3. 4. 2022
9 min. čtení

Jak proměnit Nety na peníze snadno a bezpečně?

Nety, Goldeny či Synot Tip body jsou velmi důležitou komoditou ve sportovním sázení. Jedná se o bonusové peníze, které lze použít k vsazení tiketu namísto klasických peněz. Díky nim tedy sázkaři mohou ušetřit podstatnou část svých vlastních peněz. Ba co více, při chytrém zacházení si mohou zdarma přijít ke klasickým penězům a to bez toho, že by museli riskovat jedinou korunu (a vkládat si peníze na svůj účet). V tomto článku si prozradíme, jak proměnit Nety na peníze a to několika způsoby od zcela snadného a jistého, až po složitější a lehce riskantnější, zato však s možností svůj počáteční bankroll výrazně rozmnožit.

Co jsou to Nety a kde je získat?

Nety (Goldeny a další) jsou bonusové peníze rozdávané sázkovými kancelářemi za registraci či jako odměny za výhry v soutěžích nebo jako odměnu za aktivitu v rámci Největší komunity sázkařů (psaní analýz a blogů). Nety přitom slouží jako klasické peníze, můžete je použít k sázení a to ve směnném kurzu 1:1. Pokud tedy vsadíte 100 Netů, je to jako byste vsadili 100 Kč. Výhry z tiketů vsazených za Nety jsou již vypláceny v českých korunách.

A protože k Netům a dalším bonusovým penězům nabízeným v rámci licencovaných českých sázkových kanceláří se obvykle nevážou žádné dodatečné podmínky (například stanovený počet protočení), po vyplacení výherního tiketu již Nety můžete vybrat na svůj bankovní účet. Pokud tedy chcete získat Nety v podobě peněz, stačí je jednou vsadit do hry. Potom už záleží jenom na tom, zdali vám stačí vybrat základní obnos peněz, a nebo zdali je před výběrem chcete zhodnotit (a vybrat tak více).

Chcete-li získat peníze zdarma na sázení? Zaregistrujte se do Tipsportu (300 Kč) a nebo Chance (200 Kč).

Způsoby, jak proměnit Nety na peníze

Jak bylo řečeno výše, způsobů, jak proměnit Nety na peníze existuje hned několik. Záleží pouze na tom, zdali nechcete riskovat a stačí vám pouze základní udělená částka z bonusových peněz, a nebo jste ochotni podstoupit nějaké riziko a rádi byste bonusové peníze trošku rozmnožili.

Pro výběr Netů z Tipsportu (Goldenů ze Chance a bodů ze Synot Tipu) existuje několik metod. Jedná se o:

Matched betting

Matched betting je zcela základní způsob přeměny Netů na peníze. Tato metoda je zcela jistá, tzn. pokud ji provedete správně, o peníze nepřijdete. V rámci této metody však svoje bonusové peníze nijak nezhodnotíte, ba naopak. Kvůli marži při proměně peněz přijdete o malý poplatek sázkové kanceláři, tomu se však vyhnete, pokud použijete sure betting (který si představíme níže).

Matched betting spočívá v tom, že svojí sázkou pokryjeme všechny možné výsledky tak, abychom na konci zápasu inkasovali stejné množství peněz, ať je výsledek jakýkoliv. Tak například vsadíme na více než 2,5 gólu za kurz 1,90 a na méně než 2,5 gólu za kurz 1,90, v obou případech po 100 korunách. Ať zápas přinese jakýkoliv počet gólů, na konci zápasu budeme mít k dispozici 190 Kč.

Samozřejmě je velmi důležité, abyste při matched bettingu hledali dva protichůdné kurzy se stejnou hodnotou (tzn. 1,90 a 1,90, případně 1,85 a 1,85 atd.). Pokud chcete vsadit na kurzy s rozdílnou hodnotou, sázky budou nerovnoměrné a pro co nejlepší výsledek je třeba je rozpočítat. K tomuto účelu slouží sázkové kalkulačky, jedná se ovšem o zbytečnou komplikaci. V nabídce sázkových kanceláří je v každém okamžiku každého dne k dispozici spousta protichůdných kurzů se stejnými hodnotami.

Matched betting lze používat v rámci jedné sázkové kanceláře, stejně dobře však lze sázet i ve více sázkových kancelářích. Záleží na tom, v jakých sázkovkách a kolik máte bonusových peněz. Nicméně sázkové kanceláře tuto techniku neblokují, alespoň pokud se jedná o rozumné částky, které nepřesahují desetitisíce.

Sure betting

Sure betting, někdy nazývaný také jako arbitrážní sázení je způsob sázení, v jehož rámci využíváme různé výšky kurzů u jednotlivých sázkovek. Stejně jako v případě přitom sázkami pokrýváme všechny možné výsledky tak, aby nám nezáleželo na tom, jaký nakonec bude výsledek.

V rámci sure bettingu je naším cílem vsadit si na dva protichůdné kurzy (či více kurzů, které pokrývají všechny možné výsledky) s hodnotou vyšší, než by měla být. Tak například v sázkové kanceláři A si vsadíme 100 Kč na zápas Sparta vs. Slavia a na více než 2,5 gólu s kurzem 2,20. V sázkovce B si vsadíme dalších 100 Kč a to na ten samý zápas, pouze na protichůdný kurz, tedy na méně než 2,5 gólu s kurzem 2,20. Ať zápas skončí jakýmkoliv výsledkem, na konci zápasu vyhrajeme 220 Kč. Tím pádem vykážeme zisk 20 Kč.

Díky rozdílným kurzům při sure bettingu dosahujeme lehkého až středního zisku. Bohužel, sure betting je technika, kterou si sázkové kanceláře poměrně pečlivě hlídají. Možnosti pro sure betting jsou navíc značně omezené, zvlášť pokud k němu můžeme použít pouze dvě vybrané sázkovky.

Sázka na velkého favorita

Pakliže se vám nechce rozpočítávat vklad na několik různých příležitostí a zároveň byste své bonusové peníze trošku zhodnotili, nabízí se sázka na velkého favorita. V tomto případě je naším cílem vybrat sázku na hodně jistou sázkovou příležitost. Kurz takové sázkové příležitosti může být klidně i 1,25 a nižší, samozřejmě závisí především na našem odhadu pravděpodobnosti a také ochotě riskovat.

Na vybranou sázku obvykle sázíme všechny bonusové peníze. Pokud nechcete riskovat vše na jednu sázku, můžete bonusové peníze rozdělit na dvě nebo třeba čtyři různé sázky. Postup u každé sázky je dále stejný.

Sázku na velkého favorita s bonusovými penězi můžete „překlopit“ v sázkovou strategii 15 sázek v řadě, případně v další zajímavé sázkové strategie jako je sázení na počet gólů v závěru utkání atd.

Sázka na velkého outsidera

Tato sázka je velmi riskantní, zvlášť pokud se v jejím rámci rozhodnete hrát tzv. „all in“ a vsadíte tedy všechno na jeden tiket. V rámci této sázky hledáte vysoké kurzy, klidně i s hodnotou 5,00 a více a cílíte tak na překvapení a potenciálně vysokou odměnu. Vzhledem k výšce kurzu však musíte počítat také s možností, že vaše sázka nevyjde. Sázka na velkého outsidera se tak hodí do rukou spíše sázkařům, kteří mají rádi adrenalin, a kterým nevadí, že by mohli o své bonusové peníze přijít.

Value betting

Value betting je jediná dlouhodobě udržitelná strategie sázení, vyžaduje však trpělivost a delší časový rámec. V rámci value bettingu hledáte takové sázkové příležitosti, na které je nabízený vyšší kurz, než jaké jsou šance na to, že daná situace nastane. Vzhledem k tomu získáváte výhodu oproti sázkové kanceláři. A pokud to budete dělat dlouhodobě, máte zaručený zisk. Problém však je, že výhoda se může projevit až v delším časovém horizontu, pokud tak na výplatu peněz u sázkovky spěcháte, tato metoda se pro vás absolutně nehodí.

Závěr

Představili jsme vám hned několik způsobů, jak proměnit Nety na peníze. Tyto způsoby fungují na jakékoliv bonusové peníze, tedy i Chance Goldeny nebo body od Synot Tip. Vyberte si tu metodu, která nejvíce odpovídá vašim požadavkům, a pusťte se do ní. Peníze už na vás čekají!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách