29. 3. 2021
9 min. čtení

Strategie sázení | Martingale na under v závěru zápasu

Pakliže vás zaujala strategie sázení Martingale, pravděpodobně hledáte možnosti, kde byste tuto strategii mohli využívat mechanicky, tedy bez zbytečného pitvání šancí a statistik. Jednou z těchto možností je Live sázení na under ve fotbalu, ovšem tato strategie přináší pro změnu jinou překážku. Abyste ji mohli používat skutečně účinně, musíte náročně propočítávat každou sázku (kromě té počáteční). Někomu to možná nevadí, já ovšem patřím mezi velice líné lidi. A tak jsem nelenila a tuto strategii jsme si dále upravila. Představuji vám svoji vlastní sázkovou strategii, která je naprosto nenáročná, a která – budete-li mít alespoň trochu štěstí – skutečně „sype“. Představuji vám Martingale na under v závěru zápasu.

Martingale na under v závěru zápasu vychází z prostého faktu, že ve fotbale nepadá zase tolik gólů. V posledních cca 25 minutách utkání ve fotbale obvykle padnou max 2-3 góly. Z podstaty věci by tedy Martingale u tohoto typu sázek měl být poměrně bezpečný, ačkoliv jisté riziko přetrvává a měli byste s ním počítat.

Martingale na under v závěru zápasu – jak sázet?

Průběh sázení s touto strategií je opravdu extrémně snadný. Otevřeme si live nabídku naší sázkové kanceláře a vybereme si některý rozehraný fotbalový zápas. Přitom je třeba splnit dvě podmínky:

  1. Musí běžet alespoň 70. minuta zápasu
  2. Zápas musí nabízet sázku na under a to při kurzu minimálně 1,50

Začínáme sázkou 10 korun. Okno zápasu si necháme otevřené a čekáme, jak se zápas bude vyvíjet. Jestliže padne gól, opět zvolíme sázku na under. Sázka přitom musí být tak vysoká, aby případná výhra pokryla předešlé náklady a ještě dokázala vykázat zisk.

Výška sázky v druhém kole (a ve všech předešlých kolech) samozřejmě musí vycházet z nabízeného kurzu. Pokud na under dostaneme kurz 1,50, potom musíme vsadit minimálně 30 korun – 20 korun při kurzu 1,50 pokryje náklady na předchozí sázku (10 korun) – zbylých 10 vsazených korun potom vygeneruje zisk.

Výška sázky ve třetím kole musí pokrýt náklady na všechny předchozí sázky, to znamená 10 + 20 korun. Pokud na další under dostaneme kurz například 2,00, potom výška sázky bude činit například 40 korun – 30 korun pro pokrytí předešlých 2 sázek (30 korun) a 10 korun pro vygenerování zisku (20 korun).

Takto pokračujeme, dokud se nám nepodaří vyhrát. Po každé výhře sázku resetujeme a vracíme se zpět na začátek sázkového kola, tj. k počáteční sázce 10 korun.

martingale-na-under-v-zaveru-zapasu-idelni-prilezitost-na-sazku
Toto je naprosto ideální příležitost pro sázku na under. Hraje se 89. minuta zápasu, stav utkání je 1:1 a kurz dosahuje hodnoty 1,65, což je v této fázi utkání velice slušné.

Co dělat, když prohrajeme a zápas skončí?

Občas se stane, že padne gól například v 93. minutě utkání a bookmaker už žádné další kurzy nevypíše. Z pohledu této strategie sázení to není žádný problém. Vždycky lze navázat jinde. Stačí si vybrat další fotbalový zápas a pokračovat tam, kde jsme skončili.

Typická ukázka série, kde na poslední sázce jsem přidružila jinou (proherní) sérii. I tady to byla poměrně snadná výhra.

Výhru si můžeme „pojistit tím“, že si na další sázku vybereme zápas v pokročilejší minutě utkání (85. minuta a výše), kdy kurz na under bude alespoň 1,50. Ovšem není to podmínkou. Ve fotbale opravdu nepadá tolik gólů a i zápasy s velkým gólovým potenciálem často nepřinesou žádný gól.

ted-uz-si-bohuzel-nevsadime
Pokud zápas skončí, můžeme navázat u dalšího utkání.

Limity sázkových kanceláří u live kurzů

Sázkové kanceláře na všechny live zápasy mají pevně stanovené limity. Ty se mohou lišit na základě samotného zápasu, na základě hodnoty kurzu a samozřejmě také na základě vašich celkových výsledků. Na hodně sledované zápasy jako je například zápas Ligy mistrů nebo Evropské ligy jsou limity mnohem vyšší, než na zápasy nižších fotbalových lig v Bangladéši, v Indii nebo Íránu. Limity se dále liší na základě výše kurzů – čím vyšší je kurz, tím nižší limit vám sázkovka nabídne a naopak. Pokud ovšem pravidelně prohráváte, bookmaker vám navýší limity i u pralesních lig a vyšších kurzů, což je asi pochopitelné.

Limity jsou přitom jedním z nejdůležitějších prvků této strategie sázení. Aby byl Martingale na under v závěru zápasu účinný, musíte zajistit, abyste se dobrali výhry dříve, než požadovaná sázka pro další sázkové kolo překročí váš limit. Z těchto důvodů uvádím jako počáteční sázku 10 korun. Vycházím z toho, že první sázka tak ze 75% nevyjde a v druhém kole již sázky o něco zvyšujeme, přičemž můžeme lehce přitlačit – a to jak na vybraném kurzu, tak i na výšce sázky.

Takto vypadá ideální série – výhru bereme už po dvou sázkových kolech. Na začátku jsem vsadila 50 korun, protože limit na tento zápas byl vysoký, činil asi 5000 korun.

Jaký under vybrat?

Jestliže budete sázet na zápasy pralesních lig, sázkovka vám pravděpodobně dá na výběr pouze jeden under. Při stavu 1:1 v 70. minutě utkání to bude pravděpodobně under 3,5 gólu, při stavu 1:1 v 90. minutě utkání to potom bude under 2,5 gólu. Tady proto není nad čím polemizovat. Důležitý je pouze kurz, který v případě této strategie nesmí spadnout pod 1,50. Jestliže je kurz nižší, přejdeme k dalšímu zápasu.

Ovšem co když koukáte na zápas Ligy mistrů, kde vám bookmaker nabídne třeba hned 3 možné sázky? V těchto situacích se přikláním k tomu vybírat vyšší kurzy, ty by ovšem neměly překročit hranici 3,00. Vyšší kurzy vám pomohou udržet sázky relativně nízké. Pokud dostanete kurz 3,00 a vaše předešlé náklady činily 30 korun, potom stačí vsadit 30 korun (kdy možná výhra činí 60 korun a možný zisk 30 korun).

Jaký zápas si (ne)vybrat?

Pro tuto sázkovou strategii jsou ideální všechny běžné zápasy, kde očekávaný počet gólů nepřesahuje 4. To znamená všechny zápasy běžných evropských lig (včetně té české), asijské ligy jako je první a druhá čínská liga, první a druhá japonská liga a první a druhá korejská liga, případně některé vyšší australské a americké ligy.

Naopak silně nedoporučuji zápasy ze zaostalejších zemí jako je Bangladéš, Thajsko, některé nižší australské ligy a dále exotické poháry jako je Australský FA Cup, singapurský pohár atd. V těchto zápasech se nedá určit přesný počet gólů – zdali budou dva a nebo deset a to je velmi, velmi nebezpečné!

Dále vám důrazně nedoporučuji praktikovat tuto strategii sázení na hokejové zápasy, kde jsou výsledky často nepředvídatelné (viz. včerejší play-off zápas mezi Kladnem a Slavií, kde padlo celkem 10 gólů – první třetina přinesla pouze 1 gól a většina lidí včetně bookmakerů čekala, že každý další gól bude ten poslední).

Tyto zápasy k sázení nejsou úplně ideální, ačkoliv i tady mi to vyšlo a při velmi pěkném kurzu. Nicméně občas se může stát, že padne třeba 8 gólů a tam už by se sázka vyšplhala vysoko.

Martingale na under v závěru zápasu – závěrečné shrnutí

Martingale na under v závěru zápasu je velmi snadný způsob užití jedné z nejpopulárnějších strategií sázení na světě. V podstatě stačí pouze sledovat fotbalové zápasy, které se nacházejí v posledních 20 minutách základní hrací doby a potom sázet na under tak, aby každá případná výhra pokryla všechny předchozí výdaje a ještě vám něco vydělala. Pokud budete pracovat pouze s jedním zápasem, propočítávání sázek je velmi snadné.

Samozřejmě i tato strategie skýtá jistá rizika, stejně jako původní strategie Martingale. Pokud se vám ovšem nechce přemýšlet o tom, kde najít value bet, potom by se vám mohla hodit. Jelikož tuto strategie sázení považujeme za velice životaschopný způsob, jak sázkovku při troše štěstí připravit o peníze, brzy vám přineseme také test sázkové strategie.

U této sázkové strategie doporučuji využít sázkovou kancelář Tipsport nebo Chance. Tyto sázkové kanceláře mají širokou nabídku live zápasů a uživatelské rozhraní umožňuje snadno hledat vhodné sázkové příležitosti a případně mít přehled o více zápasech najednou.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách