13. 11. 2020
4 min. čtení

Švédsko vs Chorvatsko: Hosté hlásí velké ztráty

Švédsko se v silné Lize A, podle očekávání, zatím moc nepředvedlo. Po 4 zápasech nemá na kontě jediný bod a patří mu poslední místo třetí skupiny. Chorvatsko na tom podle očekávání mělo být mnohem líp, ale i tenhle tým se hodně trápí. Chorvatsko zatím dokázalo vyhrát pouze jediný zápas a to právě proti Švédsku. Jasným výsledkem tohoto trápení je tedy předposlední místo. Ještě horší pro Chorvaty je, že v dalším zápase budou oslabeni koronavirem a tak nejspíš další body nepřidají. Jak sázet na zápas Švédsko vs Chorvatsko?

Absence – Švédsko

  • Švédsko mimo hru nemá žádné hráče

Absence – Chorvatsko

  • Bruno Petkovič – zranění
  • Dominik Livakovič – zranění
  • Andrej Kramarič – zranění
  • Dejan Lovren – karetní trest
  • Domagoj Vida – pozitivní test na koronavirus

svedsko-chorvatsko-sestavy

Týmové novinky Švédsko

Do základní sestavy Švédska se vrací několik hráčů, kteří hrají v Anglii a Skotsku. Tito hráči chyběli v minulém reprezentačním zápase, protože museli podstoupit povinnou karanténu, kterou vyžaduje vláda Švédska. Jedná se jmenovitě o Robina Olsena, Emila Kraftha, Filipa Helandera a Victora Lindelofa, což je obrovská posila.

Ve středu obrany Švédska by měli nastoupit Lindelof a Helander.

Stále se spekuluje o tom, kdo nastoupí v útoku, zdali to bude Robin Quaison nebo Alexander Isak. Alexander Isak hrál v minulém zápase proti Dánsku, kdy odehrál celých 90 minut, ale nedá se tvrdit, že by byl nějak výrazný. Na druhou stranu je s týmem více sehraný. Robin Quaison by zase mohl působit jako čerstvý vítr. Osobně bych dal přednost Quaisonovi s tím, že bych v nejhorším případě v druhém poločase střídal. Isak by tak byl čerstvý a mohl by uplatnit i poměrně rychlé nohy.

Týmové novinky Chorvatsko

Je to až k neuvěření, ale je to fakt pravda. Domagoj Vida nastoupil do minulého zápasu proti Turecku, když se v poločase zjistilo, že měl pozitivní test na Covid-19 a byl střídán. Otázkou je, kolik hráčů v kabině se do té doby nakazilo. Nevěřím tomu, že by to v uzavřeném prostoru kabiny nikdo nechytil.

Dejan Lovern se vykartoval a obrana Chorvatska tak bude poloviční. Asi nejlepší náhradou za něj je Marin Pongracic, jenže ten letos za svůj mateřský klub (Wolfsburg) zatím odehrál jedinou minutu.

Další nesmírnou ztrátou na straně Chorvatska je brankářská jednička Dominik Livakovič. A to ani nemluvím o Andreji Kramaričovi a Brunovi Petkovičovi.

Jak uvádí zahraniční deníky, jedinou pozitivní zprávou pro Chorvaty je možnost postavit Perišiče a Brozoviče, kteří vynechali přátelák s Tureckem.

Další statistiky najdete na výsledkovém zpravodajství Livesport.

Švédsko vs Chorvatsko –  předpověď

Výše popisované informace jsem převzal ze zahraničních deníků, které pečlivě sleduji právě kvůli situacím jako je tato. Chorvaté jsou už teď značně oslabení a to se do zítřejšího večera ještě může leccos změnit. Nevěřím, že z celé kabiny bude mít pozitivní test na Covid-19 pouze Domagoj Vida.

Vzhledem k tomu podle mě dostáváme naprosto unikátní příležitost vsadit si v krásném kurzu na Švédsko. Za normálních okolností byste na ně nevsadili, ale teď, v kurzu 2,73 by to mohlo stát za to.

Můj tip na přesný výsledek 1:0. V nejhorším případě to vidím na 1:1. Vzhledem k tomu doporučuji vsadit buď na výhru domácích, nebo na výhru domácích bez remízy (či v handicapu AH0).

Švédsko vs Chorvatsko – na co sázet?

Výhra domácích – kurz 2,73 (Tipsport)

Výhra domácích bez remízy – kurz 1,96 (Tipsport)

Méně než 2,5 gólu – kurz 1,66 (Tipsport)

Ještě nemáš dost? Přečti si naše další preview nebo tipy na sázení!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách