13. 5. 2021
6 min. čtení

Strategie sázení na NBA | 5 tipů pro lepší sázku

Pokud se během sezóny snažíte zlepšit své výsledky, musíte správně nastavit svou strategii sázení. Správný obraz hry nám pomáhají vidět pokročilé statistiky, ale většina sázkařů dělá tu chybu, že se dívá pouze na konečné skóre nebo na rekapitulaci zápasu. V tomto článku vám pomůžeme zlepšit vaši strategii sázení na NBA.

Na začátku sezóny se nabízejí lepší kurzy

Na začátku sezóny ještě nejsou pevně dané sestavy, zejména u týmů, do kterých přišel nový trenér, nebo noví hráči. V tomto směru je extrémně zajímavý trh volných hráčů, díky němuž každoročně dochází k obrovským změnám v soupiskách a v celkové síle jednotlivých týmů.

Na začátku sezóny jsou chyby sázkových kanceláří (a pohyby kurzů nahoru a dolů) častější, protože do hry vstupuje spousta neznámých. Co se týče výkonů určitých hráčů a týmů, sázkové kanceláře mohou být úplně mimo.

Nechceme tím říct, že sázkové kanceláře na začátku sezóny nevědí, co dělají. To není pravda. Jenom je třeba si uvědomit, že jejich kurzy nejsou tak přesné, jako jsou později v sezóně (především v prvních dvou měsících). Při testování strategie sázení na NBA byste to měli mít na paměti.

Strategie sázení na celkový počet bodů v NBA s ohledem na držení míče

Sázení na celkový počet bodů v zápasech NBA přináší nižší limity než sázení na vítěze zápasu a to z toho důvodu, že předpovídat over/under je mnohem obtížnější, než předpovídat vítěze zápasu.

Nejlepší prostředek pro předpovídání over/under v basketbalu je držení míče. Přesné statistiky držení míče (stejně jako další statistiky) najdete například na stránkách TeamRankings (další zajímavé stránky, které vám pomohou v sázení na basketbal najdete v seznamu informačních zdrojů). Držení míče přímo souvisí s tempem, které každý tým preferuje, a tempo zase přímo souvisí s počtem očekávaných bodů.

Defensivně založené týmy najdeme na konci tabulky držení míče. Týmy, které „utíkají a střílejí“ a po zisku míče se prostě snaží hru rychle „překlopit“, budou mít vyšší očekávaný počet bodů a v této tabulce je najdeme nahoře.

Určit over/under na základě tempa a bodového potenciálu bývá často mnohem jednodušší, než určení vítěze nebo dokonce bodového náskoku vítězné strany.

Využívání výherních bodových sérií při live sázení na NBA

Basketball je hra bodových sérií. Týmy často nastřílejí 10 bodů za sebou, načež mají chvilkový útlum, kdy soupeři dovolí vstřelit 12 bodů po sobě a tak dále. Pokud rozumíte basketbalu, můžete tohoto trendu využít.

Strategii sázení na výherní bodové série se hodí ve chvíli, kdy se vám líbil nějaký tým před zápasem, ale nemohli jste na něj vsadit, protože kurz byl příliš nízký nebo handicap příliš vysoký. Tak například jste chtěli vsadit na Golden State, ale byl na něj vypsaný kurz 1,10 nebo handicap -13. Pokud ovšem zápas začal desetibodovou sérií jeho soupeře, kurz na něj se výrazně zvýší (například na 1,40) a handicap výrazně sníží (například na -9).

Faktor únavy

Základní část NBA sestává z 82 zápasů. I když v NBA najdeme ty nejlepší hráče na světě, náročná sezóna si na nich vybírá svou daň. Přitom platí, že některé týmy s únavou pracují lépe než jiné. Jedná se o významný faktor, který musíte brát v úvahu při jakékoliv strategii sázení na NBA.

Během sezóny se stává, že týmy odehrají tři zápasy ve čtyřech dnech, výjimečně jsou pak k vidění dokonce i čtyři zápasy v pěti dnech.

NBA hráči vydělávají miliony a vždycky by ze sebe měli vydat vše, ale nejsou to žádní roboti a nebudou hrát skvěle, když jsou unavení. Únava může vést k chybám a pomalejším reakcím.

Pokrýt handicap se často daří týmu, který je v daný okamžik odpočatější. Po náročnějším programu se o možné překvapení mohou postarat i ty nejlepší týmy. Zásadním aspektem úspěšného sázení na NBA je proto neustálé sledování rozpisu týmů a počet odehraných minut klíčových hráčů.

Strategie sázení na třetí hru v play-off NBA

Play-off je nadstavbová část sezóny, do které se dostanou pouze vybrané týmy ze základní části. Tyto týmy pak hrají vyřazovacím způsobem.

Nejlepší na play-off jsou série, ve kterých jeden z týmů vede 2-0 na zápasy. Třetí hra je totiž pro tým, který nedokázal vyhrát žádný z úvodních dvou zápasů, vůbec největší příležitostí, aby to změnil. Pro níže nasazené týmy se pak zároveň jedná o první zápas, který hrají doma. Tvůrci kurzů tuto skutečnost pochopili, ale sázkaři ne.

Neříkám, že ve třetím zápase byste měli sázet na každého outsidera, který se vám naskytne. Zároveň vám ovšem naznačuji, že v některých případech se může jednat o skvělou příležitost.

Jste připravení využívat strategie sázení na NBA?

V tomto článku jsme vám představili 5 základních bodů, kterých se můžete chytit při tvorbě vlastní strategie sázení na NBA. Berte tyto body pouze jako upřesňující detaily, nikoliv jako jediné určující prvky vaší strategie. Každou strategii byste měli postavit především na důkladné analýze síly jednotlivých týmů, teprve až potom můžete zvažovat další detaily.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách