13. 1. 2021
5 min. čtení

Tip na hokej | Arizona Coyotes vs San Jose Sharks (15.1.)

Na začátku sezóny se mi vždycky špatně hodnotí a navíc tato sezóna je značně atypická, každopádně v zápase Arizona Coyotes vs San Jose Sharks věřím, že se mohu opřít i o data z minulé sezóny.

Poslední sezonu a půl Arizonu sleduji velice důkladně. A musím říct, že to co se Coyotes povedlo vybudovat je zcela úctyhodné. Tým, který má jeden z nejmenších rozpočtů v celé NHL, za tu dobu dospěl z mladých talentů v černého koně soutěže. Samozřejmě, hodně pomohl příchod zkušeného útočníka Phila Kessela, který převzal roli lídra kabiny, ovšem hlavním motorem Arizony Coyotes je mládí a nadšení podložené talentem. Nebudu zastírat, že tahle systematická práce založená na průbojných mladých hokejistech  je mi velmi sympatická. San Jose Sharks jsou přitom přesný opak.

Sharks v horizontu posledních dvou let udělali několik chyb na přestupovém trhu (podle mého mínění), když nejprve přivedli Erika Karlssona z Ottawy a potom pustili Joe Pavelskiho do Dallasu. Karlssona brali s vidinou okamžitého úspěchu (zisku Stanley Cupu), což se jim nepovedlo. Teď tento hráč zabírá ohromné místo pod platovým stropem a vzhledem k délce smlouvy (podepisoval tuším na 8 let) a potenciálu, že se bude ještě zlepšovat (v jeho 30 letech je šance na zlepšení mizivá), je prakticky neobchodovatelný.

Odchod Pavelskiho, který u SJS nedostal tolik peněz, kolik si představoval (i kvůli výše zmiňovanému příchodu), znamenal okamžitý odliv hromady bodů a také ztrátu tichého lídra kabiny. Díru po Pavelskim se v San Jose snažili zalepit Marleauem. Ten sice přinesl alespoň nějakou autoritu a také pár potřebných bodů, ovšem takový ten TOP scorer tomuhle týmu prostě chybí. Tomáš Hertl je daleko za očekáváním, i kvůli častým zraněním. Evader Kane dobrý, ale ne skvělý. Nade všemi ční Burns, ale to už je dědek. A pak samozřejmě Karlsson, ofensivně laděný obránce. I s ním ovšem Sharks loni byli naprosto marní – patřili k týmům, které dostávali nejvíce gólů a nejméně jich dávali.

Jako hlavní nedostatek San Jose Sharks vidím dvojici brankářů. Je otázka, jak se chytí Devan Dubnyk, který v jednu dobu (cca dva tři roky nazpět) zářil v Minnesotě, ale já mu moc kreditu nedávám. V minulé sezóně jeho úspěšnost klesla pod 90%, což bylo samozřejmě i dílem přestárlého týmu Wild, ale nepopiratelně i dílem jeho práce. Zkrátka nechytal nic moc. Samozřejmě, prostředí Sharks mu může vyhovovat, ale já bych na to nevsadil. I když brankáři v NHL stárnou pomaleji, tak Dubnykovi je 34 let a až na jednu sezónu nikdy nepatřil mezi TOP brankáře(myslím smetánku, která skvěle chytá i ve 40 letech. Proč by měl zrovna teď začít zářit? Dvojkou je potom Martin Jones a to je jasný podprůměr.

Samozřejmě, když se podíváte na soupisku Sharks, tak to není zase tak hrozné. Ale tady to je podle mě naprosto ukázkový případ toho, když vám nefunguje chemie. Tihle hráči loni patřili k týmům s nemenším počtem očekávaných gólů. Měli velice slabou mentalitu, takže spoustu utkání prohráli, i když zápas měli dobře rozehraný. A celkově to bylo o ničem. Některé ty zápasy mě vyloženě bolely.

Arizona Coyotes vs San Jose Sharks – na co vsadit?

Říká se “nová sezóna, nový začátek”, ale já tomu v tomto případě moc nevěřím. Sharks s vidinou okamžitého úspěchu udělali několik špatných přestupů a je dost možné, že kvůli tomu budou ještě několik let trpět. Během pauzy San Jose nepřivedlo nikoho vyloženě výrazného. Trhá mi srdce, když vidím, jak se mí oblíbení hráči (Hertl, Šimek) takhle trápí, ale co nadělám. Mohu jedině doufat, že se na začátku sezóny ukážou v lepším světle a já budu nucen změnit názor. Do té doby však sázím proti. Tip se vyplatí do hodnoty 1,75.

arizona-coyotes-vs-san-jose-sharks-tiket

Můj tip: Výhra domácích do rozhodnutí (kurz 1,81 – Tipsport)

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách