8. 2. 2021
3 min. čtení

Tip na tenis: Ilya Ivashka – Roman Safiullin (9.2.)

Australian Open, tvrdý povrch, 1.kolo, vítěz zápasu Ivashka, kurz 2,05 (Tipsport)

V prvním kole grandslamového Australian Open hraného na tvrdém povrchu se utkají Bělorus Ilya Ivashka (ATP 110) a Rus Roman Safiullin (ATP 182).

Ilya Ivashka

Ilya Ivashka je 26letý tenista s maximem na 80. místě žebříčku ATP. Jde o hráče, který preferuje rychlejší povrchy. V loňském roce vyhrál dva challengery, a to až v úplném závěru sezóny. Nejprve triumfoval na tvrdém povrchu v Istanbulu, poté v hale v Ortisei. Kromě toho se z kvalifikace dostal do druhého kola halového turnaje ATP v Petrohradu, kde překvapivě zdolal Mannarina (ATP 35). Na Australian Open loni prošel kvalifikací a v prvním kole sehrál vyrovnaný zápas s Andersonem (ATP 82). V letošní sezóně půjde pro Ivashku o první zápas.

Roman Safiullin

Roman Safiullin je 23letý tenista, který byl prozatím nejlépe na 170. místě žebříčku ATP. Podobně jako Ivashka, i on preferuje rychlejší povrchy. V loňské sezóně vyhrál jeden challenger, a to v hale v Cherbourgu. Po koronavirové pauze ovšem na žádném turnaji nepřešel čtvrtfinále. Stejně jako Ivashka se Safiullin dostal do druhého kola turnaje ATP v Petrohradu. Výrazně mu k tomu ale dopomohl snadnější los pro první kolo v podobě Gomeze (ATP 164), který do hlavní soutěže proklouzl jako lucky loser. Letošní sezónu Safiullin začal kvalifikací na Australian Open, kde si postupně poradil s Ottem (ATP 142), Kruegerem (ATP 192) a Lestiennem (ATP 221). V přípravném turnaji před prvním grandslamem pak v prvním kole nestačil na Stakhovskyho (ATP 201).

Závěr

Nevýhodou tipu je určitě fakt, že pro Ivashku půjde o první zápas v letošní sezóně. Loni ale na Australian Open hrál velmi dobře a solidní formu měl i v závěru loňské sezóny. Safiullin má za sebou podařenou kvalifikaci na Australian Open, ale nepotkal tam vyloženě silné soupeře. V generálce na Australian Open navíc prohrál se Stakhovskym, což není úplně povzbudivý výsledek. Z mého pohledu je Ivashka kvalitnějším tenistou a nemyslím si, že by měl být v tomto zápase v roli outsidera. Férový kurz odhaduji spíše někde kolem 1,70.

Vsaď si, než příležitost vyprší. Třeba u Tipsportu:

 

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách