16. 2. 2021
5 min. čtení

Strategie sázení na nejlepšího brankáře NHL

Jak dobře víte z našich stránek, najít spolehlivou strategii sázení (pomineme-li value betting) není vůbec snadné. I pokud strategie na první pohled vypadá „neprůstřelně“, člověk postupem času přijde na nějaký zádrhel, kvůli němuž se sesype. A tak se se pořád dokola vracíme k value bettingu. Value betting je jediná dlouhodobě úspěšná strategie sázení, problém pro sázkaře ovšem tkví v jeho neuchopitelnosti. Jenom málo lidí dokáže soustavně vyhledávat výhodné kurzy, protože tohle umění vyžaduje jak perfektní znalost sportovního odvětví, tak i některé znalosti z matematiky atd. Naštěstí stále existují způsoby, jak value bety hledat mechanicky. Mezi tyto způsoby patří porovnávání kurzů mezi jednotlivými sázkovými kancelářemi nebo dnes představená strategie sázení na nejlepšího brankáře NHL.

Myšlenka strategie sázení na nejlepšího brankáře NHL je prostá. Brankář v hokeji má zcela unikátní roli. Pokud chytá dobře, soupeř prostě nevyhraje, ani kdyby se na hlavu stavěl. Kde nejsou góly, není ani vítězství. Vzhledem k této skutečnosti je brankář v hokeji jedním ze základních stavebních kamenů sázení na hokej, pro tuto strategii dokonce jediným záchytným bodem.

Strategie sázení na nejlepšího brankáře NHL – jak to funguje?

Tato strategie sázení je velmi jednoduchá. Na začátku NHL sezóny si vybereme nejlepší brankáře NHL a pak opakovaně sázíme na jejich výhru, respektive na výhru jejich týmu vždy, když jsou v bráně. Nehledíme přitom na žádné další okolnosti, jedinou překážku budou tvořit situace, kdy se tito brankáři postaví proti sobě. Takových situací moc není, ale pokud se náhodou objeví, prostě nesázíme.

Tímto způsobem bychom se na konci sezóny měli dopracovat zisku. Je to jednoduché, že? Stačí pouze pravidelnost, a jak už je u sázení zvykem, také trpělivost. Ostatní se dostaví samo.

Tato strategie prokazuje svoji úspěšnost už několik let po sobě. Od sezóny 2016/17 ještě ani jednou neselhala, když na konci sezóny přinesla zisk a ROI mezi +16 až +2 jednotkami a ROI +32% až +0,5%. Nejlepší výkonnost prokázal Devan Dubnyk v sezóně 2016/17 (v Minnesotě), který dosáhl zisku 16 jednotek a ROI 32%. Naopak nejhorší výsledek přineslo sázení na Bradena Hotlbyho v následující sezóně, kdy dosáhl zisku pouze 2 jednotky a ROI +0,5%.

Strategie sázení na nejlepšího brankáře NHL – přípravy

Informace o nejlepším brankáři najdeme na oficiálních stránkách NHL v sekci statistiky – brankáři. Abychom brankáře mohli zahrnout do svého výběru, musí mít odehráno alespoň 10 zápasů. Zároveň je třeba, aby měl ve statistikách konkurenci (tj. aby mělo 10 odehraných zápasů i dostatek jiných brankářů), proto se k určování nejlepších brankářů NHL uchylujeme až přibližně po první čtvrtině až třetině sezóny.

Nejlepšího brankáře NHL hledáme podle tří základních statistik:

  • počet výher a proher (tj. výherní poměr)
  • úspěšnost zákroků
  • průměrný počet obdržených gólů

Strategie sázení na nejlepšího brankáře NHL – další myšlenky

Forma brankáře se během sezóny může měnit, i když to nebývá pravidlem. Většinou platí, že pokud brankář ukáže skvělou formu na začátku sezóny, v dobré formě to dotáhne až do jejího konce, pokud nedojde na nějakou nepředvídatelnou událost jako například problémy v rodině atd.

Také v pozdější fázi sezóny se může objevit skrytý klenot, brankář, který zkraje sezóny nevykazoval zase takovou výkonnost, ale časem se zvedl. Pokud se vám podaří takové brankáře zachytit, určitě je to plus pro vás. Tato strategie funguje i v tomto případě.

Strategie sázení na nejlepšího brankáře NHL prokazatelně funguje pouze v základní části. V play-off se stírají větší rozdíly mezi hráči a tím pádem často mizí i výhoda hvězdného brankáře. Samozřejmě, neplatí to tak vždy, asi každý si vzpomene na nováčkovskou sezónu Vegas Golden Knights a na Marca André Fleuryho, který naprosto zářil i během play-off. Takové výjimky existují, ale nejedná se o pravidlo.

Nejlepší brankáři aktuální sezóny

Nejlepší brankáře NHL najdete na oficiálních stránkách soutěže. V současné chvíli mezi nejlepší brankáře patří:

  • Marc-André Fleury (VGK)
  • Philipp Grubauer (COL)
  • Samjon Varlamov (NYI)
  • Andrej Vasilevskij (TBL)

Zatím je ovšem odehráno poměrně málo zápasů, proto doporučuji udělat si svůj průzkum za dalších pár dní. Jak už jsem napsala, situace se navíc může postupem sezóny měnit, proto doporučuji, abyste se k tomuto průzkumu pravidelně vraceli. Třeba narazíte na poklad.

Strategie sázení na nejlepšího brankáře NHL – závěr

V každé NHL sezóně se objeví několik brankářů, kteří prožijí svojí hvězdnou sezónu. Cílem této strategie je tohoto brankáře včas zachytit a potom se nechat unášet na vlně nadhodnocených kurzů. Tato strategie v podstatě funguje na principu value betttingu, vychází totiž z toho, že kurzy na zápasy s námi vyhlédnutým brankářem jsou nadhodnocené (a tedy výhodné).

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách