20. 10. 2020
11 min. čtení

Strategie sázení | jak ji vytvořit?

Když už jsme probrali, co je to vlastně strategie sázení, odkud pochází strategie sázení a jaké jsou její výhody, je na čase probrat několik funkčních kroků. Tyto kroky vám pomohou vytvořit si vlastní strategii sázení. Jak jsme zmínili, strategie sázení má mnoho podob. Jaká kritéria chcete použít, záleží pouze na vás.

Vzhledem k tomu jsou níže uvedené tipy spíše obecné. Jejich cílem je, aby vás posunuly správným směrem. Nakonec je jen na vás projít statistiky a hledat důležité faktory a trendy, které jsou podle vás důležité k výběru výherních tipů.

Rozhodněte se, na jaký sport chcete sázet

Prvním krokem k vývoji efektivní strategie sázení logicky bývá rozhodnutí, na jaký sport chcete sázet. Doporučujeme vám, abyste se zpočátku drželi pouze jednoho sportu, alespoň dokud nebudete mít dostatek zkušeností a času, abyste se mohli věnovat dalším sportovním odvětvím. Vývoj výherní strategie sázení stojí spoustu času a úsilí takže se nevyplatí tříštit svou pozornost mezi více sportů.

Doporučujeme vám vybrat si sport, kterému nejvíc rozumíte. I když se to zdá jako samozřejmost, překvapilo by vás, kolik lidí si vybere sport, ve kterém by chtěli být dobří nebo který se v daném období zrovna hraje. Pokud chcete dosáhnout zisku, měli byste si vybrat to, v čem jste nejlepší.

Jakmile do tohoto sportu proniknete, můžete si rozšířit obzory a expandovat do dalších sportovních odvětví. K vytvoření správné sázkové strategie vám mohou pomoci naše články s radami jak sázet na fotbal, jak sázet na hokej, jak sázet na tenis, jak sázet na MMA, jak sázet na biatlonjak sázet na Dota 2.

Začněte zkoumat statistiky a faktory, které považujete za důležité

Vaše první a poslední zastávka při vytváření strategie sázení by měla být statistika. Při výběru vítěze zápasu začněte vytvořením seznamu věcí, které jsou podle vás důležité. K jednotlivým statistikám pak můžete přiřadit hodnocení jejich důležitosti. V našem článku „Svatý grál ziskového sportovního sázení je hodnota kurzu, tzv. value“ (který si před vývojem své strategie sázení prostě musíte přečíst) zjistíte, že každému z faktorů můžete přiřadit dokonce rovnou procenta důležitosti.

Následně můžete jednoduchým matematickým propočtem dostat pravděpodobnost dané sázkové příležitosti (výhra jednoho z týmů, over/under atd.). Opravdu naléhavě vás prosím, abyste si tuto příručku přečetli a obzvlášť pozorní byli hlavně při čtení části „Výpočet předpokládaných skutečných pravděpodobností“. Nebudete zklamaní.

Při výběru statistik byste se měli ujistit o dvou základních věcech.

  • Zaprvé – ujistěte se, že váš zdroj uveřejňuje všechny statistiky dostatečně rychle.
  • Zadruhé – ujistěte se, že váš zdroj je spolehlivý, tzn. že uveřejňuje přesná čísla. Snaha o vytvoření fungující strategie sázení se špatnými statistikami je to nejhorší, co vás může potkat.

Také nezapomínejte na to myslet tzv. „out of the box“. Jinými slovy řečeno, buďte kreativní. Používejte všechny statistiky, které vám přijdou důležité. Vůbec se neohlížejte na to, co si pomyslí ostatní. Nesnažte se k ničemu nutit. Ale rozšiřujte si obzory a blíže prozkoumávejte statistiky. To je pro sázení naprosto v pořádku.

Vytvořte si kontrolní seznam nebo vzorec

Jakmile začnete hledat důležitá kritéria, měli byste je začleňovat do kontrolního seznamu nebo vzorce. Dále budete muset přijít na to, jaká kritéria se k sobě hodí a jaká nikoliv. Možná přijdete na to, že budete muset vyzkoušet několik různých kontrolních seznamů. To je v pořádku. Testováním odhalíte strategie, které nefungují, a budete je moci zahodit.

Pokud vytváříte matematický vzorec, každé položce přiřaďte vlastní důležitost (jak bylo popsáno výše). Jestliže si nejste jisti procenty, nic se neděje. Můžete vytvořit několik různých vzorců a pak je otestovat. Jak se vypořádat s testovací fází si povíme o pár řádků níže.

Najděte zápasy, které splňují vaše kritéria, a začněte testovat

Jakmile máte připravený seznam kritérií, je na čase najít zápasy, které mu odpovídají a začít sledovat, jestli je vaše strategie dobrá. Existují dva způsoby, jak toho dosáhnout. Ani jeden z nich není vyloženě správný či špatný, takže je jen na vás, který si vyberete.

Můžete si vytvořit tabulku a sledovat své „sázky“ bez toho, že byste skutečně vsadili. Jedná se o skvělý systém, ale pouze v případě, že dokážete rozlišit mezi sázkou, kterou byste skutečně učinili, a sázkou, kterou byste ve skutečnosti radši vynechali. Zápis sázky do tabulky je mnohem snazší, než když musíte vsadit doopravdy.

Pokud vámi vytvořená strategie není výherní, díky testu v tabulce nepřijdete o žádné peníze. Umožní vám to také vyzkoušet více strategií sázení najednou, aniž byste riskovali příliš mnoho peněz. Nevýhodou je, že pokud je vaše strategie sázení výherní, nevyděláte během testu žádné peníze. Mnoho lidí si stěžuje také na to, že je tento způsob testování vyloženě nudí. I když při sázení by se mělo jednat o zisk, nikoliv o zábavu, docela to chápeme.

Druhá metoda testování

Proto vám rádi prozradíme i druhou metodu testování. Jedná se o sázení s menšími částkami. To vám pomůže zjistit, zdali máte srdce na to podat všechny sázky vybrané vaší novou strategií sázení. Když jsou ve hře peníze, dá vám to také možnost vyhrát nějaké peníze, samozřejmě pouze v případě, že je systém výherní. A nakonec dostanete i zábavnou přidanou hodnotu.

Pokud máte více strategií, které byste chtěli zkoušet najednou, doporučujeme vám využít oba výše zmíněné způsoby, případně sázet za menší částky, které vždy odlišíte. Například na strategii A budete sázet vždy 11 korun, na strategii B vždy 22 korun, na strategii C vždy 33 korun atd. Zpětně pak sázky k jednotlivým strategiím v pohodě přiřadíte. Samozřejmě přitom platí, že na ty nejnadějnější strategie sázení byste měli sázet největší částky. Na ty horší strategie sázení pak stačí pouze tabulka.

Pečlivě sledujte své výsledky

Nejdůležitějším krokem celého vývoje strategie sázení je sledování výsledků. Ano, musíte sledovat, které sázky vyhráváte a které prohráváte, ale obecně toho musíte sledovat mnohem, mnohem víc. Musíte mít přehled o tom, jak zápasy probíhají a jaké vstupy byste podle toho měli změnit. Může to být obtížné, ale věnujte se tomu. Jedná se o nejdůležitější krok procesu.

Pokud vaše strategie nefunguje, musíte zjistit, proč nefunguje a co je třeba změnit. I když vaše strategie bude vyhrávat, měli byste sledovat, co funguje a co by se dalo vylepšit. Prostě jde o to neustále na své strategii pracovat, dokud nebude dokonalá (což nejspíš nebude nikdy).

Pozor! Pro testování je třeba použít dostatečně velký vzorek tipů. Budete-li analyzovat příliš malý vzorek tipů, může dojít ke zkreslení výsledku. Jen proto, že jste první testovací týden prohráli, nemůžete svoji strategii sázení hodit do koše. K ověření strategie bude potřeba stovky, v některých případech dokonce i tisíce tipů. Čím více tipů bude obsahovat váš test, tím přesnější budou jeho výsledky.

Vylepšete svoji strategii sázení a pokračujte ve vývoji

Jak jsme se zmínili výše, svoji strategii sázení byste měli dále vylepšovat a vyvíjet. Neočekávejte, že se vám hned napoprvé podaří trefit do černého (pokud ano, gratulujeme vám). Buďte realističtí. Než vytvoříte svoji první výherní strategii sázení, bude vás to stát hodně času i úsilí.

Tvorbou první strategie sázení vaše práce v podstatě začíná. Pokračovat byste měli analýzou každé položky na vašem seznamu (ve vašem vzorci). Dále potom vyhodnocením jeho přínosu a kompatibility s ostatními vstupy. Tyto položky pak můžete nahradit vhodnějšími vstupními daty nebo je úplně vynechat. Obecně platí, že pokud vaše strategie není kompletně k ničemu, nemusíte ji smést celou ze stolu, i přestože nefunguje. Někdy stačí dvě tři drobné úpravy a hned máte mnohem lepší výsledky.

Při sledování výsledků a provádění změn byste měli být trpěliví. Změny byste neměli provádět na základě malého vzorku tipů, teprve až větší vzorek ukáže, zdali jste se skutečně mýlili. A nakonec, pokud provedete změnu, nezapomeňte testovací proces resetovat, tzn. do výsledků nové strategie sázení nemůžete zahrnout výsledky, kterých bylo dosaženo v předešlém testovacím cyklu.

Když najdete výherní strategii, radujte se!

Jakmile narazíte na výherní strategii sázení je na čase zakřičet aleluja a začít vydělávat peníze! Držte se své strategie sázení a začněte obírat sázkovky. Přitom si uvědomte, že i ty nejlepší strategie sázení mají své dobré a špatné období. Proto nezapomínejte na dobrou správu bankrollu.

Také nezapomeňte dále sledovat výsledky. Tím, že jste našli výherní strategii sázení, vaše práce ani náhodou nekončí. Musíte se i nadále starat o životaschopnost této strategie a neustále hledat způsoby, jak ji vylepšit.

Sport se vyvíjí a mění, což znamená, že se musí vyvíjet i vaše strategie sázení. Zlepšujte se. Nebo budete svědky toho, jak váš zdroj peněz zaniká.

Závěr

Strategie sázení jsou skvělým prostředkem k automatizaci sázení a mohou vám poskytnout možnost pěkného výdělku bez toho, že byste se topili v emocích. Vývoj vlastní strategie sázení má svoje výhody, ale vyžaduje hodně tvrdé práce, výzkumu a odborných znalostí. Na vývoj vlastní strategie sázení se zaměřte v případě, že jste připraveni posunout své sázení na vyšší úroveň.

Nechcete se zdržovat tvorbou vlastní strategie sázení, nebo pro vás ještě neuzrál ten správný čas? Inspirujte se našimi výherními tipy na sázení.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách