13. 1. 2021
2 min. čtení

Tip na tenis: Tamara Curovic – Andreea Prisacariu

ITF ženy Antalya, antuka, vítěz zápasu Tamara Curovic, kurz 2,05 (sazkabet)

Ve druhém kole turnaje ITF s dotací 15 000 USD hraného na antuce v turecké Antalyi se utkají Tamara Curovic ze Srbska (WTA 563) a Andreea Prisacariu z Rumunska (WTA 673).

Tamara Curovic

Tamara Curovic je 26letá tenistka, která to ve své kariéře zatím nejvýš dotáhla na 394. místo žebříčku WTA. Jde o hráčku, která se účastní především podobně dotovaných turnajů. Nejvíce toho má odehráno právě na antuce. Z posledních desíti účastí na antukových “patnáctitisícovkách” přitom šestkrát došla alespoň do semifinále. V Antalyi už hrála minulý týden a přes Kimmelmann (WTA 1137), Nagy (WTA 836), Arcidiacono (WTA 699), Shapatavu (WTA 385) a Zantedeschi (WTA 728) si došla pro titul. V prvním kole tohoto turnaje si bez problémů poradila s domácí Atay (WTA -).

Andreea Prisacariu

Andreea Prisacariu je 20letá tenistka, která je aktuálné na svém žebříčkovém maximu, kterým je 673. místo žebříčku WTA. Stejně jako její soupeřka hraje i ona hlavně nejmenší turnaje ITF, a také toho má nejvíce odehráno na antuce. V polovině roku 2019 v tuniské Tabarce vyhrála dva antukové turnaje ITF v řadě, od té doby ale ani jednou nehrála semifinále. Po koronavirové pauze ze sedmi turnajů pouze dvakrát postoupila do čtvrtfinále a ze zajímavějších skalpů tam má snad jen výhry proti Fosse Huergo (WTA 765), která ovšem hrála první turnaj po dvou měsících, a Sakellaridi (WTA 766). V úvodním zápase tohoto turnaje si v tiebreaku třetí sady poradila s Ruppert (WTA 1256), stejnou hráčku přitom Curovic v říjnu na tvrdém povrchu porazila ve dvou setech.

Závěr

Nevýhodu tohoto tipu vidím zejména v možné únavě Curovic, která tu minulý týden brala titul. Celková kvalita i forma by ale měly být spíše na její straně a na výhru srbské tenistky bych nevypsal vyšší kurz než 1,80.

 

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách