sazeni-na-strelce-golu-a-dalsi-individualni-vykony
17. 1. 2024
7 min. čtení

Sázení na střelce gólů a individuální výkony v ledním hokeji

V kolektivních sportech, mezi které samozřejmě patří i lední hokej je nejdůležitější výkon celého týmu jakožto jednoho celku. Ten se však skládá z individualit a dovedností jednotlivých hráčů. Moderní kurzové sázení pak nabízí možnosti sázek i na tyto příležitosti. Jak v hokeji správně na sázení na střelce gólů a další individuální výkony? Právě to je tématem tohoto článku.

Kdy připadá v úvahu sázení na střelce gólů?

Sázení na střelce gólů je nutné vnímat odlišně než jiné sázky. Nejde v nich totiž o konečný výsledek zápasu. Přesto je potřeba, aby celý tým fungoval jako jeden celek. Bez toho se totiž nebude dařit ani hráči, na kterého hodláte svou sázku podat. Sázet na individuální výkony v ledním hokeji se tedy vyplatí v případě, kdy dobře pracuje celé mužstvo. Nezapomínejte na to, že hokej je kolektivní sport a bez podpory od svých spoluhráčů zkrátka útočník, na kterého sázíte branky, střílet nebude.

Zásadním faktorem je tedy přijatelná forma celého klubu. Dále je vhodné si vytipovat rozdílové hráče. Každý tým má své hvězdy a sportovce, kteří vyčnívají svou vybroušenou technikou nebo například neúnavnou fyzickou kondicí. Sázení na střelce gólů tak připadá v úvahu tehdy, když dokážete tyto rozdílové hráče dobře odhalit. Většinou jsou si však velice dobře těchto kvalit vědomi i bookmakeři a kurzy na tyto hráče záměrně snižují.

Vždy tedy dobře kalkulujte s hodnotami vypsaných kurzů nebo se snažte najít jinou a lepší příležitost. Některé ligy jako NHL nebo KHL sleduje více fanoušků i sázkařů a bookmakeři tak logicky sázení na střelce pečlivě mapují. Může se však stát, že si svého oblíbeného hráče vyhlídnete v méně sledovaných hokejových ligách a právě zde najdete požadovanou hodnotu. V některých případech se sázení na střelce gólů praktikuje i při LIVE sázení.

Při sázení na střelce je nezbytná analýza

Předzápasová analýza by v rámci sázení na střelce gólů neměla být příliš konkrétní. Vždy byste měli mít ponětí o tom, jak hraje celý tým. Vhodný postup je tedy začít analýzou celého mužstva. Pokud se klubu aktuálně nedaří, je dost pravděpodobné, že o to těžší bude pro vašeho hráče získat nějaké kanadské body nebo například rovnou vstřelit gól. Nejprve tedy provedeme analýzu celého mužstva, potažmo nadcházejícího zápasu.

Pokud analýza celého zápasu vyjde tak, že by klub, ve kterém hraje váš hráč, neměl příliš ztrácet, můžeme pokročit k analýze zaměřené na konkrétního hráče. Není tedy nezbytně nutné, aby daný tým figuroval v utkání jako jasný favorit. Jde jen o to, abychom předešli situacím, kdy je vybraný klub ve velice špatné formě způsobené únavou, předchozími výsledky nebo jinými faktory.

Analýza zaměřená na konkrétního hokejistu se samozřejmě týká především jeho statistik. Základním kamenem jsou informace jako kolik gólů a kanadských bodů si připsal v několika posledních zápasech nebo jaký čas v nich strávil na ledě (tzv. ice time). Čím větší tato hodnota je, tím více má hokejista času na to, aby požadované body do individuálních ukazatelů nasbíral.

Pozor na únavu!

Vysoký ice time znamená, že danému hokejistovi věří trenér, což je vždy dobrá zpráva. Druhou stranou mince je však únava, které se nevyhnou ani profesionální sportovci. Velké vytížení od trenéra se postupně na výkonnosti hokejisty může podepsat. Vždy tedy sledujte i tyto ukazatele a dávejte je do souvislosti s tím, jak moc je na takový daný tlak hráč zvyklý. Ostřílená hvězda, která v klubu tráví za podobných podmínek už několikátou sezonu, se s touto náročností vypořádá rozhodně lépe než nedávno draftovaný talent bez zkušeností.

Důležité také je, v jaké lajně daný hráč nastupuje. Zde jde především o to, jaké vedle sebe bude mít spoluhráče. Pokud je na některé z nich zvyklý a dokonce mají i stejnou národnost, chemie mezi nimi bude fungovat podstatně lépe. Dávejte tedy pozor i na to, zda například jeho tradiční spoluhráči z lajny nejsou zranění.

Zajímavou sázkou je pak tipování kanadských bodů na hráče, kteří jsou v dané lajně nejslabší. Pokud jsou jejich spoluhráči opravdu dobří, nezřídka se stává, že si s tímto slabším hráčem alespoň dobře nahrají a kanadské body pak získá i on. I tohle vám tak může napovědět při sázení na střelce gólů.

sázení na hokej, sázení na střelce

Jaké příležitosti vybrat z kurzové nabídky?

V hokeji může hráč vstřelit branku, nahrát na gól nebo také dostat trestné minuty za porušení pravidel. To jsou také typické sázky, které se v rámci individuálních hokejových výkonů nejčastěji podávají. Pokud přemýšlíte o sázení na střelce branek, rozhodně berte v úvahu právě statistiky poukazující na toto kritérium. Hlavní je, aby góly střílel celý tým, dále pak i to, jak moc je rozstřílený váš analyzovaný hráč. Kurzy na střelce branek mívají vyšší kurzy a je proto vhodné i v rámci jednoho zápasu kombinovat několik z nich.

V hokeji jsou velice oblíbené sázky na kanadské body. Pro zisk tohoto bodu stačí aby hráč gól vstřelil nebo na něj asistoval. Často se tedy stává, že kanadské body obdrží i tři útočníci, kteří se spolu v jedné lajně na brance podíleli. Kurzy na tyto příležitosti jsou samozřejmě nižší, avšak takové tipy mají tradičně daleko větší důvěru. Vybírejte sázky na kanadské body především u týmů, které mají dobrou ofenzivní hru. Na obraně v tomto případě tolik nezáleží.

U některých sázkových kanceláří jsou k dispozici i další sázky jako například, zda dá útočník první nebo poslední gól zápasu. Takové tipy jsou však velice ošemetné a hraje v nich až moc velkou roli náhoda. O něco zajímavější jsou sázky na to, že hokejista v utkání vstřelí například 2 nebo rovnou 3 branky. Pokud cítíte, že tento zápas by vašemu vybranému hráči mohl sednout, rozhodně můžete zkusit i tyto tipy.

Dále lze v některých případech sázet také na vyloučení. To je vhodné především u obránců a hráčů, kteří se nebojí faulovat. Dobré je mít také přehled o tom, kdo se v týmu rád pere. Domluvené bitky nejsou ničím výjimečným, a to především v NHL.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách