26. 2. 2021
4 min. čtení

UFC Fight Night | Rozenstruik vs Gane – analýzy a tipy na sázení

Víkend se nezadržitelně blíží a to znamená další analýzy a tipy na sázení na nadcházející událost UFC. Tentokrát se bude jednat o UFC Fight Night, ve kterém bude zlatým hřebem večera zápas Rozenstruik vs Gane. Jaké zápasy nás čekají a na co byste se měli zaměřit?

Alex Caceres vs Kevin Croom

Souboj Američanů má jasného kurzového favorita, kterým je Caseres. Tento souboj ovšem já vůbec jednoznačně nevidím. V postoji je pravda Caseres lepší, i když ne o moc. V dalších aspektech boje se ovšem přikláním na stranu zkušenějšího Crooma. Ten bude mít dost značnou převahu na zemi. Hlavní otázkou ovšem je jestli tam dokáže souboj také přenést. Caseresova obrana proti takedownům je necelých 60%, což je řekněme takový průměr. Croomův wrestling sice není kdovíjaký, ale na Caserese by to stačit mohlo. Navíc Croom je schopen vlézt na záda i ze stoje a Caseresovi se to už dříve stalo. Řekl bych, že dříve či později na zem půjdeme a Croom je velmi nebezpečný zemař. Caseres je sice BJJ black belt, ale realita tomu neodpovídá. Na submisi prohrál už 6x a teď by tomu nemuselo být jinak. Croom na submisi v kurzu 5,30 vypadá skvěle.

caceres-vs-croom

Pedro Munhoz vs Jimmie Rivera II

Brazilec Munhoz je velmi odolný chlapík. Ačkoliv bojoval proti těm nejlepším z nejlepších, tak nikdy nebyl ukončen před limitem a všechny prohry má pouze na body. Jinak je to takový komplexní bojovník, ale obecně je lepší na zemi. To tady bude ovšem problém, protože Američan Rivera má výbornou obranu proti takedownům 92%. Na zem se nepůjde a z toho bude těžit Rivera. Ten je výrazně lepším postojářem než je Munhoz. Brazilec má jedinou šanci a to vyhrát před limitem, ale další submisi tu do své sbírky nepřidá a knockout je taky velmi nereálný. Rivera byl z 27 zápasů knockoutován pouze jednou, ačkoliv čelil TOP soupeřům. Navíc Rivera má z 23 zápasů 17 výher na body což by se mělo stát i tady. Rivera na body v kurzu 2,00 má solidní hodnotu.

munhoz-vs-rivera

Jairzinho Rozenstruik vs Ciryl Gane

V těžké váze na pět kol se na body nepůjde. Velmi zkušený postojář Rozenstruik rozdává pořádné bomby, ale nic víc nenabídne. Upřímně jeho obrana proti takedownům je celkem špatná a na zemi je ještě horší. V těžké váze je ovšem méně bojovníků kteří by dokázali této slabiny využít, ale francouz Gane to zvládne. Gane je neskutečně komplexním bojovníkem. V postoji sice není tak tvrdý jako Rozenstruik, ale má delší ruce, rozdá více úderů a jestli neudělá nějakou fatální chybu, tak by měl mít navrch i v postoji. Rozenstruikovi ovšem k vítězství stačí jediná rána, a proto předpokládám, že Gane nebude chtít v postoji nic riskovat a vezme Rozenstruika na zem kde bude dominovat.

Gane má v profi kariéře pouze 7 zápasů. 6 z nich vyhrál před limitem a polovinu z toho na submise. Není to žádný škrtič jako většina těžkých vah. Gane je na zemi skvělý a zkouší jak škrcení, tak páky na končetiny atd. Prostě Gane je na zemi jako ryba ve vodě zatímco jeho soupeř jako ryba na suchu. Rozenstruik bude spoléhat na tu jednu ránu, ale komplexnost a zejména boj na zemi jdou jednoznačně za Francouzem. Moje sázka tedy je Gane na submisi v kurzu 5,30.

rozenstruik-vs-gane

Tiket na se všemi analyzovanými příležitostmi:

Rozenstruik-vs-Gane-tiket

Tip: Přečtěte si, jak sázet na MMA a začněte tvořit své vlastní MMA analýzy!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách