2. 2. 2021
4 min. čtení

Tip na tenis: Německo – Kanada (3.2.)

ATP Cup, Melbourne, tvrdý povrch, vítěz zápasu Kanada, kurz 2,41 (synottip)

Soutěž družstev nazvaná ATP Cup během nadcházející noci nabídne souboj mezi Německem a Kanadou. V rámci tohoto duelu se odehrají tři zápasy, a to dvě dvouhry a jedna čtyřhra. Tým, který vyhraje alespoň dva zápasy, se stane vítězem.

Jan-Lennard Struff (ATP 37) – Milos Raonic (ATP 15)

První zápas obstarají Jan-Lennard Struff a Milos Raonic. Tento souboj by pravděpodobně měl dopadnout výhrou kanadského tenisty. 30letý Raonic je bývalou světovou trojkou a tady v prvním zápase předvedl kvalitní výkon proti Lajovicovi, kterého zdolal ve dvou setech. Raonic měl také povedený závěr loňské sezóny. Finále hrál na turnaji ATP Masters v New Yorku a semifinále na ATP Masters v Paříži. Stejně starý Struff to zatím dotáhl nejvýš na 29. místo žebříčku ATP. Po koronavirové pauze zahrál Struff solidně na ATP Masters v New Yorku, kde porazil Shapovalova a Goffina. Od té doby ale žádný zajímavější výsledek neudělal. Letošní sezónu začal v turecké Antalyi, kde porazil Kotova, ale v dalším zápase nestačil na Chardyho. Férový kurz na výhru Raonice vidím někde kolem 1,30.

Alexander Zverev (ATP 7) – Denis Shapovalov (ATP 12)

Ve druhém zápase se utkají Alexander Zverev a Denis Shapovalov. Tenhle zápas by měl být papírově tím nejvyrovnanějším a právě tento zápas dost možná rozhodne. Mírným žebříčkovým favoritem je Zverev, který navíc neměl vůbec špatný závěr loňské sezóny. Na ATP Cupu ale v loňské sezóně prohrál všechny tři zápasy, a to i právě s Shapovalovem, se kterým uhrál pouze čtyři hry. 21letý Shapovalov se navíc postupně zlepšuje a dost možná se v letošní sezóně pevně zabydlí v nejlepší světové desítce. Tady v prvním zápase proti Djokovicovi sehrál velmi povedený zápas a se světovou jedničkou prohrál po výsledku 5:7 5:7. Myslím, že šance na výhru Shapovalova je v tomto zápase jen těsně pod 50 %. Férový kurz na výhru Shapovalova tedy vidím někde kolem 2,10.

Kevin Krawietz (ATP 19)/Andreas Mies (ATP 20) – Milos Raonic (ATP 385)/Denis Shapovalov (ATP 49)

V závěrečné čtyřhře se pravděpodobně utkají Kevin Krawietz s Andreasem Miesem proti Milosi Raonicovi s Denisem Shapovalovem. Favoritem tohoto zápasu by měla být německá dvojice. Krawietz s Miesem jsou na deblovém žebříčku oba na konci první dvacítky a spolu mají odehranou velkou spoustu zápasů. V loňské sezóně spolu vyhráli French Open a zúčastnili se i závěrečného Turnaje mistrů. Raonic s Shapovalovem čtyřhru nehrají tak často a společně mají odehraných pouze pár zápasů. Spojení dvou výborných singlistů v deblu ale velmi často funguje (tím spíš, pokud jde o tak dobře servírující hráče jako jsou Raonic a Shapovalov). Shapovalov si navíc s párem Krawietz/Mies během loňské sezóny dokázal dvakrát poradit. Poprvé to bylo na ATP Cupu po boku Augera-Aliassimeho, po druhé pak na US Open po boku Bopanny. V úvodním zápase tady dvojice Raonic/Shapovalov nestačila na pár Djokovic/Krajinovic po výsledku 5:7 6:7. Férový kurz na výhru favoritů z Německa vidím někde kolem 1,45. Je možné, že se na kurtu objeví deblové páry v jiném složení, ale pravděpodobně by nemělo jít o takovou změnu, která by šance na výhru výrazně měnila.

Závěr

V souboji Německo – Kanada by měl být klíčovým duelem zápas Zvereva a Shapovalova, který vidím přibližně vyrovnaně. Ani v případě výhry Zvereva ale Kanada rozhodně není bez šance. Raonic by měl být proti Struffovi velkým favoritem a v závěrečné čtyřhře rozhodně mohou Kanaďané překvapit. Šance na výhru vidím v tomto duelu přibližně vyrovnaně a kurz 2,41 na výhru Kanady vidím jako hodnotný.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách