6. 12. 2020
5 min. čtení

NBA 2020/21 – formát nové sezóny a další informace

Sezóna NBA 2020/21 se nezadržitelně blíží, dočkat bychom se měli už na Vánoce (minimálně o 14 dní dříve než NHL sezóny). Jak bude nová sezóna, která je značně nabouraná koronavirovou pandemií, vypadat? V tomto článku se vám chystáme odpovědět na všechny otázky.

Kdy začne sezóna NBA 2020/21?

Sezóna NBA 2020/21 začne ve středu 23. prosince v 1 hodinu ráno našeho času a to zápasem Brooklyn Nets vs Golden State Warrriors. O tři hodiny později, tedy ve 4 hodiny ráno se potom rozjede druhý plánovaný zápas. V něm si to rozdají Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers.

Ostrá příprava v NBA začne 12. prosince a bude pokračovat až do 20. prosince. Všechny přípravné zápasy (až na jedinou výjimku v podobě klání mezi Atlantou Hawks a Orlando Magic, které se odehraje 13. prosince ve 23 hodin) se odehrají v brzkých ranních hodinách.

Příprava před v pořadí 75. sezónou NBA bude čítat celkem 49 zápasů. Každý z týmů přitom odehraje minimálně 2 a maximálně 4 přípravné zápasy.

Kolik zápasů se v NBA sezóně 2020/21 odehraje?

I navzdory faktu, že koronavirová pandemie způsobila opoždění startu nové sezóny o přesně 2 měsíce, je naplánováno, že každý tým v základní části nové sezóny odehraje 72 zápasů. To je pouze o 10 zápasů méně, než v běžné NBA sezóně.

Jak bude sezóna NBA 2020/21 vypadat?

Některé detaily nové sezóny se sice ještě ladí, nicméně už teď je jasné, že prioritou NBA je snížení rizika nákazy Covid-19. Kvůli tomu byl vypracován také speciální plán zápasů, podle něhož každý z týmů odehraje 3 zápasy proti každému týmu z vlastní konference (celkem 42 zápasů) a 2 zápasy proti každému týmu z druhé konference (celkem 30 zápasů).

V plánech je i tradiční in-play turnaj. Play-off by mělo pokračovat podle zaběhnutých pravidel.

Přesný rozpis zápasů pro NBA sezónu 2020/21 najdete buď přímo na oficiálních stránkách NBA, a nebo na stránkách Livesportu.

Jaká bezpečnostní pravidla budou doprovázet novou sezónu?

Hráči a všichni zaměstnanci NBA organizací se budou testovat na denní bázi.

Výskyt nezávislých případů nákazy koronavirem (nešířící se dál mezi hráče a zaměstnance) nebo malý „očekávaný počet“ případů Covid-19 nebude důvodem pro přerušení nebo úplné zrušení sezóny.

Lidé pozitivně testovaní na Covid-19 se do práce budou moci vrátit dvěma způsoby: po 10 a více dnech od prvního prokázaného testu na koronavirus nebo po 2 po sobě jdoucích PCR testech učiněných s odstupem nejméně 24 hodin.

Jakýkoliv hráč, který bude mít pozitivní testy na koronavirus, i když bude bez příznaků, musí čekat alespoň 10 dní a poté bude další dva dny monitorován v individuálních trénincích.

K venkovním zápasům se může vypravit maximálně 45 lidí, z toho 17 hráčů.

NBA umožní anonymně upozornit na jakékoliv překročení bezpečnostních pravidel.

Bude hrát Toronto tuto sezónu v Kanadě?

Raptors tuto sezónu začnou v Tampě na Floridě. Zdali tam odehrají celou sezónu se rozhodne podle dalšího průběhu okolo nákazy Covid-19.

NBA-2020-21-1

Budou na zápasy puštěni fanoušci?

Zdali na zápasy budou moci fanoušci, bude uveřejňováno průběžně, tým od týmu, na stránkách NBA.

NBA výsledky – kde sledovat?

Většina naší redakce sleduje NBA výsledky dvěma způsoby. Za prvé jde o sledování live výsledků. K tomuto účelu je naprosto ideální stránka výsledkového zpravodajství Livesport, na kterou nedáme dopustit ani u dalších sportů. V druhé řadě jsou to pochopitelně oficiální stránky NBA, kde se dají najít i pokročilejší statistiky a některé důležité novinky. Odkazy na další zajímavé stránky, které vám mohou pomoci při sázení na basketbal, najdete v našem článku o informačních zdrojích.

NBA přestupy – kdo před sezónou nejvíce posílil?

Na přestupech letos nejvíce vydělali Los Angeles Lakers. LAL se na přestupovém trhu podařilo ukořistit Wesleyho Matthewse, Dennise Schrödera, Montrezla Harrella a Marca Gasola. Z týmu naopak odešli Rajona Ronda, Dwight Howard a Danny Green.

NBA přestupy – kdo před sezónou nejvíce oslabil?

Nejhorší přestupové období za sebou nejspíše mají Denver Nuggets. V draftu sice přivedli Zeke Nnajiu a R. J. Hamptona, jenže jinak to byla noční můra. Nuggets si totiž nechali utéct Jerami Granta, za kterého navíc neinkasovali ani dolar, a dále Torreyho Craiga. Díru se pokusí zaplnit Paulem Millsapem a JoMychalou Greenem, ale to je jen slabá záplata. Tento rok to na titul skutečně nevypadá…

Ještě nemáš dost? Pokračuj na informace o dalších právě probíhajících sportovních událostech!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách