12. 2. 2021
10 min. čtení

UFC 258 Usman vs Burns | analýzy a tipy na sázení

Další UFC pomalu klepe na dveře a tak je na čase podívat se blíže na všechny zápasy včetně hlavního match upu v podaní Usman vs Burns. Minulou várku analýz a tipů na UFC jsem zakončil s nádhernou bilancí 4/1, kdy jsem trefil i obří kurz 5,10! Celkově už máme za sebou pěknou řádku parádních výher včetně trefeného kurz 9,10! Věřím, že tímto způsobem to bude pokračovat i nyní!

Gillian Robertson vs Miranda Maverick

První ženský zápas nabídne hodně akce z obou stran. Kanadská bojovnice Robertson má 7 z 9 výher před limitem a zejména na zemi je velmi nebezpečná. V její prospěch taky hrají zkušenosti a kvalita dosavadních soupeřek, ale Američanka ji sedět nebude. Miranda Maverick ukázala velký progres v postoji a sama je kvalitní graplerkou. I ona má většinu výher před limitem a sama ještě na rozdíl od kanadské bojovnice ukončena nebyla. Obecně vzato by pro mě byla lehkou favoritkou Robertson, ale posledně na rozdíl od Maverick nevypadala moc dobře. Obecně čekám, že zápas nedojde na body a našel tu hned dva zajímavé kurzy. Bezpečnější under -2,5 kola za 2,41 a riskantnější, že zápas skončí na submisi za 3,40.

robertson-vs-maverick

Gabe Green vs Philip Rowe

Zápas Američanů kteří vítězí pouze před limitem bude pořádná přestřelka. Starší Rowe má obrovskou výhodu 20 cm v rozpětí paží. Tady ovšem výčet Rowových výhod končí. Green v postoji umí skvěle zkracovat vzdálenost a rozdává pořádné bomby. Na zemi bych taky favorizoval Greena. Rowe ze zad není schopný nic moc vymyslet. Kardio má Green taky lepší a bude nebezpečnější v pozdější fázi duelu. Rowe má největší šanci ze začátku zápasu, ale těžko tu dokáže prodat své dlouhé ruce a Green je prostě zabiják. Nicméně Rowa určitě nepodceňujme. Nejvýhodnější kurz je, že zápas skončí pod -2,5 kola v kurzu 1,80 a taková nabídka se neodmítá.

green-vs-rowe

Ricky Simón vs Brian Kelleher

Další zápas Američanů přinese souboj stylů. O 6 let mladší Simón je výborný wrestler. V průměru doručí přes 7 takedownů na 15 minut s přesností 53% což jsou ohromující čísla. Většinou vyhrává na body, ale na zemi už nám taky pár submisí ukázal. Kelleherovi by tu určitě mohla pomoci menší klec, protože ta požene oba bojovníky k častějším kontaktům a zkušený Kelleher má za posledních pět let 7 z 8 výher před limitem. Jeho hlavní zbraní je Guillotine choke (škrcení zepředu) a Simón si bude muset dát velký pozor při takedownech. Jestli to zvládne, tak by měl vyhrát na body. Sázkovou příležitost tu bohužel nevidím…

simon-vs-kelleher

Andre Ewell vs Chris Gutierrez

Další americká přestřelka. Zápasí se v domluvené váze která lehce nahrává Gutierrezovi, který by měl vážit trochu více. Ewell má o 21 cm delší rozpětí paží což je obrovská výhoda, ale Gutierrez má skvělou obranu a sám skvěle se vzdáleností pracuje, takže Ewellova výhoda bude jenom minimální. V menším oktagonu navíc nebude mít Ewell takové možnosti jako ve velkém a calf kicky Gutierreze jsou drtivé. Obecně očekávám, že první kolo může být těsné. Od druhého kola už by si měl Gutierrez najít správnou vzdálenost a být lepším z dvojice američanů. Ewell měl kolikrát problémy s fýzou a Gutierrez není typem bojovníka, který by vás nechal vydechnout. Čekám výhru Gutierreze bud’ na body nebo na KO v pozdní fázi zápasu. Gutierrezovu výhru v kurzu 1,65 beru.

ewell-vs-gutierrez

Polyana Viana vs Mallory Martin

Brazilka Viana je světová šampionka v BJJ. Zem má dobrou, ale v MMA má ještě mezery. Američanka Martin je taky dost solidní zemařka, ale navíc k tomu přidá kvalitní wrestling. Viana se až moc spoléhá na své BJJ a klidně se na zem nechá hodit. Martin má ovšem solidní kontrolu a jestli neuvidíme nějakou raritní submisi ze zad, tak by Martin měla vyhrát na body na kontrolu. Kurzy nejsou zajímavé…

viana-vs-martin

Dhiego Lima vs Belal Muhammad

Brazilec má velkou výhodu, že má o 16 cm delší rozpětí paží. Američan Muhammad však rozdá průměrně téměř o 2 údery za minutu více. Američan bude mít v postoji v menším oktagonu výhodu. Brazilec už navíc 4x na KO prohrál. Muhammad by měl mít navrch i v ostatních aspektech boje a pro Brazilce jen těžko hledám cestu k vítězství. Není divu, že Američan je největším favoritem na celé kartě. Kurz 1,19 je ovšem příliš nízký…

muhammad-vs-lima

Rodolfo Vieira vs Anthony Hernandez

V souboji graplerů mám o vítězi jasno. Neporažený Brazilec Vieira dělá své přezdívce “The Black Belt Hunter” opravdovou čest. Ze sedmi zápasů má 6 submisí a jedno KO. Sledovat BJJ na takovém levelu jako je Vieira je opravdový zážitek. Američan Hernandez rozhodně není špatný zemař, když má sám černý pás v BJJ, ale porovnávat jeho zem s tou Vieirovou to snad ani nelze. Brazilec by měl vyhrát před limitem, pravděpodobně na submisi. Kurzy tu za nic nestojí…

vieira-vs-hernandez

Julian Marquez vs Maki Pitolo

Maki Pitolo rozhodně nenaplnil to co od něho UFC čekalo. Po čtyřech zápasech má hned 3 jasné porážky a porazil jenom slabého Byrda. Má skvělé ruce, ale jeho chabá fýza ho neskutečně sráží. V posledním zápase to vypadalo, že v oktagonu ani nechce být. To Marquez je jiný případ. Je to kvalitní postojář, který se ovšem neztratí ani na zemi. Všechny výhry má před limitem a jestli Pitolo nenajde na Marqueze recept ještě v prvním kole, tak od toho druhého by měl Marquez dominovat. Jediný problém je, že se Marquez vrací po více než dvouroční pauze, a proto na něj nevsadím. To, že zápas skončí na KO má zajímavou hodnotu 1,75 a tahle forma sázky se mi zdá výhodná.

pitolo-vs-marquez

Bobby Green vs Jim Miller

Zápas američanů může překvapit. Bobby Green je pro mě aktuálně kvalitnější bojovník. Je to solidní postojář, ale už několikrát předvedl jak si prohrát skoro vyhraný zápas. Má jedno z nejhorších fight IQ v UFC. Veterán Jim Miller už poslední dobou nestačí tempu mladších bojovníků. Na druhou stranu jestli Green zase předvede nějaký zkrat a vezme Millera na zem, tak se mohou stát zajímavé věci. Ovšem to nic nemění na tom, že Green má zápas ve svých rukou. V tomto případě se sázce velkým obloukem vyhnu.

green-vs-miller

Kelvin Gastelum vs Ian Heinisch

Tento zápas těžko predikovat. Obecně vzato věřím, že Gastelum je kvalitnější bojovník a i co se týče stylu měl by na tom být lépe, protože Heinish by ho na zem dostat neměl, ale Gastelum nejen, že prohrál poslední 3 zápasy byt’ se skvělými soupeři, ale v posledních dvou zápasech opravdu nevypadal dobře a jeho momentální forma je velkou neznámou. To Heinisch sice vypadal docela dobře, ale je to pro něho výkonostně obrovský rozdíl proti soupeřům, kterým běžně čelil. V postoji by měl mít Gastelum trochu navrch. Heinisch by musel vzít Gasteluma na zem, ale to mi moc reálné nepřijde. Očekávám těsný zápas na body, ale Gastelum by měl zúročit větší zkušenosti a lepší kardio. Gastelum má bohužel velmi nízký kurz.

gastelum-vs-heinisch

Maycee Barber vs Alexa Grasso

Hlavní předzápas karty bude souboj dvou postojářek. Mladá Američanka Barber rozdává velmi tvrdé rány, ale na druhou stranu Mexičanka Grasso bude zřejmě využívat mezer v obraně Barber a udělí více signifikantních úderů. Zřejmě to bude klasický těsný zápas kde na jedné straně máte poškození a na druhé počet úderů. Tohle bodovým závidět nebudu, ale pořád je šance, že se rozhodne před limitem a tady musím jasně favorizovat Barber. 7 z 8 výher před limitem včetně posledních 4 výher na KO pod UFC to už je něco. Posledně sice prohrála na body s veteránkou Modafferi, ale tam hrálo velkou roli její zranění. V kurzu 2,00 beru Američanku Barber jako lehkou favoritku.

barber-grasso

Kamaru Usman vs Gilbert Burns

Hlavní zápas večera a titulová bitva je tady! Šampion Usman bude obhajovat titul proti rozjetému Burnsovi. V postoji má papírově navrch Usman, který má i výrazně delší rozpětí paží, ale Burns se poslední dobou v postoji dost zlepšil a tady to bude těsné. Kde to těsné nebude je wrestling. Usman je schopný držet na pletivu téměř kohokoliv a nezpomaluje ani v kolech šampionů. Navíc může vzít Burnse na zem. Ano, brazilec je sice skvělý zemař, ale Usmanova kontrola a neustálý tlak nedají Brazilcovi ze zad zřejmě ani žádný pořádný pokus o submisi. Burns je tvrd’ák a před limitem prohrál jenom jednou. Sám Usman není žádný ukončovatel, když v UFC z 11 zápasů dokázal ukončit pouze dva, navíc Covington prohrál na zranění. Burns bude možná nebezpečnější, ale Usman ho vezme do svého světa a Burnse utrápí na pletivu. Bojím se, že se nebude jednat o příliš atraktivní duel, ale Usman si to pohlídá a vyhraje na body. Kurz 2,20 je povinnost.

usman-vs-burns

Doporučuji na zápasy sázet jednotlivě. Tímhle způsobem vydělávám více než nějakými obrovskými tickety 🙂

Good luck a ať se zelená!

Tiket na všechny zápasy:

ufc-258-tiket

Tiket na zápas Usman vs Burns:

usman-vs-burns-tiket

Tip: Přečtěte si, jak sázet na MMA a začněte tvořit své vlastní MMA analýzy!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách