19. 2. 2021
12 min. čtení

UFC Fight Night | Blayeds vs Lewis

Víkend už klepe na dveře a to u nás znamená jediné – další várku kvalitních analýz a tipů na nadcházející událost UFC. Tentokrát se bude jednat o UFC Fight Night, ve kterém bude zlatým hřebem večer zápas Blayeds vs Lewis. Jaké zápasy nás čekají a na co byste se měli zaměřit?

Sergey Spivac vs. Jared Vanderaa

Kartu otevře zápas těžkých vah. Američan Vanderaa je jedním z nejpomalejších bojovníků které jsem v UFC kdy viděl. Spivak je naopak na těžkou váhu celkem rychlý a má dost solidní kardio. Američanova silnější stránka je jeho grapling, ale Spivac je sám výborný grapler a tady Američan uspěje jen těžko. Moldovan Spivac by měl jednoznačně vyhrát a viděl bych to na body. Kurzy jsou ovšem nízké…

spivac-vs-vanderaa

Aiemann Zahabi vs. Drako Rodriguez

Tento duel vidím mnohem vyrovnaněji než bookmakeři. Američan Rodriguez je solidní grapler to ano, ale problém je, že v jeho zápasech v podstatě nevidíte jak je na tom v postoji. To Zahabi je taky slušný grapler a černý pás v BJJ. Jeho postoj sice není kdovíjaký, ale alespoň něco dělá. Problém je, že po jeho první profi porážce (na KO) v dalším duelu nevypadal vůbec dobře. Jestli ovšem předvede svůj průměrný výkon, tak bych se ho nebál označit za lehkého favorita. Kanaďan Zahabi se mi v kurzu 2,40 velmi zamlouvá.

zahabi-vs-rodriguez

Chas Skelly vs. Jamall Emmers

První souboj Američanů. Emmers je mnohem lepší a aktivnější postojář než Skelly. Ten se navíc vrací po zdravotních problémech, což je v jeho pokročilém věku velká neznámá. Oba bojovníci mají solidní zázemí ve wrestlingu, ale Skelly chodí ochotně na zem, protože to je skvělý zemař. Na zemi je sice vždy nebezpečný, ale tohle by si měl Emmers pohlídat a vyhrát pohodlně na body. Nízký kurz mi za to ovšem nestojí.

skelly-vs-emmers

Shana Dobson vs. Casey O’Neill

Američanka Dobson posledně předvedla jeden z největších šoků v roce 2020, když porazila Kazašku Agapovou. V MMA je možné sice vše, ale že Dobson zastaví nějaký pokus o takedown, tak to jsem ještě neviděl. Skotka O’Neill zažije v UFC svoji premiéru. Upřímně musím říct, že na mě velký dojem zatím neudělala, ale tohle je pro ni velmi výhodný matchup. Američanka sice bude lepší v postoji, ale Skotka ji nahází a ukontroluje na zemi. Kurz 1,63 na Skotku zvažuji.

dobson-vs-oneill

Rafael Alves vs. Pat Sabatini

Tak tohle bude zábava. Američan Sabatini má velmi solidní wrestling a líbí se mi ten tlak, který vytváří na svoje protivníky. Když je dostane do svého světa a to na zem, tak tam zápas dost často taky ukončí na submisi. Američan má i lepší fýzu. Brazilec Alves je ovšem velmi nebezpečný bojovník. Ačkoliv jsou oba bojovníci skoro stejně vysocí, tak Brazilec prostě vypadá větší. To asi musí být důvod těch kurzů, protože za mě se jedná o dost vyrovnaný duel. Alves je sice nebezpečný, ale sám má všech 9 porážek před limitem. Z toho je 6 submisí a v čem je Američan dobrý??? Američana z kurzu underdoga si musím zahrát. Zkusím jeho výhru na submisi v kurzu 7,50.

alves-vs-sabatini

Julian Erosa vs. Nate Landwehr

V zápase Američanů nemám favorita. Landwehr je takový tvrdý postojář, který neustále tlačí dopředu. Erosa je pro mě osobně lehce kvalitnější fighter, který je navíc vcelku komplexním bojovníkem, ale nelíbí se mi, že bude ochoten chodit s Landwehrem do přestřelek. Odolnost Erosy prostě není taková a už jsme ho 4x viděli prohrát na KO. Počkám jak se kurz vyvine, ale jestli půjde Landwehr přes 2,00, tak ho zahraju.

landwerh-vs-erosa

Eddie Wineland vs. John Castañeda

Další zápas Američanů bude válka. Ačkoliv je Wineland už veterán se vším všudy, tak co se týče dovedností pořád je na tom lépe. V hodně zápasech Castañedy se zápas přesouvá na zem kde je sice solidní, ale Winelandova obrana proti takedownům je opravdu skvělá. U Winelanda je otázkou odolnost jeho brady po posledním tvrdém KO, ale Castañeda dal poslední KO před čtyřmi lety. Těžký zápas na tipování a vzhledem k několika neznámým okolnostem si nevsadím, ale šel bych opět do mírného underdoga Winelanda, který by měl zneutralizovat hlavní Castañedovu zbraň a těsný zápas vyhrát na KO nebo na body.

wineland-vs-castaneda

Drakkar Klose vs. Luis Pena

Další zápas američanů nabídne opravdu hodně. Pena je delší, ale nejsem si už tolik jistý, že v postoji bude mít výhodu. Klose je sám solidní postojář a tady to bude těsné. Rozhodovat se tu zřejmě bude v jiných aspektech boje. Klose má slušný wrestling a Pena rád chodí na zem. Na zemi je ovšem nebezpečný a Klose bude muset být velice opatrný. Tenhle zápas by měl dojít až na body kde bych lehce favorizoval Kloseho. Kurzová příležitost tu není.

klose-vs-pena

Jared Gordon vs. Danny Chavez

Být američan, tak budu z téhle karty nadšený, ale mě už to přestává bavit 😀 .Hledat Chavezovi zápasy bylo dost náročné, ale přece se něco povedlo. Je to tvrdý postojář, ale bohužel jsem nezjistil jaký je jeho wrestling nebo zem. Gordon bude chtít dostat Chaveze pod sebe to je jasné. Nemůžu ovšem říct jestli Chavez obstojí nebo ne… jediné co můžu je predikovat, že v postoji bude mít Chavez obrovskou výhodu. Gordonova brada není zrovna vyhlášená. Otázek je moc a odpovědí strýčka Googlu málo. Tenhle duel musím přeskočit.

gordon-vs-chavez

Andrei Arlovski vs. Tom Aspinall

Málokdy se stane, že věkový rozdíl bojovníků je 15 let! Mladý Brit Aspinall se mi líbí. Má solidní box a na zemi je na těžkou váhu opravdu dobrý. Běloruský veterán Arlovski se po nezdarech z minulých let zase vrátil na vítěznou vlnu. Konečně si uvědomil, že na ty přestřelky už prostě nemá a změnil svůj styl boje. Věk už mu ovšem neumožn’uje to co dříve a upřímně se starty Aspinalla nečekám, že Arlovski zvládne ustát první kolo. Brada Bělorusa je kapitolou sama o sobě, ale Brit by ji měl trefit rychle a konec zápasu na sebe nenechá dlouho čekat. Moje sázka je Aspinall v 1. kole za 3,00.

arlovski-vs-aspinall

Nassourdine Imavov vs. Phil Hawes

Jeden z vrcholů večera. Američan Hawes je extrémně nebezpečný postojář. Do každé své rány dá úplně vše. Všech 9 výher má také před limitem, ale jak už to bývá, když svého oponenta neukončí brzy, tak mu rychle dojde šťáva. Imavov však musí doslova přežít první kolo, aby měl šanci. Když přežije i začátek druhého kola, tak by postupem času měl zápas stihnout otočit a pravděpodobně i ukončit, ale nelíbí se mi, že Imavov je docela lehce trefitelný a ačkoliv má tvrdou hlavu, tak jestli ho na ni Hawes trefí, tak by francouzovi nepomůže nic. Zápas je jen o tom a i když se jedná o jeden z vrcholů večera, tak ze sázkařské perspektivy musím vynechat…

hawes-vs-imavov

Aleksei Oleinik vs. Chris Daukaus

Ruský veterán se opět vrací. Ve 43 letech být v TOP10 v těžké váze, tak to je teda výkon. Všichni víme, že Oleinikův postoj, dokonce i wrestling za moc nestojí, ale on nám pořád a pořád dokola ukazuje, že to vlastně nepotřebuje. Jeho zem je prostě jiný svět. V těžké váze se na zem do špatné pozice nikdy dostat nechcete, protože kvůli váze soupeře se s tím jen těžko dá mnoho udělat. Když jste ovšem na zádech a leží na vás Oleinik, tak pro dobrých 90% bojovníků už téměř není cesta k vítězství, tak dobrý Rus na zemi je. Neuvěřitelných 46 submisí a aktivní kariéra ještě z druhého tisíciletí. Nic ovšem netrvá věčně a Američan Daukaus jde do boje jako favorit. Výborný postojář, který má černý pás v BJJ to může být pro Američana velmi velká výhoda. Ne snad, že by měl jít s Oleinikem na zem, ale v postoji bude o mnoho lepší a na zemi má šanci přežít. Oleinik má i vzhledem k věku velké problémy s kardiem a jestli se zápas dostane přes první kolo, tak tam už Rus nemá šanci. Tady musím být na straně Američana, ale kurzy jsou tu ošidné. Oleinika nikdy nepodceňujme.

oleinik-vs-daukaus

Darrick Minner vs. Charles Rosa

Tenhle zápas američanů na body neskončí… Oba bojovníci jsou skvělí zemaři, ale velký rozdíl tu bude v rozložení sil. Minner mi v září udělal obrovskou radost, když jsem trefil jeho výhru v 1. kole v kurzu 9:1. Minner dá prostě vše do úvodu a zkouší submise dokud má fýzu. Když to neukončí, tak sám prohrává před limitem, ale hlavním důvodem je opravdu úplné vyčerpání. Rosa je sám skvělý zemař a i když není tak nebezpečný v úvodech, tak je konzistentnější a má mnohem lepší kardio. Tady už Minnera zkusit nemůžu. Rosa by měl přežít úvod a vyhrát až se Minner utaví. Bud’ na submisi nebo na body. Tady se sázce vyhnu velkým obloukem.

rosa-vs-minner

Ketlen Vieira vs. Yana Kunitskaya

Hlavní předzápas večera. Brazilka Vieira by měla mít výhodu v postoji. Sice nedá tolik úderů, ale je o dost tvrdší. Já ovšem čekám, že tady rozhodne wrestling. Zatímco Brazilka má výborná čísla všude, tak Ruska má problémy s odmítáním takedownů. Vieira ji hodí na zem a bude kontrolovat do konce kola. Podobný scénář očekávám i v ostatních kolech, ale Brazilka nemá zrovna nejlepší fýzu a s postupem času se zápas bude vyrovnávat. Brazilka by však měla urvat první dvě kola a těžko tu hledám cestu k vítězství pro Rusku. Její oblíbená taktika natlačit soupeřku na pletivo a tam ji kontrolovat bude proti Brazilce pramálo účinná, ale evidentně to vědí i bookmakeři…

vieira-vs-kunitskaya

Curtis Blaydes vs Derrick Lewis

Hlavní zápas večera. Dva těžkotonážníci změří síly v malé kleci. Tady nebude moc o čem. Blaydes je jedním z nejlepších wrestlerů ve své divizi a řekněme, že obrana proti takedownům není nejsilnější stránkou Lewisovi hry. Jistě, že Lewis může vytasit další paradní úder, kterým ukončí zápas, ale buďme upřímní. Většinou to je nějaký záhadný lucky punch, který ještě záhadněji trefí. Spoléhat se na to proti Blaydsovi s kardiem a špatnou obranou proti takedownům jako má Lewis je sebevražedná kombinace. Blaydes navíc inkasuje pouze necelé dva údery za minutu což jsou skvělá čísla. Očekávám, že Lewis bude přežívat jenom tak dlouho, jak dlouho mu to jeho fýza umožní, ale nečekám, že dojdeme až na body. Blaydes by měl vyhrát na TKO na zemi. Na druhou stranu posledně šel Blaydes jenom pro výhru na body a ani jsem tam neviděl žádnou snahu zápas ukončit. Blaydes vyhraje, ale dokážu si představit i výhru na body a kurzy jsou vyloženě hrozné.

blaydes-vs-lewis

Doporučuji na zápasy sázet jednotlivě. Tímhle způsobem vydělávám více než nějakými obrovskými tickety 🙂

Good luck a ať se zelená

Tiket na všechny vsaditelné zápasy:

Tip: Přečtěte si, jak sázet na MMA a začněte tvořit své vlastní MMA analýzy!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách