1. 5. 2021
7 min. čtení

Fortuna storno tiketu | všechny informace pohromadě!

Zavedení storno tiketu sice Fortuně trvalo podstatně déle, než sázkovým kancelářím TipsportChance, ale dočkali jsme se! Fortuna storno tiketu je nyní k dispozici všem sázejícím, pojďme se proto podívat na to, jak funguje a k čemu je dobré!

Co je Fortuna storno tiketu?

Fortuna storno tiketu je nová funkce sázkové kanceláře Fortuna, která sázkařům umožňuje vrátit (neboli stornovat) tiket do předem daného časového limitu. Pakliže tiket stornujete, Fortuna vám vrátí zpět váš vklad, v nezměněné výšce.

Podmínky pro Fortuna storno tiketu

Pro stornování tiketu u Fortuny jsou pochopitelně stanoveny přesně dané podmínky. Tiket lze stornovat pouze do 5 minut od uzavření sázky, samozřejmě s výjimkou tiketů, které již byly rozehrány. Pakliže je nějaký zápas již rozehrán, storno tiketu provést nelze. Z toho vyplývá, že tuto funkci nelze použít ani při live sázení.

V případě storno tiketu na pobočce sázkové kanceláře platí staronové pravidlo, že tiket lze vzít zpět do deseti minut od podání. Samozřejmě i zde je třeba dodržet i druhé zmiňované pravidlo, že žádný ze zápasů na tiketu nemůže být při stornu rozehraný.

Kde najdu možnost stornovat tiket?

Možnost stornovat tiket najdete u každého vsazeného tiketu, který splňuje podmínky pro využití storno tiketu (časový limit, nerozehrané zápasy), a to v podobě ikonky přeškrtnutého dokumentu. Abyste mohli otevřít výpis všech podaných tiketů, musíte být pochopitelně přihlášeni na svůj sázkařský účet. Jinak své tikety neuvidíte.

Storno tiketu je v současné chvíli dostupné v desktopové (počítačové) verzi sázkové kanceláře Fortuna, při první aktualizaci se však dostane také do Fortuna aplikace, díky níž můžete mít storno tiketu (stejně jako celé kurzové sázení) neustále při ruce.

Na co lze použít Fortuna storno tiketu?

Storno tiketu od Fortuny samozřejmě poslouží hlavně při napravování chyb. Určitě i vám se občas stane, že si kvůli zbrklosti, nebo nepozornosti, nebo prostě jenom kvůli nějakému nedopatření na tiket dáte sázkovou příležitost, kterou tam ani mít nechcete. Případně si hned po podání tiketu svůj původní nápad rozmyslíte.

Jaký je rozdíl mezi stornováním tiketu a cashoutem?

Mezi stornem tiketu a cashoutem je velký. Storno tiketu vám umožňuje vzít zpět celý váš tiket a to v nezměněné podobě. I pokud by na takovém tiketu došlo k výrazné změně kurzů, Fortuna vám vrátí zpět původní sázku a to do koruny. Toto však platí pouze do 5 minut od podání tiketu, navíc pouze u nerozehraných zápasů.

Cashout umožňuje vybrat tiket, na němž již byly vyhodnoceny některé sázkové příležitosti. Na tiketu přitom mohou být sázky na právě hrané zápasy. Sázka k vyplacení u cashoutu se přitom vypočítává z právě nabízených (aktuálních) kurzů u dané sázkovky. I pokud je ovšem daný kurz řádově vyšší, než kurz podávaný, většinou se dočkáte toho, že vám sázkovka k vyplacení nabídne o něco nižší sázku. Na cashout přitom neexistuje žádný časový limit kromě toho, že lze provést pouze v případě, že tiket ještě neprohrál, nebo že na něm nebyla vyhodnocena poslední sázková příležitost. Cashout je navíc nabízený pouze v případě, že na všechny sázkové příležitosti na vašem tiketu je u sázkovky právě vypsaný kurz.

Jak použít storno tiketu u Fortuny vám prozradí video návod:

Storno tiketu u Fortuny – závěr

Storno tiketu u Fortuny funguje naprosto stejně, jako storno tiketu u Tipsportu a Chance (viz původní článek). Na storno tiketu obecně není žádná věda a je opravdu dobře, že Fortuna tuto možnost do své nabídky přidala, protože v současné době se jedná spíš o nutný standard než o něco mimořádného.

*aktualizováno 25.8.2021

 

Původní článek:

Storno tiketu je jedna z nejnovějších funkcí nabízených sázkovými kancelářemi. Storno tiketu umožňuje sázkařům zrušit již podanou sázku a to do předem daného limitu, obvykle v délce pěti minut. Díky stornu se můžete zachránit v situacích, kdy jste omylem podali nějakou sázku (například jste zbrkle odklikli nehotový tiket) nebo kdy jste si svou sázku z nějakého důvodu rozmysleli. Storno tiketu je tak aktuálně právem považováno za jednu ze základních funkcí sázkových kanceláří. Fortuna storno tiketu však nenabízí.

Ano, je to tak. Fortuna storno tiketu nenabízí. Pokud chcete mít možnost stornovat již vytvořený tiket, musíte se zaregistrovat do sázkových kanceláří Tipsport nebo Chance. Tipsport storno tiketu a Chance storno tiketu jsou jediné dvě možnosti jak stornovat tiket.

Tipsport storno tiketu

“Modří” jsou průkopníky storna tiketu na českém trhu. Tato sázková kancelář (samozřejmě společně se sesterskou sázkovkou Chance) je zároveň jedinou sázkovou kanceláří, která storno tiketu na českém trhu nabízí. Tipsport storno tiketu najdete po otevření daného tiketu.

Do sázkové kanceláře Tipsport se můžete registrovat s bonusem 500 korun na ruku (tzn. bez nutnosti vkládat peníze).

Chance storno tiketu

Chance storno tiketu funguje přesně tak, jak funguje Tipsport storno tiketu. Stornovat můžete jakýkoliv tiket, ale pouze do pěti minut od jeho podání. Pakliže to nestihnete, tiket je platný a už ho nikdy stornovat nelze. V těchto případech pak musíte využít možnost předčasného vyplacení peněz (cash outu), či funkci jednotlivého uzavření sázkové příležitosti.

Do sázkové kancelář Chance se můžete registrovat s bonusem 200 korun na ruku (tzn. bez nutnosti vkládat peníze).

K čemu slouží storno tiketu?

Pokud jste o storno tiketu ještě neslyšeli (nebo jste ho ještě nikdy nepoužívali), představte si to takhle. Jakmile vytvoříte tiket, o kterém následně zjistíte, že ho vlastně ani podat nechcete, otevřete si tento tiket v prostředí online sázkové kanceláře a stornujete ho.

Storno tiketu má samozřejmě své podmínky, tou nejdůležitější je přitom možnost stornovat tikety maximálně pět minut po jejich podání. V případě, že byste chtěli stornovat tiket, který jste podali před delší dobou, máte smůlu, Takový tiket již stornovat nelze.

Fortuna storno tiketu – závěr

Protože storno tiketu je vysoce praktická záležitost, a protože ji nyní nabízí podstatná část konkurence (Tipsport storno tiketu a Chance storno tiketu), je docela možné, že Fortuna jednoho dne storno tiketu na svých stránkách také zavede. V současné chvíli však nic jako Fortuna storno tiketu neexistuje.

Pakliže by se něco změnilo, tedy pakliže by Fortuna storno tiketu nabídla, dáme vám vědět.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách