24. 4. 2021
3 min. čtení

UFC 261 | Usman vs Masvidal 2

Těšíte se na noční zápasy UFC? Tak to vám jistě přijde vhod také toto preview! V něm si posvítím na celkem tři zápasy nadcházejícího eventu UFC 261 a přidám také svoje tipy na sázení! Dnes nás čekají dva zápasy z prelims a jeden zápas z hlavní karty. O hlavní zápas se postarají Usman vs Masvidal, ovšem na tento zápas se mi žádný kurz nelíbí.

Danaa Batgerel vs Kevin Natividad

Mongol Batgerel je skvělý a tvrdý postojář. Natividad dlouhodobě předvádí skvělou obranu proti takedownům a solidní defenzivní wrestling, ale jeho postoj je dost zlý. Batgerel bude v postoji dominovat a tady nečekám žádný taktický zápas, ale válku se vším všudy. Natividad vypadal před vstupem do UFC solidně, ale působí to na mě jakoby musel kvůli Usadě vysadit nějaké “doplňky stravy” a teď vypadá mnohem hůř. Batgerel by měl dominovat a měl by stihnout vyhrát na KO. Kurz 3,20 na to beru všema deseti.

batgerel-vs-natividad

Brendan Allen vs Karl Roberson

Allen je výborný zemař a Roberson zase kvalitní postojář. Oba jsou ukončovatelé a čekám, že bodů se tu nedočkáme. Vyhraje ten, který si lépe prosadí svůj styl. Allen je tu za velkého favorita na výhru submisí, ale já to vidím jinak. Reálně 50/50, ale kurzově je to jasné. Roberson má kvalitní obranu proti takedownům a Allen nemá žádný skvělý wrestling, aby Robertsona dostal na zem. Jestli se tam zápas nějakým způsobem dostane, tak Allen zřejmě vyhraje na submisi, ale to kurzový smysl nedává. Navíc Allen je schopný úplně se na svoji strategii vykašlat a jít prostě do přestřelky. Za mě má Roberson velmi výhodný matchup a má dost solidní šanci vyhrát na KO. V kurzu 4,30 si vemte moje prachy.

roberson-vs-allen

Chris Weidman vs Uriah Hall II

Klasika aneb wrestler proti postojářovi. Bývalý champ Weidman už je daleko za svým zenitem. Wrestling už není co býval, ale furt je v něm dost solidní. Jeho největší problém ovšem bude jeho skleněná brada. Hall má v každém úderu pořádný granát a tady mu může stačit trefit jediný úder přesně. Weidman by musel 15 minut být téměř perfektní, aby se všemu ubránil a tomu se mi v této fázi jeho kariéry už nechce věřit. Ještě nedávno bych řekl, že Weidman má o dost lepší fýzu, ale posledně vypadal unavený už ve druhém kole. Hall na KO v kurzu 2,85 vypadá skvěle.

hall-vs-weidman

Tiket se všemi analyzovanými příležitostmi na UFC 261:

Tip: Přečtěte si, jak sázet na MMA a začněte tvořit své vlastní MMA analýzy!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách