19. 5. 2021
11 min. čtení

Co je cash out? Tipy a strategie pro předčasný výběr

Cash out patří mezi největší novinky, které nám přinesla novodobá historie kurzového sázení. Jedná se o poměrně šikovný nástroj, který dává sázkařům možnost reagovat na vývoj zápasů tak, aby nepřišli o své peníze, pokud se jejich tiket dostane do svízelné situace.

Ovšem pozor! Ačkoliv je cash out obecně prezentovaný jako všespásné řešení, tak jednoznačné to s ním není. Naopak. V tomto článku si vysvětlíme, co to vlastně cash out je. A dále vám prozradíme několik tipů, triků a strategií, které vás naučí s touto funkcí zacházet správně.

Co je cash out?

Cash out vám dává možnost nechat si vyplatit vsazený tiket před jeho vyhodnocením. Jedná se tedy o takovou pojistku v případě, že se pro vás zápas nevyvíjí dobře. Případně že se k vám před zápasem dostala informace, která váš pohled na zápas, respektive sázku významně změní (například zranění, změna taktiky, počasí atd.). Cash out se někdy označuje také jako „předčasné vyplacení tiketu“.

Jak funguje cash out?

Sázkové kanceláře, které nabízejí možnost cash outu, zobrazují v náhledu vsazených tiketů políčko „cash out“. Pokud je políčko aktivní, sázkař na něj může kliknout. Tím dojde k předčasnému vyplacení tiketu za předem daných podmínek. Peníze z tiketu jsou okamžitě převedeny na hráčský účet. Stejně jako se to děje po vyhodnocení tiketu běžným způsobem.

Jak se vypočítává výplata u cash outu?

Částka, jakou vám sázková kancelář při předčasném výběru peněz nabídne, je vypočítávána ze součinu kurzů již vyhodnocených sázkových příležitostí a samozřejmě také ze součinu aktuálně nabízených kurzů sázkové kanceláře u doposud nevyhodnocených sázek.

Vzhledem k tomu je zřejmé, že pokud cash out budete chtít využít v případech, kdy se vašemu tiketu moc dobře nevede (a kdy jednomu z tipů na tiketu hrozí krach), nabízená cena za vykoupení tiketu bude výrazně nižší, než možná výhra uvedená na tiketu. Pokud byste ovšem peníze chtěli vybrat ve chvíli, kdy se tiketu naopak daří (protože si chcete pojistit výhru), může vám sázkovka nabídnout o něco vyšší cenu. To je sice velice nepravděpodobné, ale teoreticky se to stát může. Vše záleží opravdu jen na výšce aktuálního kurzu vypsaného na ještě nevyhodnocené sázkové příležitosti na tiketu.

Podmínky cash outu

Cash out má pochopitelně několik podmínek. Tou vůbec nejdůležitější je možnost vybrat výhru pouze v případě, že na tiketu máte dvě sázkové příležitosti, z nichž jedna je již vyhodnocená. S touto podmínkou přišel poslední loterijní zákon a týká se pouze sázkařů v České republice. Slovenští sázkaři mohou vybírat i tikety obsahující pouze jednu sázkovou příležitost, což je mnohem příjemnější.

Abyste mohli tzv. „cash outovat“, tedy vybrat tiket před jeho vyhodnocením klasickým způsobem, musí sázková kancelář na všechny doposud nevyhodnocené sázkové příležitosti na tiketu nabízet kurzy (ať už live nebo prematch) v tu danou chvíli, tedy v době vybrání tiketu.

Toto je velmi důležitá podmínka. Právě na základě aktuálně nabízených kurzů totiž sázková kancelář automaticky vypočítává celkový kurz (a tedy také celkovou výhru) při předčasném výběru peněz. Pokud kurz v nabídce sázkovky chybí, nelze vypočítat cenu pro předčasné vyplacení, a tedy nelze předčasně vyplatit.

A nakonec, že cash out můžete provést pochopitelně pouze před dokončením posledního zápasu na tiketu.

Kde můžete cash outovat?

Možnost předčasného výběru peněz můžete využít pouze v sázkových kancelářích Tipsport, Chance a Fortuna. Ostatní české sázkové kanceláře tuto možnost nenabízejí. Ovšem co není, může brzy být – cash out je totiž velice oblíbený.

Dále je třeba zdůraznit, že z podstaty věci (pro výplatu je nutné přihlásit se do online sázkové kanceláře) je cash out nabízený pouze v online sázkových kancelářích, nikoliv v kamenných sázkovkách.

Návod na předčasné vyplacení tiketu

Cash out lze provést velice snadno. Po přihlášení na svůj sázkařský účet přejdete do sekce „vsazené tikety“, kde vyberete tiket, který chcete vyplatit. Pokud tiket splňuje veškeré podmínky pro cash out, najdete u něj tlačítko „předčasně vyplatit“. Kousek nad tímto tlačítkem pak najdete aktuálně nabízenou výhru při předčasném vyplacení tiketu.

Pokud s cenou souhlasíte, kliknete na tlačítko „předčasně vyplatit“ (viz obrázek 2). Na následující obrazovce pak potvrdíte svůj výběr kliknutím na tlačítko „okamžitě vyplatit“. Peníze z tiketu vám budou k vašemu hráčskému účtu připsány obvykle ihned.

Výhody

 • Můžete zachránit alespoň pár korun z nevydařeného tiketu v případě, že se některému z týmů nevede, nebo že se vyskytly nenadálé okolnosti, které šance na jeho výhru významně snížily
 • Peníze na účtu přistanou obvykle hned
 • Dobře přístupný, snadno se s ním pracuje
 • Lze využívat i při sázení z mobilu

Nevýhody

 • Nelze využívat u tiketů podaných v kamenných sázkovkách
 • Na cash outu má sázková kancelář přiraženou vyšší marži (poplatek), tzn. že cash out je často nevýhodný (a je tedy lepší tzv. „risknout“, jak zápas dopadne, než tiket vybrat)
 • V České republice je cash out omezený pouze na tikety, které již mají jednu sázkovou příležitost vyhodnocenou, což výrazně snižuje jeho uplatnění v různých strategiích sázení

Tipy a triky pro práci s předčasným vyplacením tiketu

 • Buďte rychlí – pokud předčasné vyplacení tiketu chcete využít po uveřejnění nenadálé informace (například zranění klíčového hráče týmu, na který jste vsadili), potom záleží na každé vteřině. Čím dříve dokážete tiket vybrat, tím spíše sázková kancelář na danou novinku ještě nestihla zareagovat, a tím spíše vám nabídne stále ještě přijatelnou výplatu.
 • Buďte uvážliví – jak už jsme zmínili, předčasné vyplacení tiketu nemusí být výhodné a neměli byste ho používat pokaždé, kdy vaše sázka začne prohrávat. Pokud váš tým dostane nečekaný gól v prvních dvou minutách zápasu, ještě to neznamená, že skutečně prohraje. Samozřejmě, pokud máte ze sázky špatný pocit, klidně si tiket vyberte. Ovšem nejednejte přitom impulzivně a než potvrdíte možnost předčasného výběru, nejprve všechno pečlivě zvažte.
 • Nevytvářejte tikety s tím, že je „když tak v průběhu vyberete“ – na cash outu má sázková kancelář nasazenou poměrně vysokou marži (poplatek) a tak je předčasné vyplacení často dost nevýhodné. Proto když sestavujete tikety, nespoléhejte se na cash out. Nevytvářejte nekonečné plachty, které v průběhu následujících dnů budete zase zbrkle vybírat. Raději dejte přednost kratším tiketům, případně pouze jednoduchým sázkám či dvojtipům. V dlouhodobém horizontu se vám to vyplatí (více tiketů vám vyjde bez cash outu, tedy bez strhnutí poplatku sázkovce).
 • Vyhlédněte si příhodnou chvíli – tohle se týká typicky předčasného výběru tiketu při live sázení. Pokud máte vsazeno na under a v první minutě zápasu padne gól, kurz na under se výrazně zvýší, protože under bude mnohem méně pravděpodobný, než před začátkem utkání. To je pochopitelné. Nicméně protože všichni, kteří se ocitli ve stejné situaci, jako jste vy, začnou hromadně cash outovat, kurz se často propadne mnohem níže, než by ve skutečnosti měl. Vzhledem k tomu se po obdrženém gólu často vyplatí počkat pár minut, než se kurz dostane zpět na odpovídající cenu, tedy až zase klesne. Tím se částka pro předčasný výběr zase o něco zvýší a celková výplata tak bude o něco vyšší. Toto nemusí fungovat vždy, ale především ve fotbale a hokeji k takové situaci dochází poměrně často.

Strategie sázení s cash outem

Na možnosti předčasného vyplacení peněz vzniklo několik zajímavých strategií sázení. Bohužel většina těchto strategií počítá s možností předčasné výplaty i u tiketu obsahujícího pouze jednu sázkovou příležitost. V zahraničních sázkových kancelářích je tato možnost běžně nabízena (nabízí jí dokonce i na Slovensku), v českých sázkovkách však máme smůlu. Přesto vám jednu zdařilou strategii sázení s cash outem představíme. Čistě jenom proto, abyste pochopili, co takový cash out použitý ve správné chvíli dovede.

 Cash out strategie sázení na over v průběhu zápasu

V rámci této strategie si vybereme zápas s vysokým počtem očekávaných gólů (například over 3,5 gólu, či over 4,5 gólu). Tento zápas musí být zároveň nabízený v Live sekci naší sázkové kanceláře.

Vyčkáme na začátek zápasu. Jdeme do sekce Live, kde si vsadíme na over (například over 2,5 gólu, over 3,5 gólu). Sledujeme zápas a čekáme, až padne gól.

Jakmile padne kýžený gól (v utkání s velkým počtem očekávaných gólů by se to mělo stát velice rychle), najedeme na tiket a dáme možnost „předčasně vyplatit“. V této situaci totiž bude částka pro vyplacení o něco málo vyšší, než původní výhra.

Tipsport cashout

Každá sázková kancelář má pochopitelně pro předčasný výběr peněz své vlastní podmínky. Tipsport cashout (respektive Chance cashout, protože tyto dvě sázkové kanceláře jsou v podstatě totožné) se řídí podmínkami uvedenými na této stránce sázkové kanceláře. V případě nesrovnalostí ohledně Tipsport cashoutu můžete taktéž kontaktovat zákaznickou podporu.

Fortuna cashout

Fortuna cashout se řídí podle oficiálních pravidel uveřejněných na této stránce. Stejně jako v případě Tipsportu, respektive Chance platí, že pokud máte ohledně Fortuna cashoutu jakékoliv další otázky či nesrovnalosti, pro více informací můžete kontaktovat zákaznickou podporu.

Cash out – závěrečné shrnutí

Cash out je velice příjemná funkce (podobně jako například Tipsport Extratip), která pokud je využívána s chladnou hlavou a rozumem, může být velice užitečná. Na druhou stranu, většina sázkařů ji využívá až příliš často. Před každým dalším cash outem se proto ujistěte, že daná situace je skutečně tak bezvýchodná, jak se vám nyní zdá.

Někdy se totiž stane, že i tým, který prohrává o dva góly, nakonec vyhraje. A není nic horšího, než si nechat vyplatit pár korun, abyste na konci zápasu zjistili, že vám utekla výhra v hodnotě několika milionů.

chance-banner-na-sirku-uzky

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách