4. 12. 2020
8 min. čtení

Jak vypadá limitace/blokace účtu u sázkové kanceláře?

Většina sázkařů si představuje, že jakmile se naučí sázet se ziskem, má vystaráno. Taková představa je bohužel dost idealizovaná. Faktem je, že jakmile nad sázkovkou začnete soustavně vyhrávat, váš největší boj teprve začíná. Sázkovky se ziskovým sázkařům brání zuby nehty, tudíž se dřív nebo později rozhodnou pro limitaci (či dokonce blokaci) vašeho sázkařského účtu. Ne, nestává se to jenom někdy a jenom některému ziskovému sázkaři. Toto je bohužel zcela běžná praxe drtivé většiny sázkovek. V tomto článku vám ukážu, jak vypadá limitace/blokace účtu. Takže až se vám něco takového stane, budete vědět, na čem jste. V dalším článku vám poradím, jak oddálit limitaci vašeho sázkařského účtu. A nakonec přidám pár rad, na co byste si měli dát pozor v případě, že se u sázkovky po blokaci rozhodnete založit nový účet.

Co je to limitace/blokace účtu?

Limitace účtu znamená, že vám sázková kancelář udělí limit, nad který vám tikety začne schvalovat. Pokud je váš limit například 1000 korun a vy si vsadíte za 1500 korun, vaše žádost je přesměrována k bookmakerovi a vy čekáte, zdali vaši sázku přijme. Tento limit nelze obejít ani tím, že byste sázku rozdělili například na dvě sázky po 750 korunách. Jakmile se v součtu sázek dostanete na 1000 korun, výsledek je stejný.

Limity se samozřejmě udělují hlavně kvůli tomu, abyste nemohli sázet s výhodou. To znamená, že bookmaker po obdržení vaší žádosti (většinou) překontroluje hodnotu vámi podaného kurzu a rozhodne se, zdali je kurz skutečně vypsaný správně nebo zdali je v něm chyba. Pokud dojde k tomu, že je správný, sázku vám povolí. Ale pokud přijde na to, že kurz je vypsaný špatně, tak vám sázku odmítne a kurz sníží.

Pokud se ziskem sázíte soustavně, což při limitaci účtu pravděpodobně sázíte, tak se vám sázka po snížení kurzu nejspíš už nebude líbit (nenabídne žádnou hodnotu, a nebo se její hodnota podstatně sníží). Limitací vašeho účtu tedy sázkovka docílí toho, abyste u ní nevyhrávali, a nebo abyste nevyhrávali tolik. Zkrátka nad vámi převezme kontrolu a potom váš výdělek pomalu umenšuje, až vám vaše snažení úplně znechutí a vy jdete jinam (a nebo založíte nový, stále ještě nelimitovaný účet). Pokud vás to neznechutí, dochází k téměř úplné blokaci, tzn. bookmaker vám schvaluje všechny tikety, ať budete sázet za 5 korun nebo 5 tisíc.

tiket-byl-schvalen-se-zmenou-kurzu-ilustr

Jak limitace probíhá?

Limitace/blokace účtu probíhá v několika fázích. S Tipsportem/Chancí mám tu zkušenost, že první limit nastaví na 999 korun. To znamená, že bez schválení tiketu si vsadíte za 999 korun, sázku za 1000 a více korun potom už schvaluje. Na tomto limitu se dá vydržet poměrně dlouho, pokud budete střídmí, třeba i několik měsíců, ovšem nejedná se o konečnou stanici.

Pozn.: Tipsport/Chance je ta samá sázková kancelář. Tyto sázkovky mají stejného majitele, stejné uživatelské rozhraní, nabízejí stejné kurzy a sdílí informace o svých zákaznících (i když nahlas to nikdo neřekne). Jediný rozdíl je ve jménu a v barvě.

tipsport-chance

Jako další Tipsport sníží limit na 400-500 korun, poslední štace je 100 korun. Pokud jste zpočátku byli zvyklí sázet za větší částky, potom tyhle sázky už vás vyloženě otravují. Nehledě na to, že na nich nemůžete tolik vydělat. Abyste vyhráli nějaké peníze, jedinou možností je kombinovat sázky na různých účtech. Jenže i tohle už Tipsport dokáže rozpoznávat (tomuto tématu budu věnovat některý další článek). Po menších či větších peripetiích tak u sázkovky stejně nakonec končíte.

Tady ještě musím dodat, že pokud sázkovka spáruje váš účet s některým z vašich dalších účtů (který jste si založili u druhé sázkovky, nebo například na členy vaší rodiny), tak záhy dostanete limit, jaký máte na tomto účtu. Případně je vám limit ještě o něco snížen (asi pro jistotu, abyste sázky na obou účtech nemohli kombinovat). Takže pokud už jste limitováni na Tipsportu, a budete přecházet k druhé sázkovce, životnost účtu je o něco kratší. Limitace po přechodu z Tipsportu na Chanci (nebo naopak) někdy přichází už za pár dní střídmého sázení. Podle mě nám sázkovka nechává jenom nezbytně nutnou dobu na to, abychom ji nemohli obvinit z toho, že sdílí informace. Zkrátka aby to nebylo takové okaté.

Jak to vypadá u dalších sázkovek?

Samozřejmě limitace/blokace účtu u každé sázkovky vypadá trošku jinak. Například Fortuna je schopná člověka limitovat už po pár vsazených tiketech, přičemž vám většinou udělí absolutní „ban“. To znamená, že vám bookmaker kontroluje každý, ale opravdu každý tiket, teda i ten, který vsadíte třeba za 10 korun.

Sazkabet jde na limitaci trošku jinak. Nelimituje vám výšku přijaté sázky, ale výšku potenciální výhry. Tzn. že na jednu sázku u ní můžete vyhrát například maximálně 1000 korun, takže na kurz 1,50 můžete vsadit nejvíce 2000 korun, zatímco na kurz 2,00 už jenom 500 korun a na kurz 5,00 pak dokonce jen 200 korun atd.

Z mých zkušeností vyplývá, že Tipsport/Chance jsou nejbenevolentnější sázkovky na trhu. Ostatní sázkovky rozdávají limity mnohem dříve a navíc jsou mnohem nižší.

Limitace/blokace účtu ve videu

Jakmile dojde k limitaci vašeho účtu a vy vsadíte přes určený limit, namísto potvrzení o přijetí tiketu se vám v pravém horním rohu určeném pro tvorbu tiketu objeví oznámení „tiket se schvaluje“. Tento proces může trvat – v závislosti na denní době a nejspíš i na sloužícím bookmakerovi – pár sekund, ale také pár minut. Jednou jsem na schválení tiketu čekala dokonce 9 minut!

Jestliže bookmaker uzná, že chcete vsadit na kurz, který je pro vás nevýhodný, tak vám tiket přijme. Tento proces vidíte v prvním videu:

Nicméně pokud trefíte výhodný kurz, tak se vám nejspíš stane, že bookmaker vám kurz před očima sníží a nabídne vám vsadit za sníženou cenu. To můžete vidět ve videu číslo 2:

Pozn.: Každá sázkovka má možnost limitace či úplné blokace vašeho sázkařského účtu zanesenou v Herním Plánu, proto se proti ní nemůžete odvolat.

Limitace/blokace účtu – závěr

Jestliže sázíte u běžné sázkové kanceláře a jste dlouhodobě ziskový, limitaci či dokonce blokaci účtu se nevyhnete. Každá sázková kancelář má vůči ziskovým sázkařům jinou vůli, nicméně každá má svoje limity, kterým se dřív nebo později přiblížíte.

Pozn.: Sázkovky mají rozdílnou vůli i vůči jednotlivým praktikám ziskových sázkařů. Například sázkaři používající surebety jsou limitováni dříve, než ti kteří se věnují value bettingu.

Existují praktiky, které pomohou prodloužit životnost vašeho sázkařského účtu, nicméně neexistuje žádná praktika, díky níž byste se limitaci dokázali vyhýbat do nekonečna. Ziskoví sázkaři proto nakonec končí na burze sázek či na některé „sharp“ sázkovce (tj. sázkovce, která nelimituje ziskové sázkaře – například Pinnacle, BetISN atd.).

Chcete si vsadit s výhodou? Inspirujte se našimi tipy na sázení!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách