strategie-sazeni-uvod
19. 10. 2020
9 min. čtení

Úvod do strategie sázení

„Mám strategii, se kterou dokážu porazit sázkovku.“ Tohle už jste pravděpodobně sami někde slyšeli – mohl ji pronést kamarád ve sport baru nebo se tou bláznivou strategií chlubil někdo úplně cizí ve vaší sázkové kanceláři, to už je vlastně jedno. O čem to mluvili? Opravdu našli způsob, jak přelstít sázkovku? A co to vůbec je strategie sázení? Na všechny tyto otázky si odpovíme v následujícím textu.

V tomto článku vás provedeme základními informacemi o tom, co je to strategie sázení a proč by vás používání strategie sázení mohlo zajímat.

Co je to strategie sázení?

Jedná se o sbírku opakovaných postupů nebo pravidel, podle kterých sázkař vybírá výherní tipy. Ale dost už definicí, pojďme se radši podívat na konkrétní příklady.

Jestliže jste se rozhodli sázet na všechny domácí outsidery, kteří jsou vyčísleni handicapem +7,5 a vyšším (za předpokladu rovnoměrného kurzu na handicap domácího týmu +7,5 bodů), používáte strategii sázení. Pokud jste se rozhodli vsadit na výhru debutantů ve svém prvním zápase v UFC, používáte strategii sázení. Jestliže jste se rozhodli sázet na všechny domácí NHL týmy, které za sebou mají alespoň dvě po sobě jdoucí výhry, a které mají doma úspěšnost více než 55%, potom opět používáte strategii sázení.

V zásadě by se dalo říci, že strategie sázení je každý soubor parametrů, podle kterých vybíráte svůj tip (tip na vítěze, na počet gólů, na střelce atd.). Strategie sázení mohou být poměrně jednoduché jako v prvních dvou uvedených případech, ale také mohou být ještě složitější, než třetí uvedený příklad.

Strategii sázení může tvořit libovolné množství parametrů. Kromě toho neexistuje žádné omezení, jaké tyto parametry mohou být. Strategie sázení mohou zahrnovat věci jako minulé výhry/prohry, statistiky týmů, statistiky zápasů, statistiky hráčů, povětrnostní podmínky, vliv domácích zápasů nebo vliv play-off, místo konání zápasů nebo cokoliv dalšího, co tvůrce strategie sázení považuje za důležité.

Jak poznáme strategii sázení?

Strategie sázení může mít podobu souboru pravidel, podle nichž vybíráme sportovní tipy, nebo matematického vzorce, podle něhož vypočítáme správné kurzy / handicapy atd.

  • Soubor pravidel – vypadá podobně jako příklady, které jsme vám dali výše. Pokud zápas splní všechny stanovené požadavky, vsadíte.
  • Matematický vzorec – na konci tohoto vzorce, respektive jeho výpočtu bude stát pravděpodobnost, se kterou určitá událost (například výhra domácího týmu) nastane. Tuto pravděpodobnost poté porovnáte s kurzy, které vám nabídne vaše sázková kancelář, a pokud najdete hodnotu (kurz vyšší, než jaký by měl být), vsadíte viz. článek Value bet – svatý grál sázení.

Strategie sázení nakonec může být také množství peněz, které na zápas vsadíme. Pokud se tip jeví jako velká příležitost, strategie může určit větší sázku a naopak.

Kde se vzaly strategie sázení?

Další otázkou je, odkud strategie sázení pocházejí? Vytvářejí je buď profesionální sportovní sázkaři či další sázkaři jako jste vy. Pokud si myslíte, že takové strategie najdete běžně na internetu, šeredně se pletete. Proč? Kdyby všichni sázkaři začali sázet stejným způsobem, hodnota sázkové strategie by se rozplynula. Sázkové kanceláře by rychle opravily kurzy a příležitost k výdělku by byla ten tam.

Proto každý, kdo přijde s výherní strategií sázení, si ji nechává pro sebe. Maximálně občas prodá nějaké tipy (nebo je ve výjimečných případech poskytne zdarma), ale určitě se vám nepochlubí se samotnou strategií sázení. Přemýšlejte o tom jako o KFC. Rádi vám prodají smažená křidélka, ale rozhodně vám nedají svůj recept na jejich přípravu.

Jak asi sami tušíte, vybudovat výherní strategii sázení není snadné. Pokud by to bylo snadné, sportovní sázení by nemělo žádný smysl. Každý by totiž porážel sázkovky dokud by do jedné nezkrachovaly. Pokud byste nepatřili mezi nejrychlejší sázkaře na světě, bylo by téměř nemožné najít hodnotnou sázkovou příležitost. A nakonec i sázkové kanceláře by se přizpůsobily, vytvořily svojí bezchybnou strategii sázení a přinesly naprosto přesné kurzy.

Výhody strategií sázení – proč je používat?

Než se dostaneme k návodu, jak vytvořit svoji vlastní strategii sázení, pravděpodobně budete chtít vědět, proč byste vlastně do vytváření měli investovat svůj čas. Měli byste se do toho vrhnout? Vyplatí se vám to? Abychom na tyto otázky mohli odpovědět, musíme si přiblížit některé výhody strategií sázení.

Najděte vítěze a budete se topit v penězích

Pokud dokážete vytvořit výherní strategii sázení, bude to, jako byste sestrojili tiskárnu na peníze. Správná strategie sázení je totiž nastavená tak, že je zisková za jakýchkoliv podmínek. To znamená, že jakmile dokážete vytvořit vítěznou strategii, můžete začít sázet a vydělávat velké peníze.

Profesionální sázkaři své strategie sázení sice neustále vylepšují a snaží se o to, aby byly co nejefektivnější a nejvýdělečnější. Nicméně i pokud do strategie sázení už nebudete investovat žádný další čas, pravděpodobně vám nějaký ten pátek bude fungovat naprosto bez problémů.

Strategie sázení vás zbaví emocí

Když má vaše strategie sázení základy ve statistikách, budete odolnější vůči emocím (hlavně těm negativním emocím). Emoce vás mohou přemoci pouze v případě, že jste nedisciplinovaní a svojí strategie sázení se odmítáte držet. Pokud však máte problémy se sebeovládáním, pravděpodobně byste se neměli k sázkové kanceláři přiblížit až do doby, než své chování dostanete pod kontrolu.

Vůbec největší důvod selhání nových i některých zkušených sázkařů bývá fakt, že do své mysli vpouští názory z médií, názory nekvalifikovaných lidí či vlastní emoční reakce, které zastíní jejich vlastní úsudek a přimějí je k chybě. Pokud máte neprůstřelnou sázkovou strategii, nic takového se vám nestane.

Strategie sázení vás přinutí pracovat se statistikami

Jak zjistíte v následujícím článku, úspěšné strategie sportovního sázení jsou do jisté míry postavené na statistikách. Pokud chcete vydělat, tipy nemůžete vybírat na základě intuice. Potřebujete používat jasně definovanou strategii sázení, která je založená na přesných statistikách. Tudíž pokud budete chtít vyvinout výherní strategii sázení, budete se muset ponořit do statistik sportů a lig, na které chcete sázet.

Už jen díky tomu se z vás stane mnohem vzdělanější sportovní sázkař. Pomůže vám to najít trendy, vzorce a další faktory, o kterých se vám ani nezdálo. Až budete vytvářet svojí strategii sázení, využijte všechny tyhle znalosti, a budete slavit větší úspěchy. „Intuitivní“ sázkaři nechtějí ztrácet čas s procházením statistik. Těžko říct, zdali je to kvůli jejich nevědomosti (hlouposti), aroganci nebo lenivosti. Jisté je jenom to, že bez ohledu na příčiny to k úspěchu nepovede.

Čím více budete daný sport znát a čím více o něm budete mít informací, tím lepší budou vaše sázky a tím lepší bude i celá vaše strategie sázení. A i kdybyste strategii nevytvořili, pouhý pokus o její vytvoření vás posune na vyšší level. A to se pravděpodobně kladně projeví na vašich příštích výsledcích.

Strategie sázení vašim sázkám poskytne záchytný bod a strukturu

Už jste někdy v sázení zažili ten pocit, že jste se kompletně ztratili? Nejste si jisti, odkud máte začít zítra, natož pak příští týden? Strategie sázení tyto problémy pomáhají zmírnit, dávají totiž sázení formu a strukturu. Pokud máte výherní strategii, nebo alespoň strategii, kterou testujete, máte každý den záchytný bod. Přesně víte, s jakým sportem začít, na které zápasy se dívat a co přesně hledat.

I kdybyste se o svojí strategii sázení tolik neopírali, stále vám to pomůže rychleji se zorientovat v tom kde zahájit svůj průzkum. Systematická práce není k výhrám ve sportovním sázení nutná, je to však něco, co úspěšné sázkaře spojuje.

V následujícím článku vám poradíme, jak vytvořit svoji vlastní strategii sázení.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách