10. 12. 2020
4 min. čtení

České Budějovice vs Třinec | výhra hostů, easy money?

V tomto zápase se potkají zcela odlišné týmy. Třinec má 46 bodů ze 17 zápasů a je na 1. místě tabulky, České Budějovice mají 11 bodů z 19 zápasů a je na 14., tedy posledním místě Tipsport Extraligy. Otázka tedy nezní, kdo v duelu České Budějovice vs Třinec vyhraje, jako spíš o kolik gólů to bude.

Týmové novinky České Budějovice

České Budějovice od předešlého zápasu posílil bývalý hráč Třince Martin Adamský. Zkušený útočník během svého debutu musel kousat vysokou prohru 6:1 s Hradcem Králové.

Trenérovi Aleši Totterovi kvůli zranění pravděpodobně nebudou k dispozici M. Holec a M. Indrák. Zbytek týmu je na bitvu připraven.

O post brankářské jedničky se v Českých Budějovicích přetahuje Jiří Patera (úspěšnost zákroků 91,16% a průměr 2,65 gólu na zápas) a Marek Čiliak (úspěšnost zákroků 86,56% a průměr 3,95 gólu na zápas). Zatím není zřejmé, podle jakého klíče se brankáři střídají, nicméně lepší statistiky má Jiří Patera a tak bychom očekávali, že v tomto zápase půjde do hry on.

Nejproduktivnějším hráčem Českých Budějovic je Martin Novák, který dal od začátku nové sezóny 5 gólů.

Právě produktivita je největší bolístkou českobudějovického Motoru, který s průměrem 2,21 vstřelených gólů na zápas patří na 12. místo tabulky produktivity.

České Budějovice jsou zdaleka nejhůře bránícím týmem celé ligy, když v průměru inkasují 3,79 gólu na zápas.

Týmové novinky Třinec

Trenérovi Václavu Varaďovi v zápase s Českými Budějovicemi bude chybět útočník Aron Chmielewski.

O post brankářské jedničky v Třinci bojují Jakub Štěpánek a Josef Kořenář. Josef Kořenář má úspěšnost 89,41% a průměr 2,69 obdrženého gólu na zápas. Jakub Štěpánek má úspěšnost 91,41% a průměr 1,96 obdrženého gólu na zápas. V poslední době trenér Varaďa staví pouze Josefa Kořenáře, a proto předpokládáme, že do tohoto zápasu půjde právě on.

Nejproduktivnějším hráčem Třince je Matěj Stránský, který vstřelil 16 gólů v rámci 17 dosavadních zápasů základní části a má tak slušně nakročeno k tomu, aby překonal rekord svého parťáka z útočné lajny Martina Růžičky, který dal v sezóně 2012/13 40 gólů.

Třinec je nejproduktivnějším týmem celé ligy, v průměru za zápas vstřelí 4,47 gólu. Na takto skvělých číslech má velký podíl také vysoká úspěšnost na přesilových hrách. Třinec promění hned 22,22% přesilovek.

Třinec je na prvním místě Radegast Indexu (počet hitů a zblokovaných střel), což ukazuje na jeho obrovskou obětavost.

Třinec inkasuje v průměru 2,47 gólu na zápas a je tak 5. nejlépe bránícím týmem celé ligy.

Další statistiky najdete na stránkách výsledkového zpravodajství Livesport nebo na webu hokej.cz.

České Budějovice vs Třinec – předpověď

České Budějovice prohrály 5 zápasů v řadě. Doma nedokázaly vyhrát žádný z dosavadních 9 zápasů.

Třinec v 17 zápasech aktuální sezóny prohrál pouze 2x a zaslouženě je tak na prvním místě tabulky. Třinec letos podává naprosto perfektní, konzistentní výkony, proto by pro nás bylo překvapení, kdyby tento zápas nedokázal vyhrát.

Tip na přesný výsledek 1:5.

České Budějovice vs Třinec – na co stázet?

Výhra hostů – kurz 1,50 (Tipsport)

Více než 5.5 gólu – kurz 1,57 (Tipsport)

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách