19. 10. 2020
4 min. čtení

Turnaj mistrů 2020 (ATP Finals) – kde sledovat, zajímavosti a tipy na sázení

Jelikož Turnaj mistryň 2020, který se měl konat na začátku listopadu v čínském Šen-Čenu, byl kvůli koronavirové nákaze odvolán, jediným vrcholem tenisového ročníku letos bude Turnaj mistrů 2020 (ATP Finals). Turnaj mistrů se odehraje v dříve plánovaném termínu od 15. do 22. listopadu a to v londýnské O2 aréně.

Turnaj mistrů 2020 jako obvykle nabídne zápolení 8 nejlepších (nejvýše postavených) hráčů světového žebříčku a 8 nejlepších mužských párů ve čtyřhře. Ti si to nejprve rozdají ve dvou skupinách o 4 hráčích (resp. 4 dvojicích), dva nejlepší z každé skupiny dále postoupí do klasického pavouka, kde bude hrát systémem nejlepší hráč ze skupiny A s druhým nejlepším hráčem ze skupiny B a naopak.

Turnaj mistrů 2020 – kdo se zúčastní?

Kompletní soupiska pro tento turnaj zatím není známa. Účast zatím mají jistou Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem, Stefanos Tsitsipas, Daniil Medveděv a Alexander Zverev. Roger Federer se stále zotavuje z operace kolene a svou účast musel odmítnout.

O poslední dvě místa si to rozdají Andrey Rublev, Diego Sebastian Schwartzman a Matteo Berrettini.

Turnaj mistrů 2020 – program

Jelikož ještě nejsou známi všichni účastníci, program pro Turnaj mistrů 2020 ještě není kompletní. Ovšem mělo by se hrát v obvyklém formátu, tj. 2 zápasy denně, jeden se začátkem po 15 hodině, druhý se začátkem po 21 hodině (loni se začínalo v 15:10 a 21:10). Semifinálové zápasy se odehrají v sobotu od 15:40 a od 21:10, finálového zápasu bychom se pak měli dočkat v neděli 22. listopadu od 19:15 hodin.

Turnaj mistrů 2020 – na co sázet

Protože na Turnaji mistrů 2020 se setkají ti nejlepší hráči na světě a protože se na něj bude upírat veškerá tenisová veřejnost, nevěříme, že by tento turnaj mohl přinést velkou spoustu sázkových příležitostí (možnosti value betů).

Jelikož se hraje na tvrdém povrchu, největším favoritem je jako obvykle Novak Djokovič, který je maximálně motivovaný, protože byl z předchozího turnaje na tvrdém povrchu diskvalifikovaný (US Open 2020) a protože ve finále na antukovém French Open dostal nakládačku od Rafy Nadala.

Na druhou stranu většina tenisových turnajů přichystá nějaké pěkné překvapení, některého hráče, který je v nadpřirozené formě, takže je docela možné, že nás ještě někdo překvapí. Důležité je sledovat vývoj a přizpůsobit se aktuálnímu vývoji.

Více tipů na sázení najdete v samostatné rubrice.

Turnaj mistrů 2020 – kde sledovat

Nepříznivá koronavirová situace s největší pravděpodobností nedovolí vpuštění diváků do arény, nemá tedy cenu shánět letenky a vstupenky. Jedinou možností bude sledování v televizi či na streamech. Naštěstí pro nás existuje spousta možností, kde tento turnaj půjde sledovat v HD kvalitě a zdarma.

Jako první je třeba zmínit televizní kanál Digi Sport 3, přístup k němu však nemá mnoho lidí (Digi Sport 3 lze sledovat pouze na kabelovce), takže je třeba poohlédnout se po alternativách.

Kromě klasické možnosti sledování zápasů na streamech českých sázkovek Fortuna a Tipsport je k dispozici ještě další možnost – zahraniční streamovací stránky. My nejraději používáme www.vipleague.lc, sportstream.tv, streamhunter.net, streamshunters.com, existuje však mnohem více alternativ.

Turnaj mistrů 2020 – zajímavosti

Turnaj mistrů se v roce 2020 bude naposledy konat v britském Londýně (v tamní O2 Aréně). Od příštího roku se přesune do haly Pala Alpitour v italském Turíně. Toto město má tento turnaj podepsaný zatím do roku 2025.

Turnaj mistrů se koná od roku 1970. Nejvíce titulů v něm získal Roger Federer (6), Ivan Lendl (5), Pete Sampras (5) a Novak Djokovič (5). Nejvíce titulů v řadě pak získal Novak Djokovič (4). Stalo se tak mezi lety 2012-2015.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách