17. 1. 2024
5 min. čtení

Jak sázet na výsledek zápasu v hokeji?

Nejen hokej ale i ostatní sportovní události nabízí spoustu příležitostí, u kterých lze tipovat jejich výsledek. Sázkové kanceláře si jsou této rozmanitosti rozhodně vědomy a svým zákazníkům nabízí širokou nabídku nejrůznějších kurzových příležitostí. I přes prakticky ustavičně se rozšiřující možnosti sázek je však stále nejoblíbenější z nich sázení na výsledek zápasu. Právě tomu, jak tipovat výsledek zápasu v ledním hokeji, se budeme podrobněji věnovat v tomto článku.

Sázení na výsledek zápasu vyžaduje znalost soutěže

Pravidlo říkající, že méně je někdy více, rozhodně platí i v sázení na výsledek v hokejisport obecně. Nikdo z nás nedokáže sledovat naprosto všechny sporty, soutěže, kluby nebo dokonce hráče a právě proto byste své sázení měli konkretizovat na určitou oblast. Dobré je nekombinovat více než přibližně 3 sporty. Vůbec nejlepší variantou sázení ale je zaměřit své sázky na jednu konkrétní oblast. V rámci hokeje pak rovněž doporučujeme volit sázky na menší počet lig nebo soutěží.

Jednoduše řečeno, větší soustředění na méně soutěží je rozhodně lepší volbou, než menší pozornost věnovaná více soutěžím. Prvním krokem pro sázení na výsledek zápasu v ledním hokeji by tedy měl být výběr ligy. Vybírejte takovou soutěž, kterou sledujete delší dobu a alespoň obecně se orientujete v klubech, které ji hrají. Měli byste dobře znát jejich výkonost a také nejlepší hráče. Opomenout nesmíte ani zdánlivě zanedbatelné faktory jako je meziklubová rivalita nebo například cestování na jednotlivé zápasy.

sázení na hokej, sázení na výsledek

Základem každé sázky je kvalitní analýza

Sázení na výsledek zápasu není jednoduché, proto by před sázkou měla proběhnout analýza utkání. Ta se skládá z několika faktorů jako jsou například formy obou klubů, postavení v tabulce, zranění hráčů, minulé zápasy obou týmů včetně těch vzájemných nebo zprávy z tisku. Každá zpráva týkající se zápasu, která se k vám dostane, může být užitečná. Většina sázkařů má v předzápasové analýze svůj vlastní postup, avšak její cíl je stejný – co nejpřesněji odhadnout průběh zápasu.

Veškerá práce začíná většinou pohledem na ligovou tabulku a zhodnocení postavení obou týmů. Dále pokračujte analýzou minulých zápasů. Důležité však nejsou jen výsledky těchto utkání ale také jejich průběh. Zkontrolujte veškeré statistiky, které jsou na sportovních databázích (např. Livesport) nebo přímo na oficiálních stránkách ligy k dispozici. Analyzovaný klub mohl být například v posledním utkání po celou dobu lepší, avšak v posledních minutách smolně inkasoval. Takové zápasy je třeba v analýze vnímat trochu jinak než jasně zasloužené prohry.

Dále se zaměřte na situaci v klubu. Zkontrolujte soupisky a především zpozorněte u zraněných hráčů, s jejichž absencí si trenér musí při tvorbě sestav poradit. Nepodceňujte zprávy z tisku, a to ani ty z bulváru. Často se zde můžete dozvědět o divoké noci několika hokejistů nebo o neshodách v kabině. Takové informace rozhodně mohou mít na sázení na výsledek zápasu nemalý vliv. Dále však myslete i na další proměnné jako jsou vztahy s fanoušky, vážnost zápasu nebo vliv cestování a vyčerpanost obou týmů.

Řeč čísel a kdy se sázku vyplatí sázet

Výsledkem analýzy, která byla vytvořena pro účely sázení na výsledek zápasu by měla být vyjádřená pravděpodobnost výhry obou klubů. Zkuste odhadnout šanci na výhru domácích i na vítězství hostů. Nezapomínejte ani na remízu, ačkoli té se můžete vyhnout pomocí sázky na vítěze do rozhodnutí. To, zda se na daný zápas vyplatí vsadit však nakonec určí až vypsaný kurz od bookmakera. Ve zkratce jde o to, aby váš tip měl v nabídce stejný nebo dokonce lepší kurz, než kterým byste ho sami ohodnotili.

Pokud například výsledek zápasu odhadujete přesně 50:50, můžete vsadit právě dle hodnot kurzů. Nezřídka se v takových situacích stává, že bookmaker z nějakého důvodu tak vyrovnané šance na výhru nevidí. Pokud tedy vypsané kurzy na výhry do rozhodnutí budou například v hodnotách 2.15 na domácí a 1.75 na hosty, rozhodně se dle vaší analýzy vyplatí vsadit na výhru domácích. Těm totiž přisuzujete možnost výhry na 50 %, což odpovídá kurzu přesně v hodnotě 2. Jakýkoli vyšší kurz tedy překračuje vaše očekávání a rozhodně se vyplatí vsadit.

Sázení na výsledek zápasu v ledním hokeji může být jednoznačně ziskové. Důležité je však sázet dle pravidel money managementu, a to opakovaně v dlouhodobém horizontu.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách