19. 5. 2021
6 min. čtení

Sázení na Roland Garros | 7 tipů pro výherní sázku

Už jste někdy zkoušeli sledovat 3D film bez speciálních brýlí? Přesně tohle dělá většina sázkařů při sázení na Roland Garros. V pořadí druhý Grand Slam roku totiž analyzují jako jakýkoliv jiný tenisový turnaj. A to je obrovská chyba, která vede k mnoha špatným sázkám. Důvod je jasný, jedná se o jediný grandslamový turnaj hraný na antuce. Přečtěte si tento článek a budete seznámeni se všemi odlišnostmi sázení na Roland Garros.

Po přečtení tohoto článku se budete cítit, jako byste si nasadili 3D brýle. A to nejen kvůli zisku, ale také díky zvýšení zábavy při live sledování zápasů.

Dozvíte se, proč na turnaji Roland Garros roky dominuje Rafael Nadal a to takovým způsobem, jakým se to nepovedlo žádnému jinému hráči na žádném jiném turnaji.

Budete schopni rozpoznat nejlepší antukáře, což zlepší vaše rozhodování.

Pochopíte, proč je ženská část turnaje tak nepředvídatelná, ačkoliv jinak na okruhu dominuje Serena Williamsová.

Roland Garros je grandslamový turnaj, což znamená, že mužská část se hraje na 3 vítězné sety (tedy na maximálně 5 setů). Ženská část turnaje se hraje jako vždy na dva vítězné sety (a tedy na maximálně 3 sety).

Sázení na Roland Garros – základní charakteristika povrchu

Před analýzou samotného zápasu musíte znát základní rozdíly mezi hrou na antukových a travnatých kurtech. I amatérští hráči vám potvrdí, že na jednotlivých tenisových površích se hra výrazně liší.

✅Rychlost: Antukové kurzy jsou nejpomalejší ze všech tenisových povrchů. To ovlivňuje styl hry a přináší výhodu hráčům, kteří nespoléhají pouze na rychlé reakce a agresivní hru, ale kteří dokáží být rychle u míčku a dobře díky tomu umístit každý svůj úder. Novaku Djokovičovi se na Roland Garros daří hlavně díky jeho neskutečné rychlosti.

✅Spin: Nejpřesnější údery jsou obvykle ty, po nichž míček nejvíce rotuje. Schopnost dát míči nadstandardní rotaci (zasáhnout míček švihem nahoru) je na Roland Garros obrovskou výhodou. Forehand s vrchní rotací na Roland Garros pomáhá například i Stanu Wawrinkovi.

✅Výdrž: Pokud jsou údery přesnější a rychlost je nižší, výměny trvají déle a k jejich zvládnutí je třeba mnohem větší fyzické kondice a síly. Nadal patří mezi hráče s největší výdrží.

✅Kluzký povrch: Antuka patří mezi nejkluzčí tenisové povrchy. Hráči, kteří dokážou udržet rovnováhu a snadno měnit směr, se hře na antuce umí lépe přizpůsobit.

✅Pohyb: Hráči, kteří se míček nesnaží vracet přímo na svého soupeře, ale umísťují ho z jedné strany na druhou, dělají svému soupeři potíže, i když ztratí bod.

Po výčtu těchto bodů asi už chápete, proč je Rafael Nadal na antukových turnajích tak dominantní. Ve všech těchto bodech má jasnou výhodu. K tomu si přidejte jedinečnou osobnost a rozsáhlé zkušenosti. Španělský hráč na antuce zapsal několik fantastických rekordů. Na Roland Garrros se mu podařilo vyhrát už 13 grandslamových titulů a také zaznamenal nejdelší výherní sérii v zápasech na antukových hřištích v historii tenisu (81). Vzhledem k těmto skutečnostem je aktuálně považován za největšího favorita na výhru Roland Garros, a vzhledem k tomu sázkovky na jeho výhru obvykle vypisují velmi nízké kurzy. Pokud je Nadal zdravý a fit, na antuce těžko hledá přemožitele.

Tipy a triky pro sázení na Roland Garros

  Styl hry „servis a volej“ není pro antukový povrch vhodný. Vybírejte si hráče jako je Rafael Nadal, tedy s rychlým pohybem po kurtu, případně jako je Dominic Thiem, tedy s nezdolnou výdrží. Skvělí hráči jako je Roger Federer na antuce nemají extra výhodu, kterou jim na jiných površích dává právě servis a volej.

  Vzhledem k tomu, že skvělý servis má na Roland Garros jenom malou výhodu, jsou breaky mnohem častější. V posledních pěti letech bylo na Roland Garros v průměru 6,2 breaků na zápas, zatímco na ostatních Grand Slamech (Australian Open, Wimbledon a US Open) to bylo pouze 4,7 breaků na utkání.

  Únava může být během tohoto turnaje klíčová. Dávejte si pozor, abyste nevsadili na hráče, který má za sebou několik pětisetových zápasů. Preferujte favority s čistými výhrami 3-0.

  Předešlé výsledky a zkušenosti ze sázení na tenis ukazují, že ženská část turnaje je mnohem nepředvídatelnější. Vzhledem k tomu stojí za to zvážit sázky na outsidery.

  Většina hráčů (mužů i žen) je na turnaji schopná uhrát na svého soupeře alespoň jeden set. Výsledek 3-0 je na Roland Garros vzácnější než na zbylých Grand Slamech. Nezapomeňte proto sázet na výsledek 3-1 na sety v zápasech s velkými outsidery a nebo na sázky +2,5 setu v asijském handicapu.

  Dokud se turnaje bude účastnit Rafael Nadal a dokud bude zdravý, bude patřit mezi jednoho z největších favoritů. Kromě něj samozřejmě existují i další černí koně, například Novak Djokovič, či Dominik Thiem.

  Ženská část turnaje nemívá žádnou velkou favoritku. Samozřejmě Simona Halepová či Serena Williamsová budou vždycky patřit minimálně do širšího okruhu favoritů, nicméně jediný antukový Grand Slam roku nahrává spíše překvapení. To znamená, že před turnajem se vyplatí sázet na celkové vítězství hráčky s kurzem vyšším než 5,00.

Kde sázet na Roland Garros?

Jednu z nejširších kurzových nabídek na turnaj Roland Garros mají sázkové kanceláře Tipsport (respektive Chance). Tyto sázkové kanceláře máme rádi také z toho důvodu, že mají vůbec největší vůli vůči ziskovým sázkařům. Pro nové hráče mají Tipsport a Chance přichystaný bonus 150, respektive 200 korun pouze za registraci, takže pokud chcete vyzkoušet bez rizika tipy z tohoto článku, neváhejte si tyto bonusy vyzvednout!

chance-banner-na-sirku-uzky

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách