7. 12. 2020
4 min. čtení

Mladá Boleslav vs Olomouc | domácí se derou mezi TOP 3

Mladá Boleslav nabrala dokonalou formu. V posledních 6 zápasech nenašla přemožitele, přičemž byla úspěšná i v zápase proti úřadujícímu lídrovi Třinci. Forma Olomouce je docela odlišná, 3 výhry v posledních 10 zápasech, z toho nic skvělého nekouká. Nebo ano? Jak sázet na televizní zápas Mladá Boleslav vs Olomouc?

Týmové novinky Mladá Boleslav

Trenérovi Radimu Rulíkovi bude kvůli zranění chybět Marek Hrbas. Nejistý start je také u Ondřeje Dlapy a Vojtěcha Poláka.

Do brány Mladé Boleslavi se po delší době vrátil Gašper Krošelj, který má úspěšnost zákroků 88,24% a průměr 2,80 gólu na zápas. Krošejl se na začátku sezóny hledal, takže jeho místo na několik zápasů převzal Jan Růžička (úspěšnost zákroků 90,04% a průměr 2,24 obdržených gólů na zápas). Výsledek byl skvělý, Boleslav s ním v kleci započala sérii 6 výher v řadě, kdy Růžička vychytal hned 5 vítězství. Je tedy otázkou, kdo se do toho zápasu dostane jako brankářská jednička.

Mladá Boleslav je vyhlášená rychlým, živelným hokejem, ale přesto se jedná o jeden z nejlépe bránících týmů ligy. Mladá Boleslav za zápas soupeřům dovolí v průměru pouze 23,24 střel, což je vůbec nejlepší statistika z celé ligy.

Mladá Boleslav má průměr 3,71 gólu na zápas a je třetím nejproduktivnějším týmem celé ligy.

Mladá Boleslav má hned 2 hráče mezi 5 nejproduktivnějšími týmy celé ligy. Jedná se o Davida Šťastného (13 gólů) a Radima Zohornu (10 gólů).

I přes svou vysokou produktivitu je Mladá Boleslav překvapivě velice málo úspěšná na přesilových hrách (14,29% proměněných přesilovek).

Bruslařský klub ubrání v průměru 80,28% přesilových her.

Týmové novinky Olomouc

Trenér Zděnek Moták se bude muset vyrovnat s absencemi Tobiáše Handla, Lukáše Klimka, Jakuba Navrátila a Davida Ostřížka. Zatím nepotvrzený start je také u zraněného Petra Strapáče.

Brankářskou jedničkou Olomouce je Branislav Konrád, který má úspěšnost zákroků 91,62% a průměr 2,69 obdržené branky na zápas.

Největším problémem Olomouce je produktivita. Kohouti se i kvůli absenci Lukáše Klimka gólově velice trápí. S průměrem 1,82 vstřelených gólů na zápas dokonce patří na poslední místo tabulky produktivity.

Nejproduktivnějšími hráči Olomouce jsou Lukáš Kucsera a Jan Káňa, oba mají po 5 gólech.

Nízkou produktivitu Olomouce prohlubuje i velice slabá produktivita na přesilovkách. Kohouti v průměru promění pouze 10,39% přesilových her.

Olomouc ubrání v průměru 79,41% přesilových her.

Další statistiky najdete na stránkách hokej.cz a výsledkového zpravodajství Livesport.

Mladá Boleslav vs Olomouc – předpověď

Olomouci se v poslední době nedaří, hlavně vinou citelných absencí a z toho plynoucí nízké produktivity.

Mladá Boleslav táhne sérii 6 výher v řadě, doma si pak dokázala poradit se 3 soupeři po sobě. V posledních zápasech Mladá Boleslav dokázala porážet i ty nejsilnější soupeře a proto by měla porazit i Olomouc. Jedinou otázkou by mohla být motivace Bruslařského klubu, ale zatím to vypadá, že na zápas po delší době bude moci pár fanoušků a to by tým mělo psychicky pozvednout.

Tip na přesný výsledek 5:1.

Mladá Boleslav vs Olomouc – na co sázet?

Výhra domácích – kurz 1,55 (Fortuna)

Více než 5,5 gólu – kurz 2,25 (Fortuna)

Ještě nemáš dost? Přečti si naše další preview nebo tipy na sázení!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách