7. 5. 2021
3 min. čtení

Preview | Los Angeles Kings vs Colorado Avalanche (8.5.)

Pokud Colorado potřebovalo získat zažehnout novou jiskru, povedlo se – kvůli svému zaváhání.

Prohra se San Jose Sharks (3-2) pro Avalanche neznamená pouze konec třízápasové výherní série, ale také extra motivaci do zápasu s Los Angeles Kings (bilance 21-24-6 a 48 bodů).

Avalanche ve zmiňovaném zápase ztratili vedení 2-0 a nacházejí se tak čtyři body za Vegas Golden Knights, vedoucím týmem Západní divize, a pouze jeden bod za Minnesotou Wild. Avalanche mají na Vegas i Minnesotu jeden zápas k dobru a určitě se budou snažit získat zpět výbornou formu. To se přitom týká hlavně první útočné lajny ve složení Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog a Mikko Rantanen a první obranné dvojice Devon Toews a Cale Makar.

Trenér Avalanche Jared Bednar připustil, že první lajna a první defensivní dvojice se v předešlém zápase podílely na obou obdržených gólech. A dále se pak nechal slyšet, že dobrá výchozí pozice v play-off bude pro jeho tým letos klíčová. Vzhledem k tomu se dá očekávat, že Avalanche udělají vše pro to, aby se v zápase s Los Angeles Kings chytili.

Slabá naděje pro Kings

Golden Knights, Avalanche a Wild mají místo v play-off jisté, nicméně ani Los Angeles Kings ještě nejsou úplně ze hry. Teoreticky je stále možné, aby prokouzli na čtvrté postupové místo, které v současné chvíli drží St. Louis Blues. Kings vyhráli dva zápasy v řadě, pro dosažení play-off však budou potřebovat nejen své dovednosti, ale také pořádný kus štěstí.

Colorado Avalanche a Los Angeles Kings se v této sezóně potkali už čtyřikrát. Ve třech případech zápas ovládlo Colorado, Kings před sebou tedy mají velmi těžký úkol.

Nebylo by to NHL, kdybychom se nemohli zaobírat také velkým příběhem. V tom dnešním hraje hlavní roli kapitán týmu Kings Anze Kopitar. Slovinský útočník v předešlém zápase proti Arizoně jako čtvrtý hráč historie klubu zapsal svůj 1000. bod v kariéře. Kopitar je 91. hráčem historie NHL, kterému se tohoto milníku podařilo dosáhnout, a také vůbec prvním Slovinským hráčem.

Právě Kopitár a jeho možnost dostat se do play-off (v jeho letech možná poslední šance) by mohla být extra hnací silou pro celé Kings. Nicméně já přesto stále věřím, že v tomto zápase rozhodne především kvalita.

Můj tip: Výhra hostů do rozhodnutí

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách