4. 1. 2020
12 min. čtení

Oktagon 21 | informace o prvním turnaji nového desetiletí

Na podlaze oktagonu po posledním eventu sotva stačily zaschnout kapky krve a potu a už se o naši pozornost hlásí další event. Pravděpodobně největším překvapením prvního turnaje nového desetiletí je návrat českého bijce Petra „Monster“ Knížete, který ve své kariéře prohrál pouze jeden zápas z 11, a který se významně podílel na zpopularizování MMA v české kotlině. Dalším zajímavým střetem pak bude titulový zápas mezi Ivanem Buchingerem a Ronaldem Paradeiserem, čeká nás ovšem také představení první Češky v UFC organizaci Lucie Pudilové, nebo největší komety české MMA scény Terezy Bledé, zkrátka na své by si měl přijít každý fanoušek MMA. V tomto článku vám přinášíme všechny dostupné informace o události Oktagon 21.

Kdy se koná Oktagon 21?

Datum konání turnaje Oktagon 21 bylo stanoveno na 30. ledna. První zápasy (prelims) začnou jako obvykle v 18:00 hodin, zápasy z hlavní karty pak můžete vyhlížet od 20:00 hodin. Přesný čas konání zápasů z hlavní karty samozřejmě závisí na průběhu předchozích zápasů.

Kde se koná Oktagon 21?

Oktagon 21 se kvůli neustále bující koronavirové nákaze nejspíše opět odehraje za zavřenými dveřmi. Pro tyto účely má organizace Oktagon MMA pronajaté prostory v brněnské hale Zoner Bobby Hall. Vzhledem k tomu by se do oběhu neměly dostat ani lístky, prodej lístků při současné hygienické situaci by byl velice optimistickým krokem.

Oktagon 21 – video

Společně s oznámením nového Oktagonu byla uveřejněna také videoupoutávka.

Kde sledovat Oktagon 21 v přímém přenosu?

Oktagon 21 můžete sledovat na oficiální televizi společnosti Oktagon s názvem Oktagon.tv. Stačí si koupit přístup PPV, který vás vyjde na přibližně 10 eur, tj. 250 korun (přesná cena ještě nebyla stanovena). Bohužel s těmito přenosy jsou v některých případech stále problémy, přenosy se sekají nebo rovnou spadnou. Vzhledem k tomu vám doporučujeme sledování Oktagon 21 zdarma.

Kde sledovat Oktagon 21 zdarma?

Oktagon 21 zdarma můžete sledovat v sázkových kancelářích Tipsport a Chance. Abyste se u těchto sázkovek mohli dívat na sport, musíte se zaregistrovat a vsadit si alespoň za 30 korun. Poté stačí přejít do sekce Live, kde vyberete daný zápas. Předešlý turnaj Oktagon 20 vysílaly Tipsport a Chance celý, ovšem zatím není známo, jak to bude s tímto turnajem. V nejhorším případě se na streamech těchto sázkových kanceláří dočkáme pouze zápasů z hlavní karty, my však věříme, že i tento zápas budou vysílat celý, tedy včetně předzápasů.

Přenosy Oktagon 21 zdarma na Tipsportu a Chanci nejspíše opět budou omezeny autorskými právy a tudíž se dočkáme pouze nižšího rozlišení. My jsme se však naučili stránky zvětšovat za pomoci příkazu „Ctrl“ a „+“, případně za pomoci přiblížení v menu prohlížeče. Přenosy v sázkových kancelářích jsou totiž zatím nejspolehlivější možností sledování Oktagon MMA, kterou jsme zatím vyzkoušeli.

Alternativou k těmto přenosům jsou streamovací stránky zdarma, ovšem tyhle weby jsou dost nespolehlivé – někdy na nich přenosy najdete, jindy nikoliv. Spousta těchto webů navíc vzniká a zase zaniká tak rychle, že to člověk nestíhá sledovat (viz. nedávno provozovaný instagramový kanál s přenosy Oktagon MMA zdarma).

Oktagon 21 – fightcard

V současné chvíli jsou potvrzeny pouze 4 zápasy. Hned při své premiéře v Oktagonu se pokusí získat svůj třetí světový titul legenda slovenské scény Ivan Buchinger, soupeřem mu nebude nikdo jiný než jednička žebříčku lehké váhy Ronald Paradiser. Po titulu ovšem touží také Petr „Monster“ Kníže. Jedněmi milovaná, druhými nenáviděná legenda českého MMA si to tak rozdá s Leandrem Silvem. A chybět nebudou ani zápasy žen – Lucie Pudilové, která si to rozdá s polskou trojkou Martou Waliczek, nebo Lucie Szabové a Terezy Bledé.

Ronald Paradeiser vs Ivan Buchinger

Ronald Paradeiser má ve svých 23 letech na kontě 17 profesionálních zápasů s bilancí 11/6. Jeho nejčastějším způsobem výhry je KO/TKO (7 případů a 64% zastoupení) a dále submission a decision (po 2 případech a 18%). Nejčastěji prohrává na submission (4 případy a 67%) a dále na KO/TKO a decision (po 1 případů a 17%). Ronald Paradaiser jde do zápasu se 2 výhrami v řadě, když na submission vyhrál nad Leo Brichtou a Karolem Ryšavým.

Ivan Buchinger je 34letý zápasník s bohatými zkušenostmi napříč mnoha zápasnických organizací včetně M1, XFN, CFS, KSW a dalších. Ivan Buchinger má neuvěřitelnou bilanci 37/7. Nejčastěji vyhrává na submission (23 případů a 62%), dále na KO/TKO (8 případů a 22%) a dále na decision (5 případů a 14%). Co se týče proher, ve 4 případech prohrál na KO/TKO (57% případů) a ve 3 případech na decision (43% případů).

Na Ivana Buchingera si můžete vsadit v kurzu 1,50, Ronald Paradeiser je oceněn kurzem 2,40.

Leandro Silva vs Petr Kníže – ZRUŠENO!

Leandro Silva se o svůj zápas hlásí už dlouho. Nejprve chtěl bojovat s Kozmou, potom s Vémolou, nakonec však půjde do klece s legendou české scény Monsterem. Právě on se nechal slyšet, že by chtěl do své sbírky získat titul, a k němu by ho výhra nad Brazilcem hodně posunula.

Leandro „Buscape“ Silva má bilanci 24/8. Do zápasu jde s výhrou nad Robertem Bryczekem, se kterým se utkal v rámci Oktagonu 15. Petr „Monster“ Kníže ve své profesionální kariéře zaznamenal bilanci 11/1.  Monster táhne sérii 8 výher v řadě, přičemž v posledním zápase porazil Simona Carlsena.

Leandro Silva je favoritem tohoto zápasu, vsadit si na něj můžete za kurz 1,50. Petr Kníže vystupuje v roli kurzového outsidera, když si na něj vsadíte v kurzu 2,40.

Leandro Silva vs Alex Lohoré

Lucie Pudilová vs Marta Waliczek

Lucie Pudilová pohrála 4 zápasy v řadě, pak si ale spravila chuť výhrou nad Cornelií Holm. Od té doby se v oktagonu neukázala, dočkáme se jí až přibližně po roce a to v Oktagonu 21. Lucie Pudilová má v kariéře bilanci 9/6, ovšem v 7 případech zápasila v nejlepší organizaci UFC.

Marta Waliczek je polská trojka, která má v kariéře bilanci 4/2. To sice není zrovna moc, ovšem jak ukázal zápas mezi Magdou Šormovou a Ewelinou Wozniak, polské MMA má vysokou kvalitu a její zápasnice nelze podceňovat.

Na výhru české zápasnice je vypsaný kurz 1,30, na Polku si můžete vsadit v kurzu 3,20.

Gábor Boráros vs Matúš Juráček

Posledním aktuálně známým zápasem je utkání welterové váhy mezi Gáborem „Beast“ Borárosem a Matúšem Juráčekem. Gábor Boráros má bilanci 18/8/1 a je lehkým kurzovým favoritem, na kterého si můžete vsadit v kurzu 1,70. Matúš Juráček má profi bilanci 5/2 a můžete si na něj vsadit v kurzu lehce přes 2,0.

Filip Macek vs Konstadin Vasilev Enev

Máté Kertesz vs Christian Jungwirth

Matěj Peňáz vs Romain Debienne

Lucie Szabová vs Rizlen Zouak

Tereza Bledá vs Judyta Rymarzak

Branislav Zuzák vs Michal Glos

Michal Konrád vs Igor Lukačovič

Oktagon 21 – na co vsadit?

Nabídka zápasů je zatím dost omezená, k sázce jsme si proto vybrali pouze titulový zápas Paradeiser vs Buchinger. Pro Buchingera sice bude nepříjemné přeorientovat se po zrušeném zápase (pozitivní test na Covid-19) na druhý vrchol v případě, ale stále se jedná zápasníka s nepoměrně většími zkušenostmi na mezinárodní scéně. Tento zápas by měl zvládnout.

Paradeiser vs Buchinger – výhra Buchingera

paradeiser-vs-buchinger-oktagon-21

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách