4. 5. 2021
10 min. čtení

Sázení na EURO | 12 tipů, které zvýší tvojí úspěšnost

Sázení na EURO, případně sázení na MS ve fotbale (či jiný fotbalový turnaj) s sebou přináší specifické problémy a příležitosti. V tomto článku vám poradíme, jak na fotbalové šampionáty sázet tak, abyste slavili úspěch.

Seznamte se s formátem turnaje

Formát fotbalového EURO a Mistrovství světa ve fotbale je prakticky stejný, nicméně rozdíl mezi EURO a dalšími fotbalovými turnaji může být celkem radikální. Navíc, formát jednotlivých turnajů (včetně právě i EURO) se může ročník od ročníku měnit v závislosti na přijímání nových pravidel. Vzhledem k tomu byste se před startem každého fotbalového turnaje vždycky měli seznámit s formátem soutěže a také se všemi přijatými změnami.

Důležité jsou především informace o tom, jak jsou týmy nasazovány do vyřazovací fáze, jak se bude dohrávat v případě remízy atd. Vždy aktuální informace o formátu fotbalového EURO či Mistrovství světa ve fotbale najdete na oficiálních stránkách UEFA. V případě dalších fotbalových turnajů je třeba hledat na oficiálních stránkách daného turnaje, případně organizace, která turnaj pořádá.

Formát turnaje se může významně podepsat na samotných výsledcích. Tak například pokud bude váš favorit v prvním kole play-off nasazen proti jinému nadějnému týmu, šance na to, že se dostane až do finále, se výrazně snižují. Naopak pokud tento váš favorit nebude ve své větvi play-off až do finále čelit žádnému silnému týmu, jeho šance na výhru turnaje významně vzrostou. Dále se formát turnaje může promítnout do sázení na střelce (pokud bude mít tým po cestě do finále proti sobě týmy s velice dobrými obranami, šance na to, že se jeho útočníci na konci turnaje stanou nejlepšími střelci, se sníží), do sázení na over/under, sázení na karty atd.

Sázky si vybírejte pečlivě

V průběhu turnaje není potřeba sázet na každý jeden zápas, na který se chystáte koukat (samozřejmě pokud sázení neberete pouze jako prostředek ke zvýšení zábavy). Své sázky byste měli vybírat s ohledem na důkladné sportovní analýzy (kdy je třeba zvážit minimálně 10 důležitých faktorů) a také na hodnotu sázky. Pokud si nejste jistí výsledkem zápasu a nebo hodnotou sázky, peníze si raději ušetřete na další sázku.

Sázení na handicapy může být ošemetné

Fotbalové turnaje typu Mistrovství Evropy ve fotbale obvykle přináší zápasy týmů, mezi nimiž je obrovský výkonnostní rozdíl (například Anglie versus Česko nebo Německo versus Maďarsko). V takových zápasech je možné vsadit si na výhru favorizovaného týmu v handicapu, což může být značně ošemetné. Důvodem je motivace.

Ty nejlepší týmy dokážou slabé celky porazit, i pokud hrají na půl plynu. A jelikož EURO je dlouhý a fyzicky velice náročný turnaj, je velmi pravděpodobné, že se v takových zápasech rozhodnou šetřit své nejlepší hráče a pohlídají si vítězství třeba jen o jediný gól. Sázet proto na výhru Španělska proti například Moldavě v handicapu -3,5 proto nemusí být zrovna chytré a my vám ho nedoporučujeme.

Akumulátory ve skupinových fázích mohou být ziskové

Ačkoliv na EURO se setkávají ty nejlepší týmy Evropy, mezi nejlepšími a nejhoršími týmy tohoto turnaje jsou obrovské rozdíly. Jak jsme napsali výše, když bude hrát Německo s Maďarskem, tak je výsledek zápasu poměrně jasný. Skupinová fáze díky tomu nabízí skvělou příležitost jak si na tyto favority vsadit – v akumulátoru nebo kombi tiketu.

chance-banner-na-sirku-uzky

Nenechte se zmást velkými jmény

Robert Lewandowski, Gareth Bale, Harry Kane, hvězdní útočníci, kteří dávají spoustu gólů a své kluby táhnou za titulem. Na tyto útočníky a potažmo i jejich týmy spousta fanoušků slepě sází pouze na základě jejich jména. A to může být obrovská chyba. Na mezinárodní úrovni se totiž stává, že hvězdní útočníci jsou „utopení“ v jinak velice podprůměrném týmu. Jejich individuální výkony tak ani zdaleka nestačí na postup ze základní skupiny a samozřejmě ani na zisk ocenění pro nejlepšího střelce turnaje.

To samé platí o velkých týmech. Ať už se před každým turnajem zeptáte fanoušků, kdo má největší šanci na výhru, mezi jejich tipy budou určitě zahrnuté i takové země jako třeba Anglie. Čistě jenom proto, že má silnou soupisku, a že je to kolébka fotbalu. Pokud se ovšem podíváte do minulosti, Anglie na mezinárodní úrovni vyhrála jen zlomek titulů. Všímejte si proto těchto maličkostí a nesázejte slepě podle soupisky, ale i podle dalších indikátorů jako je chemie v týmu, celková nálada v šampionátu, forma atd.

Jedním ze způsobů, jak se vyhnout podobným překvapením, je sledování světového žebříčku FIFA. Tento žebříček sice není přesný a určitě neodráží skutečné šance na výhru jednotlivých týmů, zároveň vám však pomůže odhadnout alespoň jejich přibližnou sílu. Tak například tým Anglie byl před Mistrovstvím světa ve fotbale konaném v roce 2018 v Rusku považován za jednoho z největších favoritů na výhru, přesto byl v žebříčku FIFA až na 16. místě.

Na začátku turnaje to nepřehánějte

Sázení akumulátorů na velké favority ve skupinové fázi sice má slušný potenciál, určitě však zkraje turnaje nehrajte o všechno. Nejprve si všechno pořádně obhlédněte a až potom se do toho pusťte.

Správný bankroll management patří mezi další obecná pravidla sázení na EURO. Rozdělte si svůj bankroll (peníze na sázení) na stejně velké sázky (například stonásobky) a sázejte pouze za ně. Chcete se přece dobře bavit od začátku až do konce turnaje, nebo ne?

Dávejte si pozor na možná překvapení

Téměř v každém šampionátu jsme se dočkali nějakého (ne)milého překvapení a nastávající EURO velmi pravděpodobně nebude jiné. Sledujte náznaky možných překvapení (například nesoulad v týmu soupeře, změna trenéra atd.) a zkuste se s nimi svézt. Odměna vás nemine.

Pozor na dlouhodobé sázky

Dlouhodobé sázky sice mohou být přínosné, pokud je ovšem uzavřete s obrovským předstihem, jsou také vysoce riskantní. Jak jistě sami dobře víte, životní situace se může změnit během jediné vteřiny. Při sázení dlouhodobých sázek byste proto měli dobře zvážit všechny potenciální zisky, ale také rizika, která s sebou tento druh sázek přináší.

Nezapomínejte na počasí

Počasí ve fotbale hraje vždycky důležitou roli, protože ve většině případů se hraje venku, pod otevřeným nebem. Pokud se zápas bude odehrávat ve 40stupňových vedrech, větší šanci na výhru budou mít týmy, které jsou zvyklí na vyšší teploty. Pokud se bude hrát za silných větrných poryvů, budou znevýhodněné týmy, které jsou zvyklé přecházet do útočné fáze skrze nakopávané míče atd. Tady se nabízí stovky možností a kombinací, proto ne povětrnostní podmínky nezapomínejte, pro výsledek zápasu mohou být tím nejdůležitějším.

Live sázky také nabízejí skvělé příležitosti

Protože situace během zápasu se neustále mění, kurzy na jednotlivé sázkové příležitosti doslova tancují – poskakují nahoru a dolů. Live sázkové příležitosti nám proto přináší nekonečné možnosti pro uzavření výhodné sázky, jenom je třeba zápasy pečlivě sledovat. O možnostech live sázení včetně zajímavých strategií sázení jsme vás informovali v předešlém článku.

Jedním z klíčů k uzavření live sázky je pochopitelně sledování zápasů naživo. Jak sledovat fotbalové zápasy zdarma zjistíte v tomto návodu.

chance-banner-na-sirku-uzky

Nezapomínejte na strategie sázení

Ať už sázíte na cokoliv, je možné využívat strategie sázení, které vám přinesou pravidla pro výběr vašich sázek nebo jejich velikost. Strategie sázení dokážou usnadnit práci a někdy jsou i zábavné. Pro fotbalové EURO se hodí několik strategií sázení, například:

Vytvořte si sázkovou analýzu

Pokud do sázení EURO (či na další fotbalové turnaje) chcete dát trošku víc, můžete se pustit do vytváření své vlastní analýzy na základě 10 nejdůležitějších kroků a do porovnávání hodnoty kurzů.

Sázení na EURO – závěr

Sázení na EURO a další fotbalové turnaje je specifická sázkařská disciplína, která se hodně odvíjí od formátu soutěže a motivaci. Při sázení na EURO byste proto měli dbát na 12 rad, které jsme vám právě dali. Budete-li se podle těchto rad skutečně řídit, vaše úspěšnost sázení se výrazně zvýší.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách