9. 12. 2020
22 min. čtení

Oktagon 20 | Karlos má titul, vyhráli jsme oba tipy!

Update (31.12.): Dvacátý Oktagon je za námi. Karlos Vémola si domů odnesl titul, když celých pět kol na zemi trápil francouzského bojovníka Lohorého a vyhrál na rozhodnutí.

Technické KO dal svému soupeři v prvním kole Tomáš Fiala a Václav Pešta. Vzdáním soupeře v prvním kole vyhrál Leoš Brichta a výhru si zapsal také Jan Fajk a Jan Malach. Všechny výsledky z Oktagonu 20 najdete na Livesportu. Nás zajímala výhra Karlose Vémoly a Christiana Jungwirtha a tyto dvě výhry nám vyšly (viz tiket na konci). Přikládám ještě záznam tiskové konference těsně po turnaji, najdete tam několik informací k Oktagonu 21:

Závěr tohoto roku se bude nést ve znamení MMA. A to ne jen tak ledajakého! Na pořadu dne bude akce z Oktagon MMA a to s pořadovým číslem 20! Jubilejní Oktagon 20 přitom slibuje hned několik zajímavých soubojů.

Do klece se za každou cenu chce vrátit rozjetý Terminátor, který se v předešlém zápase namlsal proti nepřesvědčivé Babě Jaze, kterou uškrtil hned v prvním kole. Svůj debut v organizaci Oktagon vyhlíží velezkušený Ivan Buchinger a fanoušci se určitě těší také na zápas Ronalda Paradeisera, Milana Ďatelinky nebo Lucie Szabové. Je toho zkrátka hodně, co Oktagon 20 nabídne, proto jsme pro vás připravili tento článek. Najdete v něm všechny důležité informace o Oktagonu 20.

Tip: Přečtěte si, jak sázet na MMA a začněte tvořit své vlastní MMA analýzy!

Oktagon 20 – videoupoutávka

Kdy se koná Oktagon 20?

Oktagon 20 se odehraje ve středu 30. prosince 2020. První zápasy tohoto turnaje (prelims) jsou jako vždy naplánovány na 18:00 hodin, zápasy z hlavní karty potom začínají ve 20 hodin.

Kde se koná turnaj Oktagon 20?

Eventy organizace Oktagon se kvůli koronavirové nákaze na čas přesunuly do brněnské sportovní haly Zoner BOBYHALL. Aktuální hygienická situace ovšem dává jistou naději, že by se na zápasy mohli dostat i nějací diváci a tudíž je s akcí opět počítáno do pražské O2 Areny. O vyprodané hale si asi organizátoři i fanoušci můžou nechat zdát, ovšem vstupenky se prodávají a my můžeme doufat, že na zápas se dostane alespoň pár vyvolených.

Pozn.: Na stránkách Oktagon MMA je stále údaj o tom, že akce se bude konat ve sportovní hale Zoner BOBYHALL. Tato varianta ovšem nejspíše přichází do úvahy pouze v případě, že epidemie Covid-19 by opět vedla k uzavření všech sportovních akcí. Na stránkách Ticketportalu se prodávají vstupenky právě do O2 Areny. O dalším vývoji ohledně místa konání Oktagon 20 vás budeme informovat.

Kde koupit vstupenky na Oktagon 20?

Vstupenky na Oktagon 20 jsou v prodeji na stránkách Tiketportalu. V současné chvíli jsou k dispozici vstupenky všech cenových kategorií a prakticky na všechna místa O2 Areny.

Cena vstupenek na Oktagon 20 se pohybuje od 990 do 3990 korun. Za 990 korun se dostanete na ochozy O2 Areny, za 1490 korun do vnějšího prstence spodní části arény. Cena 1990 vám potom zajistí lukrativnější místa v přímém dohledu klece a o vstupenkách za 2490 a více korun se ani nemusíme bavit. Tyto vstupenky vám zaručí přímý kontakt se souboji v kleci.

Jaké jsou kurzy na zápasy Oktagon 20?

Na zápasy Oktagonu 20 jsou vypsány všechny základní kurzy. Nabídka se samozřejmě směrem k začátku turnaje začne rozšiřovat jak o nové zápasy (někteří zápasníci ještě nejsou známí), tak i o nové sázkové příležitosti. Vedle sázek na výhru jednoho z borců tak do nabídky přibydou sázky na to, jakým způsobem dojde k výhře a tak dále.

Kde sledovat Oktagon 20 v přímém přenosu?

Oktagon 20 bude možné sledovat na Oktagon TV. Bohužel s tímto způsobem přenosu jsou často potíže (kdo nezažil sekání v den zápasu, či úplný kolaps přenosu, může si gratulovat), proto doporučujeme i další možnost. Jedná se o sledování streamů českých sázkových kanceláří.

Streamy u českých sázkovek sice nepřinášejí takové rozlišení, jako živé vysílání na Oktagon TV, nicméně jsou s nimi řádově menší problémy. Bohužel, sázkové kanceláře obvykle vysílají pouze zápasy hlavní karty, takže tento způsob sledování je o kompromisech. Abyste přímý přenos z Oktagonu v sázkovce mohli sledovat, pochopitelně musíte být zaregistrovaní + si jednou za měsíc musíte vsadit alespoň za 30 korun.

Bohužel na některých českých webech se objevuje informace, že Oktagon eventy vysílá také kabelová televize O2 TV. Toto je zcela mylná informace. Na O2 TV lze sledovat pouze Oktagon Výzvu, tj. televizní show přidružená k Oktagonu, nikoliv samotné turnaje.

Dříve byly živé přenosy z Oktagonu k dispozici také na stránkách se sportovními streamy, ovšem poslední turnaj Oktagon jsme na nich neviděli. Je možné, že se jednalo pouze o výjimku, ovšem stejně tak je možné, že s těmito streamy byly (vzhlede k problematickým streamům i při sledování na Oktagon TV) problémy a tak je streamovací weby vyřadily. Uvidíme u dalšího eventu.

Oktagon 20 – s kým bude bojovat Karlos „Terminátor“ Vémola?

Aktualizováno 16.12.2020: Původně to vypadalo, že Karlos Vémola si před Silvestrem “střihne” nějaký běžný zápas a započne tím přípravu na mistrovský souboj. Nakonec do toho však skočil rovnýma nohama a v kleci se popere o titul. Jeho soupeřem bude francouzský bijec Alex Lohoré, který je držitelem hned 4 titulů.

Původní text: Karlos Vémola se o svůj zápas v Oktagon 20 přihlásil prakticky hned po předešlém eventu Oktagon 19. Tehdy ještě v emocích prohlásil, že je připravený bojovat s kýmkoliv. Chvíli se spekulovalo i o tom, že by Terminátor vzal titulový zápas. V posledním rozhovoru však Karlos uvedl, že pro titulový zápas není tolik možností a že se mu s největší pravděpodobností bude věnovat až na začátku příštího roku.

Z Vémolových slov je jasně patrné, že by si po prohře s Atillou Véghem, která silně pošramotila jeho pověst, opět rád vybudoval status neporazitelné hvězdy. A jelikož na českém trhu teď není k dispozici žádné zajímavější zboží, pravděpodobným soupeřem Terminátora se zdá nějaký kvalitní zahraniční soupeř. Kdo se jím stane?

Oktagon 20 – fightcard

V současné chvíli je potvrzeno celkem 5 zápasů. Ve střední váze si to rozdají Milan Ďatelinka a David Hošek, v lehké váze potom Leo Brichta a Matouš Kohout. O další zápas v lehké váze se postarají Miroslav Brož a Jan Malach, o zápas v lehké těžké váze potom Václav Holota a Christian Jungwirth. Později byl na fight card přidán také zápas lehké těžké váhy, v němž se představí Daniel Škvor a Oumar Sy.

Co se týče bantamové váhy (tedy zápasů žen), zatím známe celé obsazení pouze jednoho ze zápasů. O ten se postarají Magda Šromová a Ewelina Wozniak. Lucia Szabová pak na svou soupeřku stále ještě čeká.

Kromě Karlose „Terminátora“ Vémoly a Lucie Sazbové na svého soupeře zatím čeká také Ivan Buchinger a Ronald Paradeiser. Fight card včetně statistik najdete níže.

Karlos Vémola vs Alex Lohoré

Karlos Vémola je v tomto střetu velkým kurzovým favoritem, ale zase tak snadné to mít nebude. V titulovém zápasu proti němu totiž nastoupí francouzský zápasník Alex Lohoré, který je přezdíván “Da Killa Kid”.

Karlos Vémola má ve své profesionální kariéře bilanci 29-6 s tím, že nejčastěji své soupeře poráží skrze submission (15 případů a 52% zastoupení), dále skrze KO/TKO (8 případů a 28% zastoupení) a nakonec decision (6 případů a 21% zastoupení). V rámci 6 Karlosových proher jsme viděli 3 submise (50% zastoupení), 2 decision (33% zastoupení) a 1 KO/TKO (17% zastoupení).

Karlos “Terminátor” Vémola je ostříleným UFC zápasníkem, který jde do zápasu se 2 výhrami v řadě. V Oktagonu 17 si poradil s Thomasem Robertsenem, v Oktagonu 19 potom s Václavem Mikuláškem. Oba tyto zápasy skončily submisí. Fanoušci (a možná ještě více odpůrci) Karlose Vémoli však mají stále před očima prohru Terminátora v zápase století s Atillou Véghem. V tomto zápase dostal KO a silně utrpěla jeho zápasnická pověst. Karlos Vémola tak nyní zápasí nejen o peníze a titul, ale hlavně o svou čest.

Také Alex “Da Killa Kid” Lohoré je ostříleným UFC zápasníkem. Ve své kariéře zapsal působivou bilanci 19-5. Jeho nejčastějším způsobem výhry je přitom KO/TKO, které zaznemanl v 9 případech (47% zastoupení). Dále má na kontě 7 submisí (37% zastoupení) a 3 decisions (16% zastoupení). Co se týče proher, 3× dostal KO/TKO (60% zastoupení) a 2× prohrál na decision (40% zastoupení).

Alex Lohoré má za sebou výhru nad Andersonem Goncalvesem, kterého porazil skrze sumbisi. V posledních 4 zápasech však vyhrál pouze 2×. Na Karlose Vémolu je vypsán kurz 1,40, na jeho soupeře Alexe Lohorého si vsadíte v kurz 2,74. Jak zápas Vémola vs Lohoré (alias Terminátor vs Da Killa Kid) dopadne?

Viktor Pešta vs Ildemar Alcántara

Viktor Pešta je v pořadí druhým českým bojovníkem v MMA. Jeho profesionální bilance činí 15 výher / 6 proher. Nejčastěji vyhrává na submisi (6 případů), dále na KO/TKO (5 případů) a decision (4 případy). Co se týče proher, dostal 4 KO/TKO a po jedné submisi a decision. Čeští fanoušci si ho nejvíce pamatují z 15 Oktagonu, kde dostal TKO kvůli zranění čelisti.

Ildemar Alcántara má na kontě 41 profesionálních zápasů, z nichž vytěžil bilanci 26 výher /15 proher. Nejčastěji vyhrává na KO/TKO (11 případů), dále na submisi (9 případů) a decision (6 případů). Nejčastějším způsobem jeho prohry je potom decision (9 případů), KO/TKO (5 případů) a nakonec submission (1 případ).

Favorit tohoto zápasu je jasný, jedná se o českého bijce s UFC zkušenostmi. Na Viktora Peštu je vypsaný kurz 1,20, na Alcánatara si můžete vsadit v kurzu okolo 4,00.

Milan Ďatelinka vs David Hošek

Jasným favoritem tohoto zápasu je Milan Ďatelinka. Slovenský bijec ve své kariéře zapsal bilanci 7 výher a 4 proher, kdy nejčastěji vyhrál na TKO (5 případů). Milan Ďatelinka do zápasu půjde se třemi výhrami v řadě. Ďatelinka postupně zdolal Pavela Skalcaka (TKO), Miroslava Brože (KO) a Václava „Babu Jagu“ Mikuláška (submise).

Jeho soupeř David Hošek má podle serveru Sherdog na kontě 4 výhry a 1 prohru, přičemž nejčastěji vyhrál na TKO (3 případy a 75%). Také David Hošek má za sebou tři výhry v řadě, na TKO porazil Gabriela Toroka a Jakuba Beleho, na submisi potom Michala Varchola.

Pokud věříte Milanu Ďatelinkovi, můžete si na něj vsadit v kurzu 1,44. Na výhru Davida Hoška si vsadíte za kurz okolo 2,50.

Ivan Buchinger vs Piotr Niedzielski – ZÁPAS BYL ZRUŠEN!!!

Ivan Buchinger prošel několika známými MMA organizacemi včetně anglické Cage Warrior a ruské m-1. Slovenský bijec ve své kariéře zapsal 44 zápasů s neuvěřitelnou bilancí 37 výher a 7 proher. Jeho nejčastějším způsobem výhry je submise (23 záznamů a 62% zastoupení) a dále KO/TKO (8 zápasů a 22% zastoupení). Prohrál pouze na KO/TKO (4 případy a 47 % zastoupení) a decision (3 případy a 43% zastoupení).

Ivan Buchinger jde do zápasu po prohře se Salahdinem Parnassem (unanimous), předtím však zapsal 5 výher v řadě (proti Romanu Golovinovi, Alexey Oleinikovi, Sergeji Grecichovi, Jaroslavu Pokorném a Andreyi Krasnikovi). Poslední 4 výhry Bukiho byly submise.

Piotr Niedzielski je polský bijec, který má na kontě 15 výher a 4 prohry. Nejčastějším způsobem jeho výher byly sumbise (6 případů a 40% zastoupení), hned za tím decision (5 výher a 33% zastoupení) a nakonec KO/TKO (4 výhry a 27% zastoupení). Niedzielski nejčastěji prohrává na decision (3 výhry a 75% zastoupení) a dále na submisi (1 případ a 25% zastoupení), nikdy nedotal KO/TKO. Niedzielski jde do zápasu se 7 výhrami v řadě, v posledním zápase na začátku tohoto roku si poradil s Marcosem Viniciusem Schmitzem.

Leo Brichta vs Matouš Kohout

Zápas lehké váhy mezi Leo Brichtou a Matoušem Kohoutem má velkého kurzového favorita. Jedná se o Leo Brichtu, který si v kariéře připsal bilanci 6-3-0. Tento zápasník nejčastěji vyhrává přes TKO (3 případy a zastoupení 50%). Jeho nejčastějším způsobem prohry je potom submise (2 případy a celkem 67% zastoupení). Leo Brichta má za sebou dvě výhry. Na začátku roku v Oktagon Prime 3 dal TKO Danielu Voborníkovi, v listopadu v Oktagon 18 na submisi porazil Mateusze Makarowskiho.

Matouš Kohout má v kariéře na kontě 3 výhry a 3 prohry. Nejčastěji vyhrál skrze TKO (2 případy a 33% případů), způsob jeho proher je rovnoměrně rozložený. Matouš Kohout jde do zápasu po prohře s Felipe da Silvou Maiou, kterého potkal minulý rok v prosinci v rámci eventu HG – Heroes Gate 23.

V tomto zápase je jasným kurzovým favoritem Leo Brichta. Sázkové kanceláře na něj vypsaly kurz 1,40. Na jeho protivníka si můžete vsadit v kurzu 2,73, například u Tipsportu nebo Chance.

Miroslav Brož vs Jan Malach

Zápas lehké váhy bude ve znamení dvou zkušených zápasníků. Miroslav Brož má ve své kariéře bilanci 9-2-0. Z toho v 7 případech vyhrál na decision, v 1 případě na TKO a v 1 případě na submission. Miroslav Brož jde do zápasu se 2 výhrami v řadě. Na začátku tohoto roku v Oktagon Prime 3 porazil Igora Danisa, v září v Oktagon 16 si pak poradil s Adamem Šindelářem.

Jan Malach má ve své profesionální kariéře bilanci 12-10-0. Jeho nejčastějším způsobem výhry je TKO, které dal v 8 případech. Jeho nejčastějším způsobem prohry je submise, skrze níž prohrál už v 5 případech.

Favoritem tohoto zápasu je podle bookmakerů Miroslav Brož, na kterého je vypsaný kurz 1,60. Jan Malach je lehkým outsiderem s kurzem 2,19.

Roman Paulus vs Tomáš Zajac

Lucie Szabová vs — ZRUŠENO

Soupeřka Lucie Szabové zatím není známa.

Ronald Paradeiser vs — ZRUŠENO

Soupeř Ronalda Paradeisera zatím není znám.

Daniel Škvor vs Oumar Sy

Daniel (Deedee) Škvor se do profesionálního MMA, konkrétně do organizace Oktagon vyšvihl skrze pyramidové turnaje Underground. V nich si střihl celkem tři zápasy s bilancí 3-0. Na profesionální úrovni zatím nezápasil.

Oumar Sy má ve své profesionální kariéře na kontě 3-0. Sy si postupně poradil s Amarem Nabilem, Sophienem Hadj Doulou a Mehdi Matajevem, kterého porazil v září tohoto roku.

Obrovským kurzovým favoritem tohoto zápasu je Daniel Škvor, na nějž si můžete vsadit v kurz 1,25. Oumar Sy je v sázkovkách oceněn kurzem okolo 3,56.

Václav Holota vs Christian Jungwirth

Václav Holota toho na MMA scéně zrovna moc neodzápasil, ovšem právě on paradoxně patří k těm známějším tvářím Oktagon 20 (alespoň pro MMA nepolíbené diváky) a to díky účinkování v reality show Prima COOL s názvem I am fighter.

Václav Holota na profesionální scéně drží bilanci 4-0-0, když si postupně poradil se Saidem Salambekem Elderbievem, Denisem Farkasem, Pawlem Bielicem a Jaroslavem Poborským. Ve dvou případech přitom vyhrál na TKO, ve dvou skrze submission.

Christian Jungwirth taktéž přezdívaný jako „Stabil“ je zkušený 33letý německý zápasník, který má ve své profesionální kariéře bilanci 8-2-0. Christian Jungwirth dal 3× TKO a 5× vyhrál na decision. Jeho dvě prohry přišly po TKO a po decision. Stabil jde do zápasu se dvěma výhrami v řadě, kdy si postupně poradil s Erhanem Kartalem (TKO – zranění) a Vladimirem Tyurinem (decision).

Přes obrovské zkušenosti německého bojovníka je v tomto zápase jasným favoritem Václav Holota a právě na něj bychom si vsadili i my. Václav Holota je jedním z největších objevů české MMA scény, má obrovský potenciál i chuť na sobě pracovat a my věříme, že tento zápas zvládne.

Magda Šormová vs Ewelina Wozniak

Jednatřicetiletá česká zápasnice Magda Šormová jde do zápasu se dvěma výhrami v řadě. Nejprve porazila Elišku Pelechovou v rámci super-finále Underground (submise) a poté také Minnu Grusander v Oktagonu 16 na decision. Celkem má Magdalena Šormová bilanci 9 výher / 2 prohry, přičemž nejčastějším způsobem jejích výher je submision (4 výhry a 44% zastoupení), dále decision (3 výhry a 33% zastoupení) a nakonec TKO (2 výhry a 22% zastoupení).

Ewelina Wozniak toho na MMA scéně zatím moc neodzápasila. Ve třech dosavadních zápasech sice nepotkala přemožitelku (1× TKO, 1× SUB a 1× DEC), nicméně žádné z jejích soupeřek nevypadá nebezpečně (Karolina Wojcik Anita Bekus a Kinga Jedrasik). Magdalena Šormová je tak celkem jasnou favoritkou na výhru tohoto zápasu a v sázkovkách je na ní vypsaný kurz 1,40. Její soupeřka Ewelina Wozniak je oceněná kurzem 2,78.

Tomáš Fiala vs Said Salambek Elderbiev

Daniel Hromek vs Jan Fajk

Okatgon 20 – tipy na sázení

V tomto eventu jednoznačně věříme ve výhru Karlose Vémoly, který je po výhře nad Thomasem Robertsenem a dále pak nad Václavem Mikuláškem dokonale rozjetý a maximálně odhodlaný dokázat ještě před koncem roku celému Česku svůj triumf.

Žádné otazníky by neměly vyvstat ani v zápase Ivan Buchinger vs Piotr Niedzielski. Buchinger je obrovský favorit nejen kvůli svým bohatým zkušenostem v kleci, ale také kvůli motivaci. Buchinger bude v Oktagonu bojovat vůbec poprvé a jistě se bude chtít předvést.

Na výhru Karlose Vémoly je vypsaný kurz 1,35. Výhra Ivana Buchingera je oceněná kurzem 1,45. Pokud tyto dvě sázky dáte do akovky, dostanete kurz 1,96.

tiket-vemola-vs-lohore-buchinger-vs-niedzielski

Zápas Ivana Buchingera byl zrušen kvůli pozitivnímu testu na Covid-19, proto připojujeme ještě jeden (odvážný tip):

holota-jungwirth-tiket

Ještě nemáš dost? Sleduj i další sportovní akce z naší nabídky!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách