10. 8. 2021
5 min. čtení

MIX tiket | Namíchejte si tiket z prematch i live sázek!

Sázkové kanceláře Tipsport a Chance vyslyšely volání zapálených sázkařů a představily tzv. „MIX tiket“. Kouzlo MIX tiketu spočívá ve skutečnosti, že si na něj můžete namíchat sázkové příležitosti z prematch nabídky stejně jako live sázky. Jak to funguje?

Co je to MIX tiket?

MIX tiket je takový tiket, na němž si sázkaři mohou zkombinovat předzápasové kurzy s live sázkami a to v libovolném formátu, tedy v akovce, kombíku nebo Extratipu. V podstatě se dá říci, že při sázení nyní už nemusíme řešit, zdali se zápas teprve bude hrát, nebo zdali se právě hraje.

Přitom platí, že práce s MIX tiketem je naprosto stejná, jako práce s klasickým tiketem sestaveným pouze z předzápasových či live sázkových příležitostí. Tzn. můžete na něm vytvářet libovolné kombinace sázek a tiket nakonec můžete zařadit také do soutěže, případně ho sdílet s komunitou sázkařů například v Tiket Aréně. U MIX tiketu platí jediné omezení a to, že na něj nemůžete napsat analýzu.

Příklad:

V předzápasové nabídce si vyberete sázku na výhru Mladé Boleslavi v extraligovém zápase se Zlínem. Zápas začíná až za dvě hodiny, ale mezi tím jste si všimli, že v současné chvíli hraje Sparta s Mladou Boleslaví a že byste mohli zkusit vsadit „jedničku“ i v tomto zápase.

Dříve byste v takové situaci museli vsadit zvlášť tiket s předzápasovou sázkou na Mladou Boleslav a zvlášť tiket s live sázkou na Spartu Praha. Aktuálně však tyto dvě sázkové příležitosti můžete zkombinovat úplně stejně, jako byste kombinovali několik live sázkových příležitostí, či několik předzápasových kurzů. A to včetně možnosti vytvořit si různé skupiny a zkombinovat je mezi sebou, nebo při 10 a více tipech využít možnost „Extratip“.

Více prozradí video:

Výhody

MIX tiket umožňuje kombinovat prematch tipy s live sázkami. Vzhledem k tomu máte k dispozici ještě větší výběr sázek a ještě větší manévrovací prostor pro tvorbu vašeho tiketu.

Díky této šikovné funkci vám navíc odpadají poměrně nepříjemné omezení při přecházení mezi prematch kurzovou nabídkou a live sázením, kdy jste při volbě tipu z jedné sekce již nemohli přejít do druhé sekce, což byla otrava.

Sázení u Tipsportu (a Chance) je proto nyní mnohem pružnější a samozřejmě také zábavnější, protože kdo by si nechtěl dát na tiket prematch tutovku s pěkným value kurzem v zápasu (či naopak).

mix-tiket-ukazka-tiketu
Ukázka tiketu, na kterém je zkombinovaná sázka před zápasem a live sázka.

Nevýhody (začínající sázkaři)

Při tvorbě kombinované sázky je třeba být na pozoru, aby se vám nestalo, že sázky zkombinujete nešťastnou náhodou (že jednu ze sázek na tiketu tzv. zapomenete). To platí hlavně v případě, že jste navyklí na předešlý systém.

Dále byste si měli dát pozor na pohyb kurzů. Pokud máte povoleno sázet i se změnou kurzů, potom se vám může stát, že uzavřete sázku s mnohem nižším kurzem, než jste původně plánovali. To ovšem platí i pro prosté live sázení. Stejně jako u jakékoliv live sázky přitom platí, že MIX tiket nelze stornovat.

Nevýhody (pokročilí sázkaři)

K této funkci bychom samozřejmě měli přistupovat velmi obezřetně, jako k tvorbě jakéhokoliv akumulátoru nebo kombinované sázky. Tzn. je třeba uvědomit si, že cílem sázkaře je hledat hodnotný kurz. Pakliže na tiketu zkombinujeme dvě a více sázkových příležitostí s negativní očekávanou hodnotou, potom se tato hodnota násobením kurzů ještě navýší. V dlouhodobém horizontu tak na akumulátorech můžete ztratit ještě více, než byste ztratili, kdybyste každou sázku podali zvlášť.

MIX tiket – závěr

MIX tiket je pro sázkaře přínosnou novinkou, protože rozšiřuje jejich možnosti při sestavování tiketů. Jako u každé nadstandardní funkce (Extratip, uzavření příležitosti) ovšem platí, že každá mince má dvě strany. Proto je třeba k ní přistupovat obezřetně.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách