuto sázkovou strategie jsme vám představili v samostatném článku a také v testu sázkové strategie. Ve FB skupině Tipy na sázení jsme vám potom přinesli také video, jak se s touto strategií správně pracuje.

Sázení na výsledek třetiny v hokeji

Naše nejnovější strategie sázení, ve které se sází na remízy v jednotlivých třetinách s tím, že po každé prohrané sázce se hodnota další sázky navýší po vzoru Martingale.

chance-banner-na-sirku-uzky

Live sázky – výhody

 • Můžete sledovat dění na hřišti a přizpůsobit tomu svojí sázku. Díky tomu vás už nikdy nepřekvapí špatné počasí, které může ovlivnit jednotlivé herní styly, případně neočekávané události, jako třeba že vaši hráči „se špatně vyspali a jenom se plouží“.
 • Máte k dispozici více hodnotných kurzů. Protože vypisování live kurzů je mnohem obtížnější než vypisování kurzů před zápasem, bookmakeři v nich dělají mnohem více chyb. To je příležitost pro šikovné sázkaře – mohou díky tomu uzavřít výhodný value bet.
 • Pokud se nedaří, můžete včas cash-outovat. V České republice je cash-out bohužel k dispozici pouze pro tikety, na kterých jsou minimálně dvě sázkové příležitosti a jedna z nich je již vyhodnocená. I tak se ovšem tahle možnost občas hodí.

Live sázky – nevýhody

 • Protože kurzy se neustále mění, na uzavření výhodné sázky máte často jenom zlomek vteřiny. To může být velice obtížné.
 • Live sázení může lákat k porušování zásad správného bankroll managementu, k dohánění ztrát atd.
 • Sázkové kanceláře “naživo” obvykle nabízejí menší počet sázek, než před zápasem (může chybět například sázení na počet karet, sázení na střelce gólů atd.). Je to dáno vysokou náročností vypisování kurzů naživo.
 • Live sázení může být návykové.

Další články

Live sázení se pochopitelně sport od sportu liší, proto toto téma chystáme rozšiřovat. Jako první přišel na řadu článek Live sázení na tenis. Další články budou následovat (a dozvíte se o nich i zde).

Live sázky – závěr

Live sázky jsou nikdy nevysychající studnicí skvělých sázkových příležitostí, zároveň však nabízejí hromadu nástrah. Abyste při live sázení mohli být úspěšní, musíte být velice trpěliví a disciplinovaní a samozřejmě musíte získat také cvik. Způsob live sázení se mění v závislosti na aktuálních okolnostech a samozřejmě také na sportu, na který sázíte. Proto vám časem přineseme rady a tipy na live sázení na fotbal, hokej atd.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách