5. 5. 2021
11 min. čtení

EURO 2020 preview | Jak dopadnou základní skupiny?

Řekněme to narovinu. Tento šampionát bude unikátní. Poprvé se ho zúčastní 24 týmů a navíc se nebude odehrávat v jedné pořadatelské zemi, dokonce ani ve dvou zemích. Základní skupiny se budou hrát po celé Evropě, od Londýna po Baku. Kromě toho to bude vůbec poprvé, kdy mezi jednotlivými ročníky bude více než 4letý rozestup. Jak jistě většina z vás ví, EURO 2020 mělo začít v červnu loňského roku, ale kvůli sílící koronavirové pandemii bylo zrušeno. Nyní nás od začátku (skutečně) dělí pouze pár týdnů, proto je na čase přinést vám EURO 2020 preview.

Před pár dny jsme vám přinesli také rady a tipy, které zvýší vaši úspěšnost při sázení na fotbalové turnaje (včetně EURO) a také obecné informace o EURO, jako například kdy a kde se turnaj odehraje, kdo se ho zúčastní atd.

Kde sázet na EURO 2020?

Kurzy na EURO 2020 budou pochopitelně nabízet všechny české sázkové kanceláře, neboť se jedná o obrovský sázkařský svátek. Z našeho předešlého článku nicméně dobře víte, že není sázkovka jako sázkovka. Vzhledem k největší toleranci vůči ziskovým sázkařům a největším sázkovým limitům vám pro sázení na EURO 2020 doporučujeme sázkové kanceláře TipsportChance (jedná se o ty samé sázkovky, se stejnými kurzy, pouze v jiné barvě). Obě tyto sázkovky nabízejí vlastní registrační bonusy, takže pokud chcete získat peníze na sázení zdarma, určitě se zaregistrujte.

chance-banner-na-sirku-uzky

EURO 2020 – zajímavá fakta

Šampionát EURO 2020 začíná v pátek 11. června a to zápasem skupiny A mezi Itálií a Tureckem. Tento zápas se odehraje v Římě.

Jedná se o první šampionát EURO, který se bude odehrávat ve 12 (nyní již pouze 11) zemích rozprostřených po celé Evropě.

Velké finále EURO 2020 je naplánováno na neděli 11. července. Finále se odehraje na stadionu Wembley v Londýně a to alespoň za částečné účasti fanoušků. Wembley bude finále EURO hostit podruhé v historii, poprvé se tak stalo v roce 1996.

Na odměnách bude rozdáno 370 milionů Eur.

Euro 2020 – formát soutěže a rozpis skupin

Skupina A Skupina B Skupina C Skupina D Skupina E Skupina F
Turecko Dánsko Nizozemsko Anglie Španělsko Maďarsko
Itálie Finsko Ukrajina Chorvatsko Švédsko Portugalsko
Wales Belgie Rakousko Skotsko Polsko Francie
Švýcarsko Rusko Severní Makedonie Česko Slovensko Německo

Skupinová fáze turnaje začne 11. června a bude se odehrávat až do 24. června. 24. a 25. června se bude odpočívat. Další zápasy v turnaji budou odehrány 26. června, kdy jsou na programu první zápasy osmifinále. Čtvrtfinále je naplánováno na následující pátek a sobotu 2. a 3. července.

Semifinále EURO 2020 se odehraje v úterý 6. července a ve středu 7. července. Finále je naplánováno na neděli 11. července. Ano, celý měsíc špičkového fotbalu!

EURO 2020 preview skupinové fáze

Pokud se nemůžete dočkat, až si na EURO 2020 budete moci vsadit (a kdo by vám to mohl vyčítat), měli byste se zaměřit na výsledky ve skupinové fázi. V tomto článku vám přinášíme všechny důležité informace na jednom místě.

Skupina A

Itálie je obrovským favoritem na výhru skupiny. Squadra Azzura v kvalifikaci nezakolísala, naopak, kvalifikační skupinu uzavřela s impozantním poměrem vstřelených a obdržených gólů (37/4), což korunovala velkolepým vítězstvím 9:1 nad Arménií.

Itálie možná nebude mít nejlepší individuality, nicméně jako tým funguje velice solidně, když se nebojí tvrdé práce a opatrného vystavování útoku. To znamená, že Itálie by měla být schopná vyhrát skupinu.

Ve skupině A bude ještě jedno místo pro postup do play-off. O něj si to rozdají týmy Švýcarska, Walesu a Turecka. Mezi těmito týmy nevidím velkého favorita, protože Turecko a Švýcarsko mají plus minus stejnou sílu. Vzhledem k tomu bych sázel na postup týmu, na něhož je vypsaný vyšší kurz.

Skupina B

Dokáže Belgie potvrdit roli velkého favorita v tak velké konkurenci? Na tohle existuje jediná odpověď – pokud to nezvládnou teď, nezvládnou to už nikdy. Belgičané mají na EURO jednu z nejlepších soupisek, kterou povede kouzelník De Bruyne. Za zmínku stojí také belgický útok ve složení Hazard – Metens – Lukaku. S touhle silou zkrátka musíme počítat.

Belgie však ve skupinových fázích EURO a MS ve fotbale zřídka dosáhla dobrých výsledků. Dočkáme se překvapení? Za normálních okolností bych vsadil na Rusko, ale ani Dánsko nevypadá špatně. Oba jsou hostitelé, ale svůj H2H zápas by měli odehrát v Kodani, což by mohlo rozhodnout.

V této skupině si vítěze bohužel neodvažuji tipovat. Belgie v nabízeném kurzu rozhodně nestojí za risk, hlavně vzhledem k její žalostné historii. Jediný tip, který si v této skupině troufnu, půjde na výhru Dánska v zápase proti Finsku. Kurz 1,46 sice také není žádné terno, ale podle mě se vyplatí.

Skupina C

Kvalifikace do play-off bude v této skupině poměrně snadná. Domnívám se, že Rakousko a Makedonii můžeme rovnou odepsat. Mezi Nizozemskem a Ukrajinou to bude vyrovnané.

Ale kdo vyhraje skupinu C?

Který tým bude mít výhodu – Ukrajina nebo Nizozemsko? Z hlediska kvality považuji tým Nizozemska o poznání nebezpečnější, hlavně díky palebné síle. V kvalifikaci se Nizozemsko jevilo celkem solidně a ve skupinové fázi na tyhle výkony určitě bude chtít navázat. Depay, Promes, Wijnaldum, Frenkie de Jong a samozřejmě také VVD, který se bude snažit do turnaje taktéž zasáhnout.

Pokud tyhle hráče vezmu v úvahu, je moje předpověď ve skupině C poměrně jasná. Z prvního místa by mělo postoupit Nizozemsko, na druhém místě Ukrajina.

Skupina D

Skupina D bude mít mimořádný náboj. Přinese nám opakování nádherného semifinálového zápasu z Mistrovství světa ve fotbale 2018 mezi Anglií a Chorvatskem. Jak si sami jistě pamatujete, tento zápas vyhrálo Chorvatsko po skvělém gólu Madžukiče v prodloužení… ale dá se říct, že se Albion bude chtít pomstít.

Pomsty by se v Anglii pravděpodobně měli dočkat, protože Chorvatsko prochází masivní generační přestavbou. Modrič v týmu stále působí, ovšem Rakitič, Subasič a Mandžukič na turnaj nepojedou. Chorvatsko mělo co dělat už v kvalifikaci a upřímně by mě hodně překvapilo, kdyby se mu podařilo dostat se do play-off.

Z prvního místa by měla postoupit Anglie, patří mezi hostitelské země a má jednu z nejlepších soupisek na turnaji. Na druhém místě by mělo skončit Skotsko. Česko v této skupině hraje spíš druhé housle, i když lámat hůl se mi nad našimi ještě nechce – naše reprezentace má stále slušný potenciál a šanci postarat se o překvapení.

Skupina E

Zde si tipnu první reálné překvapení. Ve skupině E je Španělsko, Polsko, Švédsko a Slovensko, přičemž si myslím, že se Slovenskem počítat nemůžeme. O postup do play-off tak bude bojovat Španělsko, Polsko a Švédsko.

La Furia Roja je jasným favoritem na výhru skupiny a většina sázkových kanceláří na ně vypisuje titěrné kurzy, které se sázet fakt nevyplatí. Já bych tu ale chtěl upozornit na silné Polsko, na které je kurz v hodnotě 7,00!!! Proč? V polském týmu je zajímavá směs mladých talentů a zkušených hráčů. Navíc Španělsko podle mě není tak silné, jak naznačují někteří odborníci a Švédsko se do skupinové fáze neprobojovalo od roku 1992. O slovenských (ne)kvalitách tu ani nemluvím.

Abyste mě pochopili správně – Španělsko skupinu pravděpodobně vyhraje, ale pokud se tu dočkáme překvapení, určitě se o něj postará Polsko. Vím, že forma tohoto týmu není nejlepší, ale jedná se o některé další faktory, které jsem zmínil výše.

Skupina F

Vítejte ve skupině smrti! Vítejte ve skupině, která moje předpovědi podrobí skutečnému testu! Nejen že v této skupině jsou poslední finalisté EURO (Francie a Portugalsko), ale navíc je doplněná dalším týmem světové úrovně – Německem. Maďarska je mi trochu líto, protože když se konečně kvalifikuje na velký šampionát, je naprosto jasné, že skončí ve skupině.

Kdo tuto skupinu vyhraje? Podle bookmakerů je největším favoritem Německo, dále potom Francie (plus minus stejné kurzy) a nakonec Portugalsko. Nebudu tuto skupinu dále rozebírat, pouze vám prozradím, jak se na šance těchto týmů koukám.

Tak především – pamatujete, že se Německo nedostalo do play-off Mistrovství světa ve fotbale v roce 2018? Nedivil bych se, kdyby se jim to samé stalo i na EURO 2020. Na týmu Německa mi něco nesedí, přijde mi, že je takový rozladěný. Na postup do play-off ze skupiny F proto tipuji Francii a Portugalsko, přičemž věřím, že Portugalsko to zvládne na prvním místě.

Kdo vyhraje EURO 2020?

Kurzy na vítěze EURO 2020 podle mě neodráží skutečné šance na výhru. Pokud se podíváme na poslední formu týmů a výkony hráčů, tabulka pravděpodobností by se výrazně lišila. Podívejme se na prvních deset největších adeptů na výhru EURO 2020 podle bookmakerů:

Tým Kurz
Anglie 6,00
Belgie 6,50
Francie 6,50
Německo 8,50
Španělsko 9,00
Nizozemí 11,00
Portugalsko 11,00
Itálie 12,00
Dánsko 30,00
Chorvatsko 35,00

Anglie jako největší favorit na výhru EURO 2020? To zní jako vtip, nemáte ten pocit? No fotbalový bookmakeři po celém světě zřejmě nemají rádi legraci – myslí to vážně! Sázkové kanceláře považují za největší favority na výhru Anglii, Belgii a Francii.

I když vím, že Anglie má mladý, dobře postavený a hladový tým, vůbec nechápu, proč jsou aktuální mistři světa na třetím místě. Podle mého názoru je Francie nejsilnějším týmem na světě, přičemž mu zdatně sekunduje Portugalsko.

Svěřenci Didiera Deschampsa nemají jediný slabý článek. Les Blues, které v útoku povedou Mbappé, Pogba a Griezmann, si budou chtít napravit chuť po prohře ve finále 2016 a pro mě jsou největšími favority na výhru EURO 2020!

Pokud bych si měl tipnout největší překvapení, něco ve stylu Řecka v roce 2004, potom by se jednalo o výhru Portugalska. Ronaldo je možná za zenitem, ale pořád se jedná o nadstandardního hráče, se kterým je třeba počítat – skutečný stroj na střílení gólů ve všech významných zápasech. Tým Portugalska to ovšem není pouze Ronaldo. Tak například v záloze Portugalska najdeme Bruna Fernandese, Bernarda Silvu a Rubena Nevese. Při kurzu 11,00 by Portugalsko mělo být jasnou volbou pro každého, kdo si při sázení rád zariskuje.

chance-banner-na-sirku-uzky

EURO 2020 preview – závěr

EURO 2020 přináší spoustu prvenství, to je jasné! První celoevropský turnaj, první přeložený turnaj a první akce, která přichází se 24 týmy rozdělenými do šesti základních skupin. Pokud jde o předpovědi, EURO 2020 preview je pouze takovým předskokanem!

Do začátku turnaje zbývá ještě několik týdnů, já jsem se však rozhodl, že vás nenechám čekat a dám vám své tipy na EURO 2020 už teď. Doufám, že jste v tomto článku našli přesně to, co jste hledali!

Zlepši svou úspěšnost sázení na EURO 2020 našimi radami Jak sázet na fotbal!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách