31. 1. 2021
3 min. čtení

Tip na tenis: Donna Vekic – Tsvetana Pironkova (1.2.)

WTA Melbourne – tvrdý povrch, 2.kolo, vítěz zápasu: Vekic, kurz 3,05 (tipsport/chance)

Ve druhém kole turnaje WTA hraného na venkovním tvrdém povrchu v australském Melbourne se utkají Chorvatka Donna Vekic (WTA 32) a Bulharka Tsvetana Pironkova (WTA 136).

Donna Vekic

Donna Vekic je 24letá tenistka, která byla nejlépe na 19. místě žebříčku WTA a v posledních letech se pohybuje vesměs na pozicích ve třetí desítce žebříčku. Nejvíce toho má odehráno právě na tvrdém povrchu, kde slaví úspěchy díky svých rychlým úderům. V loňské sezóně sice Vekic nedosáhla na žádné větší úspěchy, nicméně právě v Austrálii dokázala porazit Sakkari (WTA 22), Sharapovou (max. WTA 1), Sevastovou (WTA 54, max. 11) a Cornet (WTA 53, max. 11). Na prvním turnaji letošní sezóny v Abu Dhabi nestačila hned v úvodním kole ve třech setech na Američanku Peru (WTA 63), ale obě tenistky předvedly kvalitní výkon. V prvním kole tohoto turnaje měla Vekic volný los.

Tsvetana Pironkova

Tsvetana Pironkova je 33letá tenistka, která byla nejvýš na 31. pozici žebříčku WTA. Největších úspěchů v minulosti dosáhla na travnatých kurtech. Kvůli mateřským povinnostem nehrála od Wimbledonu 2017 až do loňského US Open. A právě na US Open si dokázala ve třetím kole poradit i se svou zítřejší soupeřkou Vekic. Kromě toho porazila i Muguruzu (WTA 15, max. 1) nebo Cornet (WTA 53, max. 11) a set sebrala i ve čtvrtfinále Sereně Williams (WTA 11, max. 1). Letošní sezónu začala kvalifikací na Australian Open, kterou úspěšně prošla, proti Han (WTA 204) ale musela do tří setů. Tady si v prvním kole bez problémů poradila se Samsonovou (WTA 127).

Závěr

Je evidentní, že Pironkova se po mateřské pauze vrátila v dobré formě, což potvrdila zejména na loňském US Open. Stále ale jde o hráčku s maximem na 31. pozici žebříčku WTA, což je jen jednu pozici před aktuálním žebříčkovým umístěním její soupeřky Vekic. Myslím, že kurzy jsou zde až moc ovlivněny vzájemným zápasem z US Open, kde hrála Pironkova životní tenis. Férový kurz na výhru Chorvatky vidím spíše někde kolem 2,50.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách