22. 1. 2021
8 min. čtení

UFC 257 | Poirier vs McGregor II, Sanchez vs Muradov + další analýzy

Nebývalou nadílku MMA zápasů tento týden završí jeden z nejočekávanějších eventů poslední doby. V jeho rámci se totiž dočkáme zápasu Poirier vs McGregor, odvety, na kterou čekáme dlouhých 7 let. Dalším obrovským tahákem pro českého fanouška bude zápas mezi Sanchezem a Muradovem. Komu se povede lépe?

Amir Albazi vs. Zhalgas Zhumagulov

Event otevře kurzově nejvyrovnanější zápas na kartě. Švéd Albazi je velmi komplexní bojovník. Při svém debutu v UFC utáhl na triangl submision specialistu Gordona, což na mě udělalo velký dojem. Kazach Zhumagulov má často velmi těsné zápasy, ať už vyhraje nebo prohraje. I on má solidní zem, ačkoliv je raději v postoji. Posledně sice prohrál s Paivou na body, ale za mě to byla nepochopitelná krádež, protože měl jasně vyhrát. Favorita tu nemám, ale očekávám hezký zápas.

albazi-vs-zumagulov

Nik Lentz vs. Movsar Evloev

Americký veterán Lentz už je za zenitem. Nedávno navíc prodělal operaci očí a nikdo pořádně neví jestli ho to nemůže nějakým způsobem limitovat. No vzhledem k tomu jak špatný matchup tu má, tak to je asi úplně jedno. Rus Evloev je lepší postojář i wrestler, navíc je i lépe silově vybaven. Neporažený Rus by měl dominovat a jedinou šancí Lentze bude jeho silná gilotina. Rus to ovšem nepodcení a vyhraje s přehledem. Kurz bohužel nestojí za nic.

lentz-vs-evloev

Andrew Sanchez vs. Makhmud Muradov

A je to tady! Další zápas domácího borce. Mach bude mít solidní výhodu v postoji. Sanchez má sice polovinu výher na KO, ale podle statistik UFC více ran absorbuje než rozdá což je vždy špatné znamení… Na druhou stranu američan dost snese. Hodně lidí sází, že Mach vyhraje na KO, ale tohle může úplně klidně být i na body. Mach si musí dát největší pozor na Sanchezův wrestling. Američan je v tomto ohledu velice schopným borcem a sám Mach nikdy proti wrestlerovi takovéto úrovně nezápasil. Na druhou stranu Sanchez nemá zrovna sil na rozdávání a z nastoleného tempa později povoluje. Za mě je Mach favorit a jediný kurz, který dává smysl, je jeho výhra na body za 3,50.

sanchez-vs-muradov

Khalil Rountree vs. Marcin Prachnio

Polák Prachnio už 3x za sebou prohrál na KO v 1. kole. To Američan Rountree má z osmi výher 5 KO právě v 1. kole. Rountree si musí dát pozor, aby ho Polák nedostal pod sebe. Polák ovšem není kdovíjaký wrestler a nemyslím si, že se mu to povede. Polák má tragickou obranu v postoji a jeho brada už taky pamatuje lepší časy. Za mě je Rountree obrovský favorit a Poláka by měl seknout ještě v prvním kole na KO.

rountree-jr-vs-prachnio

Tip: Přečtěte si, jak sázet na MMA a začněte tvořit své vlastní MMA analýzy!

Julianna Peña vs. Sara McMann

Zajímavý zápas dvou Američanek. V postoji to bude velmi vyrovnané, ale rozhodovat se tady bude na zemi. Peña poslední dobou nevypadala zrovna dobře a tenhle matchup ji asi taky radost nedělá. Už čtyřicetiletá veteránka McMann je totiž skvělá wrestlerka. Doručí skoro 5 takedownů za 15 minut s výbornou přesností 60%. Peña naproti tomu má velmi chabou obranu proti takedownům, pouhých 28%! Podle mě nás čeká velmi nezáživný duel, ve kterém veteránka McMann vyhraje na kontrolu na body. Kurz 2,5 má hodnotu.

pena-vs-mcmann

Brad Tavares vs. Antônio Carlos Júnior

Američan Tavares by měl být o něco lepším a aktivnějším postojářem. Jeho obrana proti takedownům je sice krásných 77%, ale problémem je, že má velmi málo zápasů proti wrestlerům. Brazilec je solidní wrestler plus na zemi bude mnohem lepší. Zápas rozhodne to jestli se Brazilcovi povede vzít Američana na zem. Statistika je jedna věc, ale realita věc druhá. Já jdu proti proudu. Brazilec to podle mě zvládne a vyhraje na submisi. Kurz 3,70 beru.

tavares-vs-carlos-junior

Arman Tsarukyan vs. Nasrat Haqparast

Na tento duel se velmi těším. V postoji to bude těsné, ale stejně se musím lehce přiklonit na stranu Němce Haqparasta. V tomhle zápase ale zřejmě rozhodne Tsarukyanův lepší wrestling. No každopádně to bude velmi vyrovnaný zápas a Haqparast v kurzu jasného underdoga určitě může překvapit. Arménec pro mě není tak jasný favorit jak to vidí bookmakeři.

tsarukyan-vs-haqparast

Marina Rodriguez vs. Amanda Ribas

Druhý ženský souboj bude bojem brazilek. Marina Rodriguez je velmi kvalitní postojářka, ale její obrana proti takedownům je prakticky nulová. Tato obrovská slabina ji stála už 3 výhry z posledních pěti zápasů. Amanda Ribas má taky solidní postoj, ale měla by jednoduše vzít Rodriguez na zem a vyhrát na body na kontrolu. Důvod proč na tento zápas nevsadím je ten, že Ribas v nedávném rozhovoru řekla, že si chce proti Rodriguez otestovat svůj postoj a to určitě není dobrý nápad…

rodriguez-vs-ribas

Matt Frevola vs. Ottman Azaitar

Maročan Azaitar je velmi nebezpečný postojář. Má 10 KO z 13 výher a stejným výsledkem skončily i jeho oba zápasy v UFC. V postoji bude mít navrch, ale otázkou bude jeho schopnost odmítat Američanovi takedowny. Ta vypadá taky dost slušně a hlavně se mi líbí, že i když ho soupeř vezme na zem, tak na nic nečeká a hned jde nahoru. Frevola chodí často do přestřelek, ale jeho brada není zrovna nejodolnější. Mnohokrát jsem viděl Američana inkasovat knockdown, i když zatím jenom jednou z toho bylo i KO. Maročan má ovšem hrozné bomby a jestli Američana trefí, tak pochybuju že krátce potom nebude následovat i konec zápasu. Maročan má 10 z 12 ukončení v 1. kole a tady to nevidím jinak. Azaitar vyhraje v 1. kole za 3,40.

frevola-vs-azaitar

Jessica Eye vs. Joanne Calderwood

Kurzově naprosto vyrovnaný zápas, ale já mám o favoritce jasno. Skotka Calderwood je mnohem aktivnější postojářka, která jistě víc natrefuje. Američanka Eye tu nemá moc cest k vítězství. V postoji by to pro mě bylo překvapení a jestli někdo doručí takedown, tak to bude Skotka. Ta posledně překvapivě nestačila na Maiu, ale Eye ji na zemi určitě tolik nezavaří a řekl bych, že 1,85 na Calderwood se v kurzové rovině určitě vyplatí.

eye-vs-calderwood

Dan Hooker vs. Michael Chandler

Těžký zápas na sázení. Na první dobrou má Dan Hooker obrovskou výhodu. O 17 cm delší rozpětí paží a tvrdší údery udělají svoje. Navíc Hooker je velmi odolný borec a Chandler na něj v postoji prostě mít nebude. Američan se bude snažit přesunout boj na zem, ale Novozélanďanova obrana proti takedownům je velmi dobrá. Postupem času si Hookrovi tvrdé údery začnou vybírat svoji daň a Chandler není zrovna znám svojí odolností. Za mě vyhraje Hooker bud’ na KO nebo na body, ale raději vsadím jenom na jeho výhru ve slušném kurzu 1,70.

hooker-vs-chandler

Dustin Poirier vs. Conor McGregor II

Skvělý zápas na závěr. Jedná se už o druhý zápas těchto borců, když prvně slavil výhru Ir McGregor na KO. Posledně to byl dost rychlý zápas, ale 7 let už je de facto MMA historie a za tu dobu se leccos změnilo. Očekávám zápas v postoji a oba borci mají skvělý postoj. Ir bude mít lehce navrch hlavně ze začátku. Poirier nám ovšem v posledních pár letech ukázal jak je odolný, když porazil takové postojáře jako: Gaethje, Holloway, Hooker,.. Ir může vyhrát v 1.-2. kole na TKO, ale jestli se mu to nepovede, tak bude mít problém. Poirier má lepší kardio a v druhé polovině zápasu může Conora přestřílet. Conor si musí hlídat i Dustinovi pokusy o takedowny z čehož posledně proti Khabibovi vyfasoval knockdown. Nechápu jak může být Conor takový favorit, když je to právě Dustin kdo se od prvního vzájemného zápasu více zlepšil. No pro mě je lehký favorit McGregor, ale kurz je neuvěřitelně nízký a Poirier na body v kurzu 7,10 vypadá mnohem lákavěji.

poirier-vs-mcgregor

Tiket na hlavní kartu (Poirier vs McGregor):

mcgregor-vs-poirier-tiket

Tiket na prelims (Sanchez vs Muradov):

muradov-vs-sanchez-tiket

Tiket na všechny moje tipy:

ufc-257-tiket

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách