3. 11. 2020
2 min. čtení

Vláda rozhodla, že profesionální sporty v ČR se opět rozjedou

Vláda České republiky se po dlouhých vyjednáváních se zástupci tuzemských soutěží konečně rozhodla udělit profesionálním sportům opět zelenou. Ty jako jedny z mála v Evropě stojí už od té doby, co byl v Česku vyhlášen tzv. „lockdown“.

Zelenou dostaly všechny profesionální soutěže, ovšem má to jeden háček. Jednotlivé ligy se mohou rozjet pouze v případě, že jejich kluby budou schopny dodržovat stanovená hygienická pravidla. Na základě těchto pravidel pak budou udělovány výjimky.

Podle deníku Sport se jedná o poměrně přísný soubor pravidel, mezi něž mimo jiné patří pravidelné plošné testování hráčů. Jak známo, toto testování není levné, proto se dá očekávat, že k životu se probudí jenom ty největší ligy.

Výjimky platí i pro vnitřní sportoviště a halové sporty jako je hokej nebo házená. Profesionální kluby na vnitřních sportovištích mohou také trénovat, což doposud nešlo. Některé hokejové kluby ve snaze o udržení kondice jezdily trénovat za hranice, především do Polska.

Udělování výjimek by mělo být rychlé. Prvních zápasů tuzemských profesionálních soutěží bychom se měli dočkat už o víkendu.

Kurzy na víkendové zápasy české fotbalové ligy ještě nejsou vypsány. Sázkovky pravděpodobně čekají na udělení výjimek a samozřejmě také na výsledky koronavirových testů.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách