rizikove-hrani-tipsport
3. 4. 2024
3 min. čtení

Kterým rizikům se hráči vystavují nejvíce?

V uplynulém měsíci jsme provedli průzkum rizikových faktorů u pravidelných hráčů automatů. Ptali jsme se například na to, zda si na hraní půjčují peníze, anebo zda během točení konzumují alkohol. Jak to dopadlo?

Kolik hráčů si pravidelně půjčuje peníze?

Jedna z otázek z oblasti rizikového hraní cílila na půjčování peněz. Většina hráčů (74 %) odpověděla, že si na hraní automatů nikdy nepůjčila. Zbylí účastníci (20 %), kteří si někdy půjčili, pak uvedli, že se jednalo pouze o výjimku. Časté půjčování peněz na hraní přiznalo pouhé 1 % hráčů. Zbylých 5 % tvořili hráči, kteří si občas půjčují, peníze však v krátké době vrátí.

Jak pomáhají herní limity?

Hráčů jsme se zeptali i na to, zda využívají herní limity. Ty musí online casina poskytovat povinně, je však jen na hráči, na jakou částku si je nastaví. Přesně 76 % dotázaných uvádí, že limity nepotřebuje a ani je nepoužívá. Další 4 % hráčů pak odpovídají, že to dle jejich názoru nemá cenu. Naopak 16 % zúčastněných limity používá a drží díky tomu své hraní na uzdě. Poslední 4 % tvoří hráči, kteří limity nastavují, ale bohužel je neudrží před jejich překročením.

Hrací automaty a alkohol

Další rizikový faktor při hraní automatů tvoří konzumace omamných látek. Hráčů jsme se proto zeptali, zda a jak často pijí během točení slotů alkohol. Zde získala nejvíce hlasů odpověď „ Ne, chci mít čistou hlavu”. Pro tu se rozhodla větší polovina (60 %) dotázaných. Dalších 24 % pak uvádí, že alkohol někdy konzumuje, ale není to nutností. Posledních 16 % pak během točení válců pije alkohol pravidelně a považuje to za nedílnou součást hraní.

Točení automatů v práci nebo ve škole

Poslední část bloku věnujícímu se škodlivému hraní se zabývá hraním online casina během práce nebo ve škole. Zde byly na výběr pouze dvě varianty. Pro odpověď „Ano, někdy” se rozhodla drtivá většina dotázaných (86 %). Pouze 14 % hráčů uvedlo, že automaty ve škole ani v práci nikdy netočí.

Hraní online casina má být především zábava, někdy ale bohužel přeroste v rizikovou činnost. Jednou z možností omezení je nastavení limitů. Jak jsme se ale v průzkumu dozvěděli, ne všem hráčům tato služba pomůže. Nejzazší variantou je pak vyloučení osoby z hazardu, k čemuž může dojít i na vlastní žádost. My vám přejeme, aby pro vás hrací automaty zůstaly vždy bezpečnou zábavou. Hodně štěstí!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách