30. 1. 2021
19 min. čtení

Skrill | internetová peněženka, která nemá konkurenci

Skrill je jednou z nejrozšířenějších internetových peněženek. Na trh vstoupila v roce 2001, tehdy ještě jako internetová peněženka Moneybookers. K přejmenování na nynější „Skrill“ došlo v roce 2015, po přechodu společnosti do rukou Paysafe Group. Z pohledu běžných uživatelů se ovšem za celou dobu fungování společnosti prakticky nic nezměnilo, stále se jedná o jednu z nejlepších internetových peněženek na trhu.

Co je Skrill?

Skrill je internetová peněženka. Jako taková plní funkci jakéhosi nárazníku mezi vámi a online sázkovými kanceláři. Skrill drží v bezpečí všechny vaše citlivé údaje – peníze z banky posíláte do internetové peněženky a teprve až poté do online sázkovky. Díky tomu odpadá riziko, že by se k vašim platebním údajům dostal někdo nepovolaný.

Peníze ze sázkovky ten samý den

Jestliže internetovou peněženkou platíte nebo vybíráte v sázkových kancelářích, je třeba uvést i další nesporné výhody. V první řadě se jedná o rychlost, se kterou jsou vklady a výběry peněz zpracovávány. Vklad peněz z internetové peněženky na sázkařský účet proběhne v podstatě okamžitě, během jediné vteřiny. Na výběr peněz skrze tuto platební metodu si sázkovky sice vyhrazují mnohem více času (viz herní plán každé sázkovky, obvykle se jedná o 1-3 dny), ovšem z mé zkušenosti vyplývá, že peníze na účtu máte maximálně za dvě až tři hodiny (ve všední dny).

Skrill účet

Abyste mohli využívat služeb této internetové peněženky, musíte mít založený Skrill účet. K možnosti založit si účet se dostanete kliknutím na fialové tlačítko „register“ v pravém horním rohu úvodní stránky, nebo přímo z naší stránky.

Pro založení účtu potřebujete vložit pouze nejnutnější údaje, tj. celé vaše jméno, e-mailovou adresu a samozřejmě také přihlašovací heslo. Jakmile vložíte všechny požadované údaje, vše potvrdíte kliknutím na fialové tlačítko „Register“, které najdete hned pod registračním formulářem. Posledním krokem bude potvrzení vašeho e-mailu, kdy musíte kliknout na odkaz, který vám přijde do e-mailové schránky.

Dvoufázové ověřování zvýší vaše bezpečí

Při prvním přihlášení na svůj účet budete pravděpodobně vyzváni k nastavení dvoufázového ověřování, či PINu. Z osobních zkušeností doporučuji spíše nastavení PINu, protože je to rychlejší a podle mě také spolehlivější. S dvoufázovým ověřováním jsem svého času měla problémy (během přihlášení nastávaly různé technické chyby, takže přihlášení trvalo většinou zbytečně dlouho), ale je docela možné, že společnost od té doby v tomto ohledu pokročila.

Dokončení registrace je lepší provést s předstihem

Dokud váš obrat na účtu nepřesáhne cca 20 tisíc korun, není třeba doplňovat další údaje jako je adresa trvalého bydliště atd. Ovšem jakmile tento limit přesáhnete, budete k doplnění údajů vyzváni. Ba co víc, všechny vložené údaje budete muset potvrdit. Společnost vám v tomto případě odešle dopis s kontrolním kódem na vámi zadanou adresu a vy tento kód musíte vložit na stránku. Velmi nepříjemné přitom je, že dokud účet neverifikujete, nemůžete z něj vybírat peníze. Proto doporučujeme, abyste svůj účet verifikovali co nejdříve – vyhnete se tak možným nepříjemnostem.

Úrovně účtů na Skrill

V rámci internetové peněženky Skrill můžete disponovat třemi typy účtů, a to Skriller, True Skriller a VIP Skriller. Samozřejmě platí, že čím vyšší úroveň účtu máte, tím větší výhody vám peněženka poskytne.

Základní úroveň je Skriller a slouží spíše pro příležitostné uživatele této peněženky. Pochopitelně můžete využívat základní funkce peněženky Skrill a sbírat věrnostní body. Na další výhody už ale nedosáhnete.

Další úrovní je True Skriller, díky kterému budete navíc získávat mimořádné věrnostní body a rovněž vám bude účtován nižší poplatek za převody v rámci Skrill peněženky. Nutno podotknout, že mimořádné věrnostní body jsou ještě ve fázi vývoje, nicméně už nyní na tuto možnost tvůrci peněženky lákají. A jak se stát True Skrillerem? Stačí si jen stáhnout aplikaci Skrill do mobilního telefonu a přihlásit se. V uživatelském rozhraní pak budete muset provést způsobilý vklad, přičemž jako způsobilý vklad se počítá jakýkoli vklad, kromě paysafecard a paysafecash. Následně už zbývá pouze ověření totožnosti a to je vše. Úroveň True Skriller tak slouží spíše k ověření uživatelů, za které vám peněženka poskytne drobné výhody a přívětivější užívání.

Úrovně v rámci VIP Skrill

Poslední úrovní je VIP Skriller a jak už název napovídá, zde budete mít k dispozici největší množství výhod. Tato úroveň slouží spíše každodenním uživatelům, kteří vyhledávají nadstandardní služby. Kromě nižších poplatku vám také peněženka navýší limity při vašich transakcí. Pokud se něco semele, můžete využít nepřetržitou online podporu, jež funguje v angličtině. Bude vám také přidělen osobní správce. A konečně se také VIP Skrilleři mohou zúčastnit jedinečných událostí, jako jsou sportovní klání, festivaly a další.

A jak úrovně VIP Skriller dosáhnout? Je nutné peněženku intenzivně používat, jelikož se do ní dostanete při určitém obratu. Pokud protočíte minimálně 15 tisíc eur za čtvrtletí, máte v rámci VIP Skriller úroveň Silver, při obratu 45 tisíc eur se pak dostáváte do úrovni Gold a pokud zobchodujete minimálně 90 tisíc eur za čtvrtletí, máte nejvyšší úroveň Diamond.

Typy účtů se od sebe mírně liší. Například v Silveru vám ještě nenáleží osobní správce účtu, k tomu dostanete navíc jeden účet ve více měnách (u Goldu to jsou dva takové účty navíc a u Diamondu tři účty navíc). A pochopitelně i zde platí jednoduchá rovnice – čím vyšší úroveň, tím nižší poplatky u převodů v rámci Skrill.

Skrill karta

Jakmile svůj účet verifikujete, otevřou se vám další možnosti používání této internetové peněženky, jako například možnost zřízení platební karty. Skrill karta vyjde na 10 eur ročně (cca 250 korun) a můžete s ní platit prakticky na všech místech, kde berou platební karty. Problém nastává pouze v případě, že byste kromě klasické platby za zboží nebo služby chtěli provést také cashback. Karta tuto možnost nepodporuje a terminál u obchodníka se tváří, jako byste na kartě neměli dostatek peněz (toto vím z vlastní zkušenosti).

Platby u obchodníků zdarma

Platby kartou u obchodníků online, či v kamenných obchodech jsou zcela zdarma. Platíte pouze za směnu peněz (3,99%) a za použití bankomatu (1,75% z obratu).

Vedle klasické karty si můžete zažádat také o virtuální kartu, která se velmi hodí v případě, že často nakupujete na internetu a to i u nevěrohodných obchodníků. Na každou virtuální kartu si totiž můžete nastavit své limity pro výběry, každou virtuální kartu navíc můžete kdykoliv zrušit a založit si novou. Založení první virtuální karty je zdarma, za zřízení každé další virtuální Skrill karty zaplatíte poplatek 2,5 eur (cca 65 korun).

Skrill poplatky

Skrill nedávno aktualizoval podmínky, díky čemuž jsme se zbavili některých nepříjemných poplatků. Kromě plateb kartou u obchodníků můžete v současné chvíli zdarma posílat peníze z internetové peněženky na bankovní účet.

Zdarma je také přijímání peněz při převodu mezi Skrill účty. Posílání peněz mezi účty je již zpoplatněno a to podle toho, kdy jste si účet založili, a také podle toho, zdali a jakým způsobem jste peníze na svůj účet vložili.

Běžné Skrill poplatky činí 1,45% z objemu peněz (minimální poplatek činí 0,50 eur, ovšem pokud jste na účet ještě nevkládali, nebo jste přitom používali některé platební metody, může se poplatek vyšplhat až na 4,99%, u prvních poplatků pak dokonce až na 20% (a minimálně 20 eur). Tyto Skrill poplatky jsou jednorázové. Přehled aktuálních poplatků najdete na oficiálních stránkách společnosti a to v českém jazyce.

Skrill free money

Skrill poměrně často vyhlašuje akce, v rámci kterých můžete získat peníze za svou aktivitu. Za zmínku stojí měsíční soutěž o 1000 euro, přičemž pro vstup do této soutěže se stačí pouze přihlásit. A co víc, pokud budete se Skrillem aktivní, může se vám to vyplatit. Peněženka vám totiž dá za každou provedenou způsobilou transakci jeden vstup navíc. Díky této soutěži si tak můžete přijít na velice zajímavé peníze.

Skrill bonus

Kromě této soutěže také Skrill vypisuje různé bonusy. Prakticky bez námahy můžete získat deset dolarů, a to když provedete se Skrillem transakci v minimální výši 10 dolarů. Poté musíte napsat kód “SKRILL10”, aby se vám bonusová částka přičetla do peněženky. Tato nabídka je však jednorázová a dle informací na webových stránkách také časově omezená.

Na webových stránkách pak Skrill uvádí seznam obchodníků, u kterých můžete získat a uplatnit tento bonus v hodnotě 10 dolarů. Ve výčtu je například Bet 365, Betway, Epic Games, High 5 Casino, MPL, Pokerstars nebo SweepSlots.

Moneybookers Skrill

Kdo služby této internetové peněženky používá dlouho (například i více než 10 let jako já), potom tuto internetovou peněženku zná ještě pod původním označením Moneybookers. Označení „Moneybookers Skrill“ je tedy zavádějící, ovšem mezi uživateli stále velmi hledaný. Skrill proto s touto možností počítá, takže na stránky této společnosti se dostanete i při zadání původní adresy moneyboookers.com.

Skrill Paysafecard

Na svůj Skrill účet můžete poslat peníze skrze banku, kreditní nebo debetní kartu a nakonec také skrze Paysafecard, díky čemuž svou online bezpečnost udržíte na maximu. Za vklad prostřednictvím Paysafecard si Skrill účtuje 5% z vkládaných peněz, za vklad prostřednictvím Paysafecash je pak účtováno 2,5% z částky.

Vklad prostřednictvím Paysafecard je velice snadný a nezabere ani mnoho času. V rozhraní Skrillu stačí kliknout na Vklad a poté vybrat sekci paysafecard. Následně si určíte, jakou částku chcete do peněženky vložit, případně i vyberete měnu. Následně se vám na obrazovce promítne shrnutí transakce, přičemž budete přesměrováni do rozhraní paysafecard, kde dokončíte celou transakci. Peníze se pak do peněženky připíší okamžitě.

Paysafecard je předplacená karta, kterou můžete koupit u obchodníka podobně jako kredit pro dobití SIM karty. Obchodník vám po zaplacení vydá poukázku určenou na předem daný obnos. Tato poukázka/lístek obsahuje 16místný kód, který je třeba vložit na domovské stránce. Možnost vložit na Skrill Paysafecard kód najdete po přihlášení na Skrill účet v záložce „Vklady“.

Skrill vs Neteller / Skrill vs Paypal

Internetová peněženka Skrill má dva hlavní konkurenty a to Neteller a Paypal. Obě tyto internetové peněženky lze podobně jako Skrill založit zdarma, obě pak přinášejí plus minus stejné nebo hodně podobné podmínky při převodu či platbě peněz (včetně stejných poplatků). Internetové peněženky Neteller a Paypal jsou ovšem orientovány hlavně na americký trh. S tím jsou spojeny některé nabídky, nebo třeba možnosti zákaznické podpory. Zatímco u Skrill již můžete problémy řešit v českém jazyce, Neteller a Paypal to stále neumožňuje. To jasně ukazuje, kdo na evropském trhu dominuje.

Převod mezi Skrill a Paypal

Vzhledem k tomu, že obě internetové peněženky fungují na jiném mechanismu, nelze je mezi sebou přímo propojit a převádět mezi nimi peníze. Pokud nutně budete potřebovat převést mezi Skrillem a Paypalem peníze, musíte to udělat přes bankovní účet nebo přes třetí stranu.

Nejjednodušší možnost je odeslat peníze z jedné peněženky na bankovní účet a z tohoto účtu pak nabít druhou peněženku. K tomu budete muset mít obě peněženky propojené s vaším bankovním účtem. Pokud ale takový mezikrok nechcete udělat, existují společnosti/aplikace, které celý převod udělají za vás. Můžete využít třeba Wise nebo Changebuz. Pokud ale můžete, rozhodně doporučujeme tento převod udělat s výše zmíněným mezikrokem v podobě bankovního účtu.

Převod mezi Skrill peněženkami

Skrill umožňuje i převod mezi peněženkami. Jediné, co k provedení transakce potřebujete znát, je emailová adresa osoby, které budete peníze převádět. Takhle jednoduché to je.

Pro uskutečnění “Skrill to Skrill” transakce vyberte tuto možnost v nabídce transakcí ve vašem rozhraní. Následně vepište email příjemce, případně příjemce můžete vybrat z nabízeného seznamu, pokud jste již s ním uskutečnili nějakou transakci. Posléze zadejte částku, kterou chcete poslat. Myslete i na transakční poplatek, ten by se vám měl v rozhraní také zobrazit. Pokud na účtu nebudete mít dostatek peněz, Skrill transakci neprovede, nabídne vám však tuto transakci učinit pomocí kreditní karty. Na závěr zkontrolujte shrnutí a vše potvrďte PIN kódem.

Pokud příjemce není registrovaný ve Skrillu, automaticky mu na vámi zadanou adresu dorazí mail s pozvánkou. Jakmile se příjemce zaregistruje, peníze se mu připíší na účet. Pokud ale tuto registraci neučiní v průběhu 14 dnů, Skrill transakci automaticky stornuje a peníze se vám vrátí na váš účet.

Zvlášť důkladně zkontrolujte zadávaný mail. Pokud v něm uděláte překlep nebo uvedete nesprávnou adresu, hrozí, že se peníze odešlou špatné osobě.

Mezinárodní převod

Internetová peněženka Skrill byla vytvořena pro mezinárodní převody, a tak se podmínky snaží co nejvíce usnadnit. Nejvíce vás jistě potěší informace, že pokud pomocí Skrillu budete chtít poslat peníze na zahraniční účet, nebudete se muset zaobírat jakýmikoli poplatky.

Nejenže je tento převod “levný”, je také i rychlý. Skrill máte k dispozici v podstatě nonstop, a tak vám nikterak neprodlouží dobu převodu. Pokud tedy nepočítáme dobu vaší práce, řeč je jen čistě o zpracovávání platby. A konečně je Skrill také flexibilní. Při zadávání transakce si můžete vybrat z více než 40 měn.

Co se týče konverzi měn, té se samozřejmě nevyhneme. Pro vás se ale nic nemění díky nulovým poplatkům. Při převodu měny používá Skrill aktuální kurz, ten si můžete snadno zkontrolovat v převodníku měn, jenž je dostupný v rozhraní ve Skrillu. Jinak se pro vás nic jiného nemění, transakce probíhá obdobně, jako tuzemský převod u Skrillu.

Skrill: Jak požádat o platbu

Podobně jako ve vaší bance, i ve Skrillu můžete zažádat o platbu. Můžete to udělat v sekci “Převod” a posléze vyplněním příslušné částky. Pokud budete chtít, můžete i pro druhou stranu přidat zprávu. Následně vám Skrill vygeneruje unikátní odkaz, který stačí jen zkopírovat a poslat osobě, která vám m zaplatit vepsanou částku. Jakmile druhá strana klikne na odkaz, bude přesměrována na prostředí Skrill, kde bude moci jednoduše dokončit transakci – tak, jak to bývá u běžných bankovních účtů.

Skrill a kryptoměny

Skrill se snaží prezentovat jako moderní peněženka, a tak není divu, že se snaží jít s dobou a zaměřuje se také na kryptoměny. Pokud byste si rádi nějakou kryptoměnu pořídili, se Skrillem to můžete udělat velice snadno.

Nákup kryptoměny

Nejprve je nutné vložit prostředky do své peněženky. Jak jsme uvedli výše, můžete to udělat snadno například prostřednictvím bankovního účtu. Jakmile máte v peněžence nějaký zůstatek, přejděte ve svém účtu do sekce “Kryptoměna” a zde z nabídky zvolte, jakou kryptoměnu chcete koupit. Po dokončení váš zůstatek bude okamžitě převeden. Jakmile přijde čas, kryptoměnu můžete ve stejném prostředí obdobně prodat a přepsat si peníze na svůj běžný účet.

Ve Skrillu si můžete vybrat z nabídky 40 různých kryptoměn. Jakmile si nějakou z nich pořídíte, určitě budete chtít průběžně sledovat vývoj její hodnoty. To můžete dělat rovněž v prostředí Skrillu, kde máte zobrazený podrobný graf vývoje hodnoty každé kryptoměny a pochopitelně i její aktuální hodnotu. Jedna z rozšířených funkcí je i ta, že vás Skrill automaticky upozorní při vámi určeném pohybu kryptoměny. Neprošvihnete tak neočekávanou změnu hodnoty vaší oblíbené kryptoměny.

Převod kryptoměny

Aby toho nebylo málo, internetová peněženka také dovoluje převody kryptoměn. Můžete tak svou kryptoměnu poslat na jinou Skrill peněženku. Za zmínku stojí také možnost výběr peněz z běžného Skrill účtu na jinou externí kryptoměnovou peněženku.

Opačně to ale prozatím nefunguje. Skrill nedovoluje nabití účtu z prostředků na externích kryptoměnových peněženkách. Kryptoměny také prozatím nemůžete vybírat přímo na externí kryptoměnovou peněženku, vždy musíte výběr provést na váš klasický účet. Kryptoměnou v tuto chvíli ani nezaplatíte v online obchodech, to Skrill zatím zakazuje.

Skrill recenze

Tuto internetovou peněženku používají miliony lidí po celém světě, to znamená, že na internetu najdete početné Skrill recenze. Většina hodnocení této internetové peněženky je pozitivní, Skrill je totiž věrohodnou společností s dlouholetou tradicí. Recenze najdete i na nejznámějším hodnotícím serveru Trustpilot, kde si tato společnost vydobyla nadstandardně vysoké hodnocení 4,3 hvězdičky z 5 (tj. excelentní výsledek podle zdejší metriky), Skrill Money Transfer (tj. převod peněz) potom dokonce 4,7 hvězdiček z 5. Toto hodnocení navíc bylo generováno z více než 6,5 tisíc recenzí, což už má svoji váhu.

Skrill recenze se původně měla objevit také na našich stránkách, ovšem rozhodli jsme se zůstat pouze u tohoto úvodního článku. Recenzí této internetové peněženky je všude hodně a my vlastně nevíme, co víc bychom měli hodnotit. Faktem je, že Skrill je v tom, co dělá, vůbec nejlepší, proto pokud hledáte alternativu pro své platby na internetu, tuto peněženku vám vřele doporučujeme. Pro více informací můžete navštívit třeba již zmiňovaný server Trustpilot.

Využijte i vy všech výhod internetové peněženky Skrill a přidejte se k milionům spokojených zákazníků! Používejte svou internetovou peněženku co nejvíce a generujte tak věrnostní body, které pak můžete směnit za skutečné peníze!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách